Kazakistan'da tıp okumak? Kazakistan nasıl bir yerdir?

Kazakistana tıp okumaya gidebilirim, biraz endişeliyim nasıl bir yere gideceğimi,nelerle karsılasacağımı bilmiyorum. Ya burda hemşirelik okuycam ya da orda tıp. Aklım cok karısık ne seçsem bilmiyorum. Tek basıma oraya gitmeye de pek cesaret edemiyorum. Kazakistan hakkında bilgisi olan var mı? Gitmeli miyim? Yoksa hemşire mi olmalıyım?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• kazakistan devlet başkanı çok baba adam onu biliyorum bitek. sovyet rusya sının ciddi yatırımları olduğu için bugünkü rusya ile de çok yakın ilişkileri var(yani neredeyse sömürgesi demek istiyorum). rus nufusunu da yoğun tutmaya çalışıyorlar(ruslar). ama bizim türk işadamlarının da hem kültürel hem de sanayi yatırımları ruslardan daha çok. kaynakları çok zengin bir ülke o yuzden yaşam türkiye den daha kolay ekonomik açıdan. okul konusunda bir bilgim yok ama büyük ihtimal bizimkiler kurmuşlardır türkçe eğitim varsa o yuzden sorun olmaz bizimkiler kurduysa iyidir prestij meselesi çünkü orda iyi bir türk okulunun olması bütün türk dünyasına mesaj anlamı taşır. ayrıca batıya gitmekten de çok daha iyidir oraya gitmek insanlık açısından batı dan daha gelişmiş biryer çünkü.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• türkiyeye karşı bir ön yargı var ama yurtlar falan uygun fiyatlı, baya da güzel bölümleri varmış gidenlerin söylediği ama insanları bize karşı çok tersmiş sebebini bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • Bende araştırdım Ahmet Yesevi Üniversitesi ni ama bende çok kararsızım orası çöl gibi bir yer polislerde sıkıntı cıkarıyormus senin anlayacagın kötü bir yer çok araştırdım ben

1|0
    0|0
  • Türklere bakış açıları olumlu değil. Sıkıntı yaşarsın.. Sosyal hayat sınırlı, kısıtlamalar fazla. Saat 23:00'den sonra dışarıda gezmek bile sorun olabiliyor.

TR içi bir üniversite düşün derim.

1|0
    0|0
  • Kazakistan geleceği çok parlak bir ülke ayrıca da insanları bizden daha medeni , bir de kazak kızları çok güzel lan

1|0
    0|0
  • hemşire ol. Eğer kazakistanda okursan Türkiyeye geri döndüğünde denklik sınavına girmen gerekir ki bu sınav zordur. senelerini yakmamanı tavsiye ederim günahh.

1|0
    0|0
  • bence kesinlikle git kazakistan güzel biyerdir

1|0
    0|0
  • avrupaya git :)

1|0
    0|0
  • kırgızistanda 3 yıl kaldım kazakistanda da bulundum ahmet yesevi tıpı diyorusn heralde sor istediğini

1|0
    0|0
    • Yasam sartları nasıl? Tıp okumak nasıl orda? NE gibi avantajları,dezavantajları var?

• ekle tabi

• eklediysen mesaj at gizli olduğun için hanginiz olduğunu çıkaramadım

• Denklik varsa git oku, hiç çekinme maddi imkanda varsa. Sonuçta geçim fazla zor olmazsa okul durumu masrafını bilemem

0|0
    0|0
  • kazakıstanlı arkadaslar var aksarayda gerı donmek ıstemıyorlar. nedenını sormadım.

1|0
    0|0
  • kazakistanta tıp okuduktan sonra türkiyede geçerli olması için türkiyede sınavı kazanman lazım zannedersem

0|0
    0|0
  • iğrenç sıkıcı bence sonu istan olan ülkeler.. :D

1|0
    0|0
  • denkliği yoktur oranın bnce hiç okuma.. bulgarstanda okuyan arkadaşlarım var

0|0
    0|0
  • Tıp tabiki kat kat kaliteli bir bölüm. Ama getirileri gibi götürülerini de düşünmelisin. Ben de önümüzdeki ay gibi gidebilirim iş dolayısıyla. Aynı tereddütleri yaşıyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bence okuma ben Ankaradaki professora sordum çok zayıf buluyor ordaki tıp. Ve tıpın farklı sistem var. Herşey farklı.

Cihazalar konusunda Türkiye daha gelişmiş daha ileri. Bi tek okumak daha kolay Kazakistanda. Kolay yol arıyorsun gidebilirsin. Ama sonra denklik isterler. Ahmet Yessevi Ün. dışında.

1|0
    0|0
  • gelecek için değer.. tıp okumalısın..

1|0
    0|0
  • Ne yaptın?

0|0
    0|0
Yükleniyor...