Biz Türkler neden büyük bütçeli filmler ya da diziler çekemiyoruz?

mesela muhteşem yüzyıl dizisinin büyük bir bölümü sarayda ve haremde geçiyor oysaki padişahımızın zamanında ki savaş bölümleri neden olmuyorda sadece dizide harem bölümleri geçiyor var mı bir fikriniz ?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• O kailtede yönetmen, set ekibi, kurgucu...vs. yok

Para yok.

Korsan zaten patlamış durumda.Film çıkmadan izlenebiliyor zaten.Malum Türk insanı da biraz beleşçi.

Türk filmlerine karşı olan önyargı.

Türk film sektöründe devrim sayılabilecek bir filmin olmaması.( Büyü bütçeli yapım için )

Ya tutmazsa korkusu, ya zarar yaparsam korkusu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Sinemadaydım filme girmedn önce herzmnki reklamlar vardı reklamlarda bi filmin fragmanını gösterdiler ağzımdan adamlar bu işi biliyor demkten başka bişey çıkmadı. Ejderha dövmeli kızı izledim o başlayışı beni benden aldı sonra aklıma türkler geldi. Yine yabancı bi dizi izliyordum aklıma sihirli annem geldi sonra vurdum kafayı yattım.

0|0
    0|0
  • İnsanlar savaş sahnelerini izlemiyor.Onlara entrika lazım..

0|0
    0|0
  • bütçeden değil. türkler aşk kısmını seyretmeyi seviyo savaş kısmını değil. arz talep meselesi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• durumumuz malum..

ama üşengeciz böyle büyük projeler falan çok uğraş ve emek ister..

0|0
    0|0
  • ülkenin bütçesi ne ki filmin bütçesi olsun :)) ayrıca adam akıllı savaş sahnesi çekebilecek bir teknolojik yapıya sahip değiliz anlaşılan.

0|0
    0|0
  • Bunun Türk olmakla alakası yok. Bizim prodüksiyon şirketlerinin mali yapısı belli. Bu ülkede hiç bir yapımcı kalkıp 100-200 milyon dolarlar yatırmaz, yatıramaz. Çünkü bunun karşılığını alabileceğin büyüklükte bir pazar yok. Örnek vermek gerekirse Türkiye'de bir filmi 3 milyon kişi izlese yılın en çok izlenen yapımı oluyor. 3x10=30 milyon TL yapar. Maksimum bu kadar kazanacağı yerde hangi akla hizmet gibip 100 milyon dolarlık proje yapsın?

Siz olsanız paranızı çöpe atar mısınız?

0|0
    0|0
    • sonuçta okadar büyük bi bütçeli film çekilmiş olsa bu türkiyede izlenmekle kalmaz tüm dünyada izlenir dikkat çekeblr pazar alanı tr ile bakmamak gerekir... benm olsa param ben yapardm yatırımı kat kat fazlasını kazanrdm kaliteli bi filmle

• Dünya film pazarının %75'nin Hollywood kaynaklı olduğunu düşünürsek dış pazarda yer bulmak çok zor. Ulusal yapımlar yurtdışında öyle çok iş yapmıyor kısacası. Ha paran olursa yap ama pek karşılık bekleme.

• o nasıl bi kelime ya "büççe"

goca dötlü haççe der gibi:D

1|0
    0|0
  • muhteşem yüzyılda işlenen anlatılmak istenen konu belli onun için farklı bir ortama yada mekana gerek yok insanlarda izliyor zatenn ...

0|0
    0|0
  • en fazla bütçe ile hazırlanmış olan fetih 1453 var diye biliyorum.oda inşaallah yakın da sinemalarda olacakmıs belki de şimdi oldu

0|0
    0|0
  • bizimkiler aşk filmlerini çekmeyi seviyorlar bencede savaş olsa daha güzel olurdu

0|0
    0|0
  • 1453 fetih var onuda cekerken zarar etmisler, helal olsun

0|0
    0|0
  • Çünkü o kadar bütçemiz yok

0|0
    0|0
  • Büyük bütçelerimizi sanata harcamaktan cekındığımız ıcın ya da buyuk butçemız olmadıgı ıcn.

0|0
    0|0
  • İki sarık bir kılıçla parayı kaldırırız biz hacı mantığı var hala.

0|0
    0|0
  • Yalan olduğu için! Gerçeklerden uyarlanan bir dizi olsaydı, gerçekleri yansıtsaydı tabi ki de savaş sahneleri yer alırdı...

0|0
    0|0
Yükleniyor...