Kesinliği olan bir şey var mıdır? Gerçek nedir?

Emin olabileceğiniz tek şey asla hiç birşeyden emin olamayacağınızdır. Gerçek dediğiniz herşey sürekli olarak gelişmekte değişmekte ve güncellenmektedir. Maddenin ve gerçekliği bile kesin değildir algılarınız ve duyularınızdan bile emin olamazken hepsi bir elektrik sinyali iken gerçekten neyden emin olabilirsiniz ki. Matematik ve fizikten mi tabiki hayır onların bile kesinliği yoktur sonuca en yakın rakamlar doğru kabul edilir. Tarihten mi tabi ki hayır size öğretilen hiç birşey doğru değildir size birşey öğretilmez gösterdikleri şeyler sizin onlar tarafından görmenizi istedikleri şeydir aslında tek emin olmanız gereken hayatta hiç birşeyin kesinliği olmadığıdır o yüzden egolarınızdan ve kibirlerinizden arının size öğretmeye ya da empoze etmeye çalıştıkları şeylerden uzaklaşın ve kendi benliğinizle yüzleşin kendiniz olun... Meteryal ve maddesel dünyadan uzaklaşın ve maneviyata dönün...

Size gerçek diye öğretilen şeyleri hemen kabullenmeyin sorgulayın ve kendi gerçekliğinize ulaşın kendinizi geliştirin...Hepimiz hatırlanmak ve bu dünyaya bir iz bırakmak istiyoruz ancak bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek nihayetinde en fazla 2-3 nesil hatırlanabileceksiniz sonra herkes gibi unutulup gideceksiniz o yüzden bencil yaşam tarzlarınızı bir kenara bırakın ve paylaşmaya açık olun, sevdiğiniz şeyleri paylaşabilmeyi öğrenin. Şu hayatta herşey olasılıklar üzerinedir ve olasılığı yüksek olan doğru, mantıklı veya gerçek kabul edilir peki düşük olasılıklı şeyler başınıza gelmiyor mu?

Tek bir gerçek var oda herşeyin bir olasılığı olduğu ve olasılığı olan herşeyin gerçekleşebileceği...

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Neyin kesinligi ? diyerek felsefi bir cevap verip bu sorudanda 100 puan alıyorum ehe :D

0|1
    0|1
    • Okudupunu anlamışsın en azından :D

• Şöyle hızlı okumayla göz attım şu an sanırım kafan karışık senin.. Hızlı okuma şeklimdede öyle anlamış olabilirim şans tani :D Faşizmden şikayetcisin bence sen.. Gerçekle baglantı kuramadım ama öylesin özünde anladıgım kadarıyla hmmm gerçek nedir demişsin.. Gerçek tanrıya has olandır. Bir insan dogrudan fazlasını bilemez gerçegi göremez adelette bile böyledir saglandıgı inanılır saglanamaz yani gerçek bizim ulaşacagımız bir şey degildir ondan ^_^

• Gerçek bakmak ile görmek arasındaki farktır.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 4

• emin olabilecegim tek sey asla hiçbirseyden emin olmamak diyerekten

ilk cumlede celişmişlik gördum ben.

0|0
    0|1
    • Okuma becerilerini tebrik ederim zaten anlatılmak istenen o gerçek bir kesinlik yargısının var olmadığı...

• gerçek olan tek şey hiçbir şeyin %100 kesin olamayacağıdır..

0|0
    0|2
  • kesin olan tek şey kesin olmayandır.

0|0
    0|1
  • Gerçekten biz, her şeyi bir ölçü ve dengede yarattık.(kamer-49)

0|0
    0|1
Yükleniyor...