Dil öğrenmek için kursa gitme dışında ne yapılmalı ?

Evet arkadaşlar İngilizcemi geliştirmek istiyorum.Bunun içinde kursa gidecek zamanım yok.Yarıda bırakırım gidersem de meşguliyetten.Evde yabancı filmleri ilk olarak alt yazılı daha sonra da ingilizce olarak izleyip aşina olabileceğimi pratik yapabileceğimi söylemişlerdi.Sizin fikriniz nedir ?

Güncellemeler:
Verilen cevaplar çok iç açıcı,şevkim gitti

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• özkan çelenliden öğrenebilirsin adam çok iyi anlatıyor bence ben bütün videolarını indirdim yaz googleye çıkar.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim,hemen bakıyorum.

• ingilizce sürekli pratik gerektiren bir dil.faydası kesinlikle olacaktır.

Erkekler Ne Diyor 12

• faydası olur mutlaka baslangıc seviyesinde kitaplar da var onları da okuyabilirsin ama su var öğretmen olmadan öğrenemezsin

1|0
    0|0
    • Öğretmen,kitaplar eğlenceli gelmiyor ilgimi çekmiyor.Hevesim kaçınca da hemen unutuyorum öğrendiklerimi.Daha eğlenceli olabilecek film video ya da başka yöntemler düşünüyorum bende.

• öğretmen kitap değil ingilizce kitaplar yani romanlar öğretmen olarak da sana grammeri zamanları cümle yapısını anlatan biri mutlaka olmalı

• muhakkak öyle de bunu çok önce zamanım varken yapmam gerekiyordu.Şimdi üniversite iş başka uğraşlar derken uykuya zamanım olmuyor.

• Ben c2 advanced alıyorum dil okulu ile , c2 sevıyesıne gelebılırsen londra masraflarını karşılıyolar , kısacası bu internetteki anlatmakla olacak bişey degıl , ama sana onerim, link , bu siteden altyazılı film izleyip kendini geliştirebilirsin.

0|0
    0|0
  • Olur altyazılı izleyelim..

1|0
    0|0
  • Dil dile değmeden dil öğrenilmez derler..

0|0
    0|0
  • yabancı sevgili yabancı ülke başka bişey tutmaz ikisinden biri olursada olur

0|0
    0|0
    • hem zevkli olur öğrenmesi sevgiline iyi gözükmek ve anlaşmak için daha hırs yapan bu işi biitrin aynı drum yurrt dışı içinde ğeçerli ama bana kalırsan paranın dilini öğren bunların hiçibirine gerek kalmaz tüm dilleri öğrenmiş gibi olrusun

• eğer bir dili hemen öğrenmek istiyorsan direk o dili konuşan yakışıklı bir çocuk bul. yani amaç sadece sohbet olsun ve ilgili olman lazım çünkü anca o zaman çaba gösterirsin.

0|0
    0|0
    • Olabilir aslında da bunun dışında başka bir oluru yok mu ?

• grameri öğrenmek için bir kitap al. kelimeleri öğrenmek içinde bir defter tut. her formlarını öğren. mesela kelimelerin sıfat formu isim formu fiil formu zarf formu oluyor bunları not et. filmleri altyazısı ingilizce olacak şekilde izle. anlamadığın yerde tek tek durdur. ama bana kalırsa daha önce türkçe altyazılı izlediğin yani ezbere bildiğin bir filmi seç. daha sonra ingilizce altyazılı izle. bu şekilde ne demek istediklerini daha iyi anlarsın.

• Kesinlikle bunu yapmayı düşünüyordum.Şimdi olumlu sonuç çıkacağından emin oldum.Teşekkür ederim

• Skype dan otelleri ara restaurantlari ara :) konus sacmala ama super etkisi oluyo

0|0
    0|0
  • benle birlikte olsaydın istemedigin bir dili ögrenirdin!

0|0
    0|0
  • livemocha da takıl

0|0
    0|0
  • dil bilen sevgili yap portekızce arapça ve fransızca ilgini çeker mı ?

0|0
    0|0
    • Fransızca kursuna gidiyordum da üst seviyede ilerleme olmadı.Kısa dönemdi.Babamdan biraz Almanca okuldan iş dolayısıyla da biraz ingilizce öğrenebildim.

• geliştirmeye bak kullanmadıkça unutuluyo

• Amerika'ya geldim hala konusamıyorum hebele hübele diyorum olmuyor bir gün bende sökücem bu dili. Hayır ciddi ciddi gerizekalı olsam üniversitede ne işim var. Akşam adama ''akşam geri gelecek misin seni bekleyeyim mi diyecektim'' kuramadım cümleyi. Did you come bak tonıght,*ı wait for you'' dedim anlamadı adam. Halbuki are you comıng to dinner demek aklıma gelmedi. Hem gramer yok, hem kelıme hem de pratık

Ya dil zekası yok ya da ben yeterince ugrasmıyorum.

0|0
    0|0
  • O dilde filmleri dizileri türkçe altyazı izleyebilirsiniz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...