Tanrı Yanılgısı, okuyan var mı?

Tanrının neredeyse mutlak denebilecek bir şekilde var olmadığını, dinin, toplum ve özellikle de çocuklar üzerinde zararlı etkileri olduğunu iddia eden kurgusal olmayan bir düzyazı kitabı.

Okuduktan sonra inançlarında değişim olan kimseler var mı?

0|0
35

En İyi Erkek Görüşü

• Kusura kalma ama sorun çok saçma.

Önce bu millete inandığınızı söylediğiniz Kur'anı okudunuz mu? diye sorman lazımdı.

Çünkü; bu inandığını söyleyen güruh inandığını iddia ettiği dinin kitabını okumamış insanlar.

Senin sorunun saçmalığı ise oku ile başlayan kitabı okumadan inanan insanların, düşünmesi ve sorgulaması gereken bir kitabı okumuş olabileceği iyimserliği.

3|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayir okumadim, o tarz uydurmasyon sacma seyleri okumam.

Senide leylek ler getirdi zaten dunya ya dimi.

Öluncede leylek ler seni tekrar goturecek.

0|1
    1|3
    • Belli zaten okumadığın. Beni de kargalar getirdi, martılar götürecek. Öpüyorum yanaklarından, çok tatlısın.

• Bayram bayram kimseyi kirip, tartismak istemiyorum. Hadi hayirli gunler sana.

• inançsız olmakla bebekleri leyleklerin getirmesi arasında nasıl bir ilişki kurdun?

• Arkadaşım okuyordu. Baya kötü çevrilmiş dedi

1|1
    0|0
  • onu değilde, ona cevaben yazılmış; "yanılmışım, Tanrı varmış" kitabını okumak istiyorum :)

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• inançlarında ateizm yönünde bir değişim istiyorsan kuran ve tevrat oku ağabey. onlar seni daha çok etkiler.

0|1
    1|0
  • o değil de dawkins, turan dursun, ilhan arsel gibi yazarlardan ziyade dinlere ahlak ve varlık felsefesi açısından yaklamış olan cicero, spinoza ve schopenhauer gibi filozofların kitapları daha yararlı olabilir sana.

0|0
    0|0
  • Bu kitap ozgurlukler ulkesi turkiye'de yasakti. Ateizmi anlamak - Aydin turk - bu kitap daha aydinlatici diye dusunuyorum. Yani daha basit , yalin sekilde aciklanmis

0|0
    0|0
  • Ateistligi anlamak istiyorsun , kurani ve diger kutsal kitaplari oku. Ateistleri anlarsin ve üstüne kendin ateist olursun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...