Paragraf soruları!! okuduğumdan bir şey anlayamıyorum neden?

bir romanı gözlerimle okuduğumda anlayabiliyorum fakat paragraf sorularında gözlerimin yanı sıra ağzımı da hareket ettirmem gerekiyor anlayabilmem için. neden ?

Güncellemeler:
günde en az 1,5 saat kitap okuyorum.

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• psikolojiktir. çünkü birinde kaybetme korkun yok.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Beyninin sağ lobunu daha baskın kullanıyorsun.

0|1
    1|0
    • sağ lob hayaldi sanırım. emin değillim. dengelemek için ne önerirsin?

• ben kitap okurken kenardan mozart dinliyorum. hoş oluyor.

• Sağ lob baskın.

• Sıkıcıdır paragraf soruları çünkü..Bende hızlı kitap okurum ama paragraf sorularından sıkılırdım hep.

0|1
    0|0
    • dershane sınavlarında türkçeyi boş bırakıp çıkmışlığım çok var.

• çok fazla kitap okumadığın için olabilir mi ?

0|1
    0|0
    • olamaz çünkü günde en az 1,5 saat kitap okuyorum

• nedeni şundan da kaynaklanıyor olabilir. genelilkle olay hikayeleri okuyorsundur. fakat sorularda paragraflar olay hikayelerinden çıkmaz , belirli bir şeyin tanıtımı , açıklama , anlatma türlerinden çıktığı için yapamıyorsun. olay hikayelerinden daha çok durum hikayeleri okursan beyin kıvrımların genişler bu da senin yorum kabiliyetini ve anlamını artırır. fakat olay hikayelerinde genellikle hızlı okuma ve odaklanmayı sağlar.

• arkadaşın dediği gibi kaybetme korkum olduğu için galiba :)

çünkü her türlü kitabı okurum.

• aklın okuduğunda değil . dil ile onu tastiklemeden orada olmuyorsun soruyu çözmeye odaklanıyorsun okuduğuna değil sadece okuduğun metni düşün.. öyle dene

ben en iyi paragraf sorularını çözerim açıkçası

0|1
    0|0
  • okurken kalemle çizgi çek altlarına daha iyi anlarsın ben öyle anlıyordum. bide çok kitap okuman gerekir yoksa anlayamazsın

0|1
    0|0
    • böyle yapan çok arkadaşım var. ben denemiştim gereksiz buldum.

• :) bende de tutmadı.

• o zaman kendini odaklamaya calıs rahat ol

• çok kitap okumama rağmen bazen bende de oluyor

0|1
    0|0
  • nedeni hakkında bilgim yok ama kitap okuma alışkanlığı çok büyük kolaylık paragraf sorularında çözüm için...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• odaklanma probleminiz var. bunun için genellikle şu yöntemi öneririm. soru içerisinde anahtar kelime aramak. bu hem odaklanmayı artırır hem de çözümü hızlandırır

1|1
    0|0
  • sayısalcıyım nefret ederım paragraf sorularından

0|1
    0|0
    • aynısıyım.

• dershane sınavlarında mat-geo fule yakın gelirken türkçe 0 boş 0 yanlış 0 doğru :D

• sen daha kötümüşsün benden ya ben hiç değilse bir 20 net çıkarabılıyorum türkçeden ama kıçımdan ter atıyom resmen

Yükleniyor...