Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı mı?

Yerli malı yurdun mali, herkes onu kullanmalı mı?

Çoğu kişide yabancı insanlara karşı bi sempati görüyorum, rus kızı deyince daha da yumuşayan erkekler, italyan lan bu herif dendiğinde olsa da yesek kıvamına gelen kızlar!

Tercih yabancıdan yanayken iş evliliğe gelince ilerde farklılıklar sorun yaratabilir düşüncesiyle uzak duranlar da var.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz kendi dilinden ırkın biriyle olmak daha mı iyi?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kere Türk kızlarında nedense kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannetme durumu var.Birde kendilerini olduklarından o kadar farklı tanıyorlar ki. Bir kız dış görünüşü güzelse hemen havalara giriyor tabii kişisine göre değişmekle beraber bunun suçlusuda erkekler.Bunun yanında Türk kızları kendilerini diğer milletlerden daha üstün olduklarını zannediyor.

Bir kere ortalama bir rus kızı ile türk kızını kültür bakımından kıyaslayalım;

-Ruslar küçük yaşta bale yapar, klasik enstruman çalar, tiyatro yada heykel, resim gibi bir sanatla uğraşır.

-Spor yapar hatta profesyönel derecede.

-Üniversite mezunudur büyük ihtimal, bizdeki ki boş üniversite mezunu değildir, doludur eğitimi aldığı konuda.

-Kitap okur.Kişisine göre değişir.

-Venezüella nerdedir diye soran sana harita da göstermekle kalmaz aynı zamanda başkanını da söyler.

-Olduğu gibidir.( Kişisine göre değişebilir) Kendi farklı tanıtmaz pek.Cinselliğini kullanma gereği duymaz zira buda komünizim etkisinden dolayı olabilir çünkü o dönemde bunu kullanmaya gerek yoktu çünkü eşitlik vardı.

-Dünyaları ben yarattım havası yoktur.

-Aşık oldu mu harbiden sever.Kömünizm zamanında çok çektikleri için lükse ve paraya çok düşkündürler.Birazcık sonradan görmelik vardır.

-Romantizmden anlar,Kapris yapmaz pek.Lüzümsüz kıskançlıkları yoktur kültürleri gereği.

-Fantezilerini paylaşırlar ve sizinkileride merak ederler.Mideleri kaldırabilecek türden birşeyse sizi mutlu etmek için yaparlar.

-ortalama ırk olarak türklerden güzeldirler lakin 30 undan sonra çok çabuk yaşlanırlar.

Gelelim yerel dişilere (Ortalama yurdum kızı içindir bunlar )

- Bizim kızlar sadece güzel olduğu için kendini birşey zannedebilir.

-Genelde herhangi bir sanatsal yada sportif bir faaliyeti yoktur.Sanattan anladığı sinema izlemektir.Heykel, resim, tablo, klasik müzik, new age yada bunun benzeri şeylerle ilgilenmez.

-Değişime kapalıdır.Kolay kolay değişmez.

-Çok maddiyatçıdır.Yemeğe çıkıldığında elini kolay kolay cebine atmaz pek.Ama kadın erkek eşit der.

-Genelde mantık evliliği yapar , sevmediği halde yaa ailesi varlıklı yada mesleği , statüsü iyi olan adamlarla evlenirler.Fakat gençliklerinde affedersiniz piç diye tabir edilen adamlarla çıkarlar.Sonra mustakbel kocalarına kendilerini ''namuslu '' diye tanıtırlar.Salak erkeklerde yer.

-Hayali beyaz atlı prensi ile evlenmektir ama bu prens ne hikmetse hep zengindir.

-Genelde ( kişisine göre değişir ) iki yüzlüdür.Kendini olduğundan çok farklı gösterir.Dışardan bakıldığında hali vakti çok yerinde çok kültürlü sanırsın ama gerçek bunun tam aksidir.

-Marka hastasıdır.Dünyanın en zengin ülkeleri olan İsveç , Norveç, Finlandiya gibi ülkelerde dahi kolay kolay pek kimsede göremeyeceğiniz markalar bizim kızlarda bol bol vardır.

-Gösteriş budalasıdır.Sahip olduğu herşeyi birilerinin gözüne sokmaktan asla çekinmez.Jeep onlar için güç sembolü olduğu için , jeep kullananlar genelde kadındır.

-Venezüella nerededir diye üniversite bitirmiş birine sorsan afrika diye cevap verir.

Devamı diğer mesajda...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Türk Dişilerden Devam ediyoruz...

-Dünya siyasetinden, ekonomiden çevre sorunlarından ,hayvan haklarından hatta kadın haklarından haberi yoktur.İlgilenmezde zaten.

