Dünya devleti ister miydiniz?

Tüm ülkelerin birleşip, tek bir sınırı olan dünya devletinin kurulmasını ister miydiniz?

• Evet isterdim
    25% (3)43% (10)37% (13)Oy Ver
  • Hayır istemezdim
    75% (9)57% (13)63% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Sorumu kaldıran cahil moderatör yüzünden, anketim amacına ulaşamadı.

Her neyse...

0|0
9|20

En İyi Kız Görüşü

• dövlet de olmasin panpa. insanlar kendi kendini yönetebilen varliklardir. devlete sinira vs ihtiyac yoktur.

devlet mi varmis önceden.

1|0
    0|1
    • en iyi cevap :D

• Bana gıcık olanlardan biri kesin. ''Aha açığını yakaladım ırıspı senii'' diye dalmıştır :D

• gidzigfudohuf.

Erkekler Ne Diyor 20

• Daha kotu bir kabus dusunemiyorum, aklima 1984 ve katları geliyor.. olmasin..

kucuk klanlar halinde yasayalım, olmadi kalalim boyle, kurcalamayin hic :)

1|0
    0|0
    • İnsanlık gelişmeden olursa felaket olabilir tabi. Ama niçe'nin dediği über insan seviyesine çıkarsak kurulmalı :)

• Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer!

• Aynen oyle. Varacagi nokta o dur iste bu isin :)

• senin demek istediğnie cevap vereyim illüminatinni amacı tek devlet tek spagetti dini istersin herhalde

0|1
    1|2
  • İstemezdim..hayatın gerçeklerine de aykırı zaten..

3|2
    0|1
  • tek devlet olsa dunyada yabanci kalmaz bizim sporseverlerimiz yabancilara tapiyo

futbol biter valla :D

1|1
    2|1
  • komünizm ütopya. türkiye'de işçi sınıfı iktidarı olsun yeter. tabi bunun olması için dünya konjonktürünün değişmesi gerekiyor, diğer ülkelerde de eylemlerin büyümesi gerekiyor. tek başımıza yiyeceğimiz nane değil yani. sosyalizmin gideceği son nokta, bazı ülkelerin sosyalist iktidara geçerek iki kutuplu dünyanın ortaya çıkmasıdır. ülke sınırları kalkacak kadar ilerlemez.

1|0
    2|1
  • az önce anketin son durumuna baktım da dikkatimi çekti. kadınlarda hayır diyenler ezici çoğunlukta (7'ye 3). bir de erkeklere kavgacı ruhlu derler. meğer barış karşıtı kendileriymiş :p

1|0
    0|0
  • Mevcut olan devletlerin barış içinde yaşamasını isterdim.

3|1
    0|1
  • Kesinlikle evet ; tek dünya devleti demek 0 sınır demek..

1|0
    0|0
  • kesinlikle istemiyorum.zaten bu bir hayal

3|0
    0|1
  • hayır.tüm kavgada burada çıkıyor ya zaten.o dünya devletinin başına en sonunda bizim Peygamber Efendimiz (SAV)'in haber verdiği Deccalin geçeceğini biliyoruz.Razı değiliz. olmayacağız.Bu şeytanın krallığı olacaktır.Sonanda kurulamadan yıkılacaktır Allah'ın izniyle.

2|0
    0|1
  • mümkün değil ama evet

0|1
    2|1
  • troçkiye bu konuda katılıyorum ama fazla özgürlükçü yapısını kınıyorum. stalin gibi başkan lazım dünya devletine. sonra el altından tezgahta birşeyler satanlar falan oluşur devletin geleceği için tehlike. insanlara biraz zorlama şart

2|1
    5|5
    • Dünya devleti olup başta Stalin olsa, ortalığın mna kor

• yav abartıyorlar adam naptı sanki. hem savaş durumu bazı aşırılıklar olabilir

• devletler birbireriyle dogru düzgün yaşıyamazken birleşip bütün dünya devleti olmaya kalkarsak herkes birbirini öldürür artık :D

1|0
    0|1
  • biz istesek bile değişen bir şey olmayacak.

1|1
    2|1
  • anarşist misin nesin :))

0|1
    1|1
  • Hayir, zaten oyle birseyin olmasi imkansiz

2|0
    0|1
  • Proleter bir sistemin icinde oldugu devlette neden olmasin.

1|0
    3|2
  • kesinlikle hayır

0|1
    0|1
  • Hayır istemezdim

0|1
    0|1
  • avrupa birliği bir örnek olabilir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• dış mihraksız nasıl yaşancak lan hep iç hep iç , ama güzel olabilirdi evet olurdu veya olabilirdi bilemiyorum .

1|2
    3|2
    • Hahaha. Sen troçkisttin galiba. Senin istemen lazım ^^

• Komünizme daha özgürlükçü, değişimci bakıyorsan troçkistsin :) Neyse sen ayık tartışmasını yapalım sonra ;D

• olum olmayacak duaya amin denmemeli :(((

• İsterim

1|1
    2|1
  • bir ay önce üye olmuştum bu soruyu o zaman da sormuştun

/Kultur-Sorulari/644109-dunya-devleti-kurulsa-iyi-olmaz-mi.html

3|2
    3|0
  • haha burada insanlar ve hayvanlar arası farkı anlamak için iyi bir soru sormussun. köpekler duvarlara işeyip kendi bölgelerinin sınırını çizer bebem :*

2|0
    0|0
  • Ne gerek var.com

3|0
    0|1
  • ağzım sulandı .

1|1
    3|1
  • böyle birşey olabileceğini sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum,düşünmem gerek.. Yani insanların bir olması güzel bişeyde