Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Nekadar Bilgi Sahibisiniz

Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Nekadar Bilgi Sahibisiniz

1|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Olumlu ya da olumsuz bir çok bilgi sahibi olabiliyorsunuz...Neye inanmak istediğiniz size kalıyor.Bu ülke için kim iyi şeyler yaptıysa putlaştırmadan Onu ve beraberindekileri saygıyla anmak lazım

2|3
    1|0
    • şuankilerde en iyi cevap +1

• Gerçekten çok iyi cevap +1 kesinlikle katılıyorum.

• Biliyor aslında da bu sitede bir inatlaşma var o nedenle bu tarz yorumlar oluyor..Yani kötü diye sınıflandıranda bizleriz.Oysaki eğitim çağında hepimize gerekli bilgiler verildi.Onların üzerinden bakmak lazım.Herkesin özel hayatında farklı olaylar olmuştur.

Kızlar Ne Diyor 9

• Okullarda zorla empoze ettiler , birşey bilmeyen var mı ki.

0|7
    6|7
    • yukardaki yoruma bak varmış demekki

• size değildi aslında yorumum yorumum. yorum atan diğer arkadaşaydı. ancak okullarda zorla empoze edilmedi sadece bu ülkeyi bu vatanı ve en önemlisi bizleri yani bu milleti kurrtaran önderi tanıtıyorlar hepsi bu.

• Evet çok güzel tanıtıyorlar :(

• herkesin ortalama bildiğinden daha az bilgiye sahip olduğumu tahmin ediyorum. güzel soruymuş 5* verdim panpa

0|4
    1|1
  • inkılap tarihini, dolayısıyla mustafa kemal i ezbere bilirim tarih sahnesine ilk çıktığı olaydan öldüğü zamana kadar... askeri hayatı yanı sıra özel hayatını anlatan film belgesel izledim ama askeri hayatı tabi daha çok ilgimi çekmiştir her zaman...

0|1
    0|1
  • bircok kitap okudum hakkında fakat blmediklerimde bir o kadar çoktur..

1|1
    0|0
  • Hiç.

0|2
    0|1
  • Fazlasıyla bilgiye sahibim .. link

0|2
    0|0
  • zorundamıyız ? değiliz

0|2
    2|3
    • senin gibi insanlarla aynı ülkede yaşadığım için üzülüyorum.

• ilk okuldaki Atatürk sevigisinden sıyrılamıyoruz çünkü neyin ne olduğunun farkındayız biz Ataatürk ü öylesine değil sonuna kadar seviyoruz ailemiz gibi.

• Evet çok araştırdığım bir isim

0|0
    0|0
  • hiç sevmem tarihi o yuzden hiçde merak etmemişdir

0|2
    3|3

Erkekler Ne Diyor 11

• şu Atatürk'ü sevmeyen yobazlara o kadar uyuz oluyorum ki keşke kurtuluş savaşını başlatmasaydı da bunların anasını babasını gibselerdi bunlara herşey müstehak,adamı dinden imandan çıkarır bu din tüccarları anasından babasından çevresinden nasıl görüyorsa öyle konuşuyor biraz okusalar belki birşey öğrenckler.Hem müslüman olup hem Atatürk'ü sevebilirsiniz yani bu da mümkün.

1|5
    0|1
    • sen önce müslümanlığı öğrende gel insan müsveddesi adamı hasta etme sabah sabahh

• Yeterince okudum lakin yazdıklarını ve bılındıgı kadarını ogrendık hep. Asıl olan bılınmeyenler ve saklı duranlar.

0|1
    0|0
  • Bu soruyu sormaktaki amaç soru olsun diye mi ?:) başımıza bela ettiler bu insanı ne olcak başka ? nerde bir din konusu açılsa Atatürk ü dikiyolar başımıza, tevhidi tedrisat kanunu şapka inkilabı vs. bir milletin istemediği halde zorla yaptırılan inkilaplar sanırım bu insan döneminde yapıldı ilginç dimi şimdiki başbakan da böyle bişey yapsaydı dikdatörden daha alası olurdu.. artık gerçek tarihimizle yüzleşelimm.. bir milletin dilini değiştirmek o milletin tarihini silmektir.. düşünene

0|1
    1|4
    • bir milletin dilini değiştirmiş olabilir eve ama bir bak bakalım araştırmalara ne kadar kişi o dili yazabiliyordu ve okuyabiliyrdu ülke nasıl gelişecekti? saygı duy lütfen bu ülkede haklarımız varsa oda Ulu Önder Atatürk ve onun uğruna bu vatan uğruna canını vermiş şehitlerimiz ssayesinde var ona inanmış bir halk sayesinde var onu karalayanları dinlemiş olsaydık şu an manda ve himaye altında ya olurduk ya da şimdiye kadar yok olmuştuk.

• Pek bilgi sahibi değilim. Merak edip de irdelemedim hiç. Zaten yeterince okullarda dayattılar bize.

0|4
    4|6
    • Dayatmak öyle mi ? O zaman bizede lise son'a kadar din dersini dayattılar ya

• sorununuz bu, Atatürkçüysen dinsizsin, müslümansan akp lisin. yanlış...

• katılıyorum dayatma baskada bişe değil gereksiz ..

• Kendime yetecek kadardan fazla biliyorum.

0|0
    0|0
  • okulda öğretilen yalan yanlış eksik veya fazla bilgiler dışında pek biir şey bilmiyorum bilmekde istemiyorum banane canım gelmişi burak geleceğe bak

0|1
    0|1
  • Okullarda öğretilenlerden çok daha fazlası var.

0|2
    1|0
  • oldukça fazla olduğunu düşünüyorum zira 15 yıllık okuyup araştırmam boş olmaması gerekir...

2|0
    0|1
  • Fazlasıyla.

0|2
    0|1
  • Mustafa Kemal'in Afedersin ama bir özeli kalmadı bilmediğimiz. Giydiği gömlek falan. Onu da ezberletseler ne iyi olur. ;) bu saçmalıklar artık sona ermeli

0|0
    0|0
  • ben size söyleyeyim nutuk okumayan adam o kadar da bilgi sahibi değildir. çoğunluk naylo ve yalan yanlış öğretildiği kadar bilgi sahibidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...