Kadir Gecesini nasıl değerlendireceksiniz???

Kadir Gecesini nasıl değerlendireceksiniz? ne yapmak lazım ilham gelsin

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• bol bol ibadet ederek değerlendirmeyi düşünüyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• camiye gideceğim.

1|0
    0|0
  • camiye gidecegim

1|0
    0|0
  • teravihe gidicem

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Peygamber efendimiz, daha önceki ümmetlerden bin sene cihad eden insanları düşünüp, benim ümmetimin ömrü kısadır, az ibadet ederler diye üzülünce, Allahü teâlâ, (Kadir gecesi senin ve ümmetinindir) buyurup Habibinin kalbini ferahlandırdı. Hem de Kadir gecesi, her Ramazan ayında gelir.

Resulullah efendimize kendisinden önceki insanların ömürlerinin ne kadar olduğu bildirilince, kendi ümmetinin ömürlerini kısa buldu, uzun ömürlü olan diğerlerinin işledikleri salih amelleri işleyemezler diye düşününce, Allahü teâlâ Ona bin aydan hayırlı olan Kadir gecesini ihsan etti. (İ. Malik)

Resulullah efendimiz, (Beni İsrail peygamberlerinden 80 yıl Allahü teâlâya ibadet eden oldu) buyurunca, Eshab-ı kiram hayret ettiler. Bunun üzerine Cebrail aleyhisselam gelip; “Ya Resulallah, senin ümmetin bu peygamberlerin, 80 yıllık ibadetine şaşarlar. Allah sana ondan iyisini gönderdi” diyerek, (Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır) mealindeki âyeti okudu. (Tefsir-i Mugni)

0|0
    0|0
  • kadir gecesini anlatsam burası sığmaz çok özel ve kutsal bir gündür

0|0
    0|0
  • oruç tutcaktım gitti ben bugün kalkcaz sanıyodum :(

0|0
    0|0
    • Nasıl sırf kandil diyemi kalkacaktın inanmıyorum sana :D

• bende gecen bunu merak ettım butun ramazan kalkmayıp kadir gecesi kalkmak olur mu diye. Kimse Allahın kullarına actığı kapıyı kapatamaz kadir geceside Allahın kullarına actıgı bı kapıdır. diye cevap aldım

• Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor:

"Kim ki faziletine inanarak ve mük�fatını Allah'tan bekleyerek Kadir gecesini ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır." 48

Peygamberimiz, Ramazanın son on gününde, her zamankinden daha fazla ibadet eder, aile fertlerini de ibadet için uyandırırdı. 49

Hiç şüphesiz Kadir gecesine yetişmek mü'minler için büyük bir mutluluk olduğu gibi, en iyi şekilde değerlendirilmesi gereken bir fırsattır.

Bu geceyi, namaz kılmak, Kur'an okumak, dua etmek, tevbe ve i

• teravihe giderim tövbe eder dua ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...