Türk Sinema ve dizi sektörünü nasıl görüyorsunuz?

Son yıllarda hızla artan yerli dizi ve sinema yapımlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bana her zaman aynı çizgideymiş gibi geliyor, yani kendilerini zorladıklarını hiç sanmıyorum. Hep aynı devam et, sonunda işi duygusala bağla, seyirciyi ağlat, gişe yap. Doğru düzgün bir aksiyon, gizem vs içerikte bir dizimiz yok. Sitkom denilenler de ise cıvıtmaktan başka birşey göremiyorum ben. Bir çok dizimiz zaten Türkiye gerçekliğinden uzakta bence. Hele hele illaki yöresellik katılınca (ki normalinden fazla abartılır), izleyesim hiç gelmiyor. Sinema sektöründe ise doğru düzgün bir yatırımla çekilmiş bir aksiyon yok.

Öte yandan Hollywood'u geçtim Kore filmleri bile tanınır oldu.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Televizyonda en gelişmiş sektör bence diziler. Eskiden hatırlıyorumda Amerikan veya Brezilya dizilerini ithal ederdik . Şimdilerde biz onlara dizilerimi gönderiyoruz hatta oyuncuların orada bile tanındığını görüyoruz. Aynı şey belki ileride sinemada olur . sinemada biraz gerideyiz. İyi oyuncular var fakat iyi senaryolar yada iyi görüntüler yok.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tük sineması artık güzel işler çıkartabiliyor. Ama diziler çoğaldıkça basitleşti her dizi entrika, silah. Bir ara Love Story bozması hikayeler vardı şimdi Dallas varyasyonlarını izliyoruz...

0|1
    0|0
  • Diziler çok nanay. Film ise çok takibimde değil.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bakkal dükkanı gibi dizi var...cok abartıldı..film ise bir yeşilçam vardı hala var:))

0|1
    0|0
  • hergün yeni film ve dizi çıkıyor işler tıkırında

0|0
    0|0
Yükleniyor...