KPSS hakkında bilginiz var mı dostlar

arkadaşlar seneye kpss'ye girmek istiyorum

aranızda elbet şimdiye kadar girmiş olanlar vardır sanırım. ygs puanı iyi olanlar kpss'de genel yetenek ve genel kültürü iyi yapabilir gibi duyumlar aldım. gerçekten öyle mi? ben en kötü fenden yapmıştım ygsde, 30 netti. diğerleri 35 üzerindeydi. sen kesin kazanırsın dediler. sorular ve konular benziyormuş. ben küçük yerde yaşıyorum da henüz kitap alma şansım olmadı konuları falan bulamadım. ancak 20 gün sonra istanbula gidince alıcam.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• ben 2011'de a grubu kpss'ye girmiştim. 2012'de yerleştim. o zamanlar kpss'de ingilizce bölümü de vardı, bereket onu kaldırdılar da sadece yds'yi koydular. a gurubuna veya b grubuna hazırlandığına göre değişiyor izleyeceğin yöntem. sen kpss'nin hangi kısmına gireceksin?

0|0
    0|0
    • daha kötü oldu kardeşim..kpss deki ing. bölümü daha kolaydı bu sene yds girdik çok zordu..

• yooo öyle şey mi olur :) sosyolog alınıyor mesela, veya kütüphane görevlisi veya psikolog. psikolog alımını mühendisler içinden mi yapacaklar?

ya peki ing zorunlu mu ben ing çok az biliyorum ama almanyada doğdum 12 sene orda yaşadım onu çok iyi biliyorum almanca sınavı var mı yabancı dil olarak?

a grubu için pek de ugrasmak istemiyorum evliyim bebişim de var, bir de a grubu için genelde ist ve ankarada kadro açılıyor benim tercih yapabilceğim yerlerden. oralarda calışmam mümkün değil

• link

aradığın bilgiler en sağlıklı şekilde burada olması lazım. kulaktan duyma bilgilerle yetinme.

Erkekler Ne Diyor 2

• kpssye girdim ygsye girmedim, lise düzeyiyse çok bişey istemiyor matematik tabanı varsa yüksek puan alabilirsiniz

0|0
    0|0
    • matematik dersinde çoook iyiyim. ama lisans düzeyi.

matematikte de sadece problemler kesirler tam sayılar gibi konularda iyiyim, meslek lisesi çıkışlı olduğum için türev falan hiç görmedim. onlar varsa batarım yoksa çok iyi yapabilirm.

• üni düzeyi için bişey diyemem

• artık ales benzeri mantık sorularıda var..hatta daha zor neteten bir vitamin sorusuna bak istersen..

0|0
    0|0
    • tam soruyu bulamadım ama oldukça karışıkmış hakkında öyle şeyler okudum :)

• evet byn amck geçirtti sınavda tamamen zamn çalmak için pezolar koymuşlar..:DDD yani anlayacağın çok iyi hazırlanmak lazım..ortaöğretim içi p3 puanın 90 dan lisans için p93 puanın 80 den yukarda olması lazım..atanabilmen için istisnalar hari..

Kızlar Ne Diyor 1

• kpssdelisi.com da gerekli bilgiler ve videolu konu anlatımları mevcut oradan bakabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...