Çin hangi kategoriye giriyor

arkadaşlar Çin bir Orta Asya devleti mi Uzak Doğu devleti mi

Güncellemeler:
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• aslında her ikiside. yüzölçümü olarak büyük bir ülke olduğundan ve coğrafik konumu açısından iki tanımda uygundur. aynı günümüz rusyası gibi, asyada, avrupada. kuzey kutup dairesinde ( syberia ), ama kültürel olarak soruyorsan baskın bir uzak doğu kültürünün içinde, biraz farklı renk veren orta asya kültürü ile harmanlanmış bir asya kıtası devleti dir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• çin kültürel ve tarihsel olarak uzak doğu ülkesi sayılır. çin'le neredeyse aynı boylamlarda kalan moğolistan ise dış ilişkileri ve sosyal yapısı bakımından uzak doğu ülkesi sayılmaz, orta asya ülkesi olarak bilinir. bir ülkenin hangi coğrafi bölgede kabul edildiğini belirleyen şey, onun coğrafi konumundan ziyade siyasi, sosyal, tarihsel konumlanışıdır. mesela israil ve kazakistan topraklarının tamamı asya kıtasında bulunmasına rağmen avrupa ülkesi kabul edilirler. çin ve moğolistan örnekleri de bu şekilde.

0|0
    0|0
  • uzak doğu, orta asya devletleri bdt ülkeleri, ,istanla biten ülkeler,

0|0
    0|0
  • rica ederik, sen yeter ki sor öğren ama, bunun için güncellemey yapma. bizde bşey mi oldu diye geldik ama

0|0
    0|0
  • İkisinde de toprakları var. İstediğini diyebilirsin bence.

0|0
    0|0
  • Çin bile Orta Asya olsa , Uzak Doğu neresi olacaktı :) . Elbette Uzak Doğu.

0|0
    0|0
  • uzak doğu tabi

0|0
    0|0
  • Doğu Asya'da.

0|0
    0|0
  • orta asyaaa

0|0
    0|0
  • asya ortamı kenarmı bilmem ama asyalılar olarak biliyorum.

0|0
    0|0
  • uzak doğu ama orta asya'da da toprağı var

0|0
    0|0
  • özgür kezban anlamadım amk

0|0
    0|0
  • doğu asya diye ya da uzak doğu diye geçer ve asya devletidir asya içinde uzakdogu diye geçer asyanın en dogusundadır çünkü..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• pislik devleti :S

0|0
    0|0
  • Orta asya :/ ben hic bilmem ama sansimi denedim.

0|0
    0|0
  • Uzakdoğu Asyadır.Orta asyaya kadar uzanır.

0|0
    0|0
  • Bana gore uzak dogu

0|0
    0|0
Yükleniyor...