-hayat kadınlarını aşağılar , küçük görür, ahlaksızlıkla suçlar ama bilmez ki onlar oraya ''erkeklerin zoruyla '' ölümle tehdit edilerek çalıştırılır.

-feminist asla değildir.feminist olmayı firijit olmak zanneder.kadın cinayetleri, tacizler, tecavüzler , eşitsiz maaş yada eşitsiz çalışma koşullarına ne itiraz nede protesto nede eylem yapar.Bana dokunmayan bin yaşasın der.

-cinsel açıdan yeniliğe kapalıdır.bir fantezinizi paylaştığınızda size ''sapık '' muammelesi yapar.

-kitap yada yazı okumaz okusada hülya avşarın yada ayşe armanın yazılarını okur.Yada kadın dergilerinde ''doğru erkeği bulmanın yolları '' adlı yazıları okur.

-modayı çok yakından takip eder.

-yemez içmez ama modadan eksik kalmaz.

-cep telefonunu 1,5 yılda bir değiştirir.

-ısraf yapar.tutumlu değildir.

- sevgilisini yada eşini hep başkalarıyla kıyaslar.

-bakirelik konusunda ikiyüzlüdür , bir enayi buldumu hemen diktirir.

-bu erkekler bakireliğe çok takıyorlar , bu zamanda bakirelik mi kaldı derler ve suçlarlar erkekleri ama yaşlandıklarında oğullarına kız aldıkları zaman bizzat kendileri gelinlerin sıfır km olmasını isterler ve biz erkekleride öyle yetiştirirler.eğlenilecek kızlarla evlenmeye kalksak bize en başta yine annelerimiz karşı çıkar.Çelişkilerin en büyüğü...

Tüm bu yazılanlar biz türk erkekleri içinde geçerlidir.

Kısaca toplum olarak öyle pek matah sayılmayız kadını ve erkeğiyle..

Saygılar efendim..

0|0
    0|0
  • Mal yakıştırması hoş değil...

Rus diyince yumuşar insan. En azından genel geçer olarak dürüst olurlar, yalan söylemezler, sadık olurlar, burunları havada olmaz, her türlü işi yapar, kültürlüdür, güzeldir, eğitimlidir. Bunların hepsini bir arada bulacağım Türk kızı kalsaydı niye kaliteyi uzaklarda arayayım ki? Kendi dilimden ırkımdan olanı tabi tercih ederdimde yok ki...

0|0
    0|0
  • Yurt dışındakilerin sadece cazibesi var. Gerisi boş. Yurt içindekilerin özellikle de yurtdışındaki kültüre alışırım diye gitmesi onun kendi kültürünü ezip gecmesi demek

0|0
    0|0
  • Kısacası aynı geminin yolcularıyız...

Ve yazdıklarım sadece gözlemlerimdir istisnalar elbette vardır.

Çok mu sert yazdım acaba...

0|0
    0|0
  • bu rus kızı meselesi tamamen yalan bence rus kanallarını izliyorum diyorum güzel kadın dedikleri bunlar mı diye bizim Türkiyemizde de var o kadar güzel kız, ben her zaman Türkiyemin kızlarından yanayım =)

0|0
    0|0
  • mal derken ?

0|0
    0|0
  • tabikide yurdum kızları etrafımıza iyi bakarsak bizimde çok güzel kızlarımız var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kültür farkı çok önemli bir konu evliliklerde..bırak yabancı iki insanın evlenmesini Türkiyede doğu batı arasında bile kültür açısından müthiş uyumsuzluklar var. o yüzden sanırım kendi ülkemden kendi bölgemden biriyle evlendim..

0|0
    0|0
    • haklısın , fakat bazen aynı mahallede yaşadıığın kişi bile sana ters düşebilir.. sonucta evlilik ve kadın erkek bir araya gelince oluyor :)) tamamen kumar.. poker gib birşey bence, yeri geldimi rest diceksin yeri geldmi elin iyi olsa bi pas diceksin :D

• evet

0|0
    0|0
  • yabancı yada değil sevdikten sonra gerisi boş ama rus kizlarınında türklerden bir farkı yokki yada başka yabancı kızlardan ben çok rus gördüm yarışı güzel yarışı çirkin e türklerde öle değişen neki ?

ama nicola şunu unutmamak gerekki ruslar yaşlandığında çok çirkin tihnaz bişey oluyolar be öyle değilmi gerçekten .)

0|0
    0|0
    • ben de oyle duymustum ;D rus kizlarinin guzellik cagi 18le 30arasi mi ne diye ;D ki bundan sunu cikarabiliriz turk kizlari daha uzun guzel kalabilir ;P yada en iyisi biz oyle inanalim ;DD

Yükleniyor...