Uçurtma avcısı sizce nasıl bir kitap?

Uçurtma avcısı sizce nasıl bir kitap?

okudum beğendim ama bazı yerleri iğrenç. :S sizce nasıl bir kitap ?

Güncellemeler:
iğrenç dediğim tek bölüm hasanın asef tarafından tecavüze uğraması :/

0|0
13|10

En İyi Erkek Görüşü

• tecavüz tabikide iğrenç hatta dünyanın en rezil işidir ama öylede olsa bu filmin en can alıcı noktasıda o sahnedir. o sahnenin olmadığı düşünürsen bu film zaten bu kadar güzel olmaz...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ciddi anlamda abd propogandası içeren, abd'yi rüya gibi gösteren üstelik abd'nin afganistan'ı bombalamakta haklı olduğunu alenen savunan bir kitap. askerdeyken kitap yokuluğundan ötürü okumuştum. yazarın yalın, akıcı ve bazen de insanı derinden etkileyebilen bir anlatımı var. kitabın kurgusu da başarılı bence. ama bu başarıları bana kalırsa o amerikan rüyası propogandalarını da, oryantalizmi de temize çıkartmıyor.

askerde yazarın ikinci kitabı olan bin muhteşem güneş isimli eserii de okumuştum. bu kadar kaba bir abd propogandası yok. kadın hikayeleri içeriyor ve gerçekten ilk kitabından daha da etkileyici.

bir de uçurtma avcısının 2007'de çekilmiş bir film versiyonu var. oldukça başarısız bir çalışma. kitabı oku daha iyi.

0|0
    0|0
  • arkadaşlığın, ihanetin ve savaşın dolayısıyla ortadoğunun gerçek yüzünun, her şeye sıfırdan başlamanın ve geçmişle yüzleşebilmenin kitabı tam olarak.

sadece 300 küsür sayfada insana bu kadar karışık duyguyu bir anda aşılayabilecek tek kitap.

belki de içinde bir söz vardı "çocuklar boyama kitabı değildir, onları istediğin renge boyayamazsın." etkilenmiştim..

0|0
    0|0
  • kitabını okumadım ama filmini " the Kite Runner " izledim. harika bir film...

mutlaka izlenmesi gereken bir film...

0|0
    0|0
  • Okuyunca Söylerim..ancak isimden kaybediyor, okumam uzun sürebilir...kih..kih..kih..

0|0
    0|0
  • Neresinin iğrenç olduğunu çok merak ettim :)

0|0
    0|0
  • sürükleyici bir kitap bende geçenlerde okumuştum güzeldi gayet

0|0
    0|0
  • Ucurma avcisi degil ucurtma avcisi cok guzel ve etkileyici bir kitap

0|0
    0|0
  • Okumadım , sanırım okumayacağımda

0|0
    0|0
  • çok güzel kitap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• kitap guzel filmi eksik olmus dini kendi tekelinde gorenler mezhebi farkli oldugu icin insanlari asagiliyorlar buradada var Arap ulkelerinde kadinlar yasak oldugundan ilk deneyimini erkeklerle yasarlar arastir ve kimsesizler yurdundaki cocuklari kulanmalarî muslumanligi sadece namaz kilmak oldugunu dusunen sıg fikirlilerin yaptiklari her yerde bu boyle

0|0
    0|0
  • Muhteşemdir...

İğrenç dediğin bölümler aslında konuyu tamamlıyor...Belki de yazar etkiyi arttırmak için bu şekilde bir anlatım yoluna gitmiş..

içi sızım sızım sızlatan ve şaşırtan bir kitap..

1|0
    0|0
  • Okumadım bir fikrim yok ...

0|0
    0|0
  • iğrenç? bence güzel bir kitaptı. beğendiysen bin muhteşem güneşi de öneririm

1|0
    0|0
  • süper bir kitap..iğrençlik yönünden tecavüz olaylarını diyorsun sanırım evet bencede iğrenç..

1|0
    0|0
  • İğrenç gelebilir; çünkü o bir neslin hikayesini anlatır. Afganistan'ı gerçek yüzüyle görmek isteyenlerin suratına tokat gibi çarpar. İslami yozlaşmanın, kültürel çöküşün, Rusya ve ABD'nin çıkarları uğruna harcanmış bir toplumun türküsü gibidir uçurtma avcısı. Kitabını okuyanlar filmini de izleyebilir ama hep bir yarısı eksik kalacaktır filminin.

0|0
    0|0
  • Yazarın farklı kitaplarını okudum tek solukta okuduğum kirtaplardı.Uçurtma avcısınında enfes olduğunu düşünmekteyim.

0|0
    0|0
  • iğrenmekten ziyade okurken acı veren bir kitap nasıl olur dedirten bi kitap bence.çok severim

0|0
    0|0
  • Hiç okumadım bilemiyorum

0|0
    0|0
  • iğrenç derken..? uçurtma avcısı ve bin muhteşem güneş benim en sevdiğim kitaplardan ikisidir.

0|0
    0|0
  • Ben çok etkilenmiştim kitaptan ve tavsiye ettiğim kitapların başında geliyor.

0|0
    0|0
  • okurken ağlamaktan geberdiğim tek kitap.

0|0
    0|0
  • herkese onerdigim cok sevdigim gercekliklerle dolu anlatmaya kelimelerimin yetmediği cok gzl bir kitap dostluk var ihanet var icim cızz etti ne bileyim ya okumayanlar icin diyorum okuyun bence de siz bilirsiniz. yine...

0|0
    0|0
    • UÇURTMA AVCISI ismi ayrıca, unutulan T yi buradan yukarı yolladım yakalayın :)

Yükleniyor...