Unutamadığınız bir kitap adı alabilir miyim?

Arkadaşlar kitap almak istiyorum. Ama beğenilenler arasından olsun dedim. Unutamadığınız, okumaktan keyif aldığınız bir kitap adı söyler misiniz? Tür de farketmez.

Teşekkür ederim .. ;)

0|0
36|75

En İyi Erkek Görüşü

• İki Cami Arasında Aşk: Mihrimah ile Sinan

Mimar Sinan Mihrimah Sultan'a aşık olur fakat aşkı karşılıksız kalır. Bunun üzerine biri Edirnekapı'da diğeri Üsküdar'da iki cami yaptırır. Bu iki caminin en büyük özelliği ise her yıl Mihrimah Sultan'ın doğum günü olan 21 Mart'da bir caminin iki minaresi arasında ay doğarken diğer caminin iki minaresi arasında güneş batar. Daha güzel olan ise Mihrimah ismi ay ve güneş demektir.

Mürvet Sarıyıldız'ın kaleme aldığı İki Cami Arasında Aşk Mihrimah ile Sinan kitabı işte bu tarihi aşkı kitapseverlere tüm detayları ile anlatıyor. Bu güzel aşk hikayesini kaçırmamanızı öneririm.

kitabın 2.sini hiç önermiyorum birdeki tad yok konu tamamen farklı hayal kırıklıgı

2|0
    0|0
    • Bunu da okudum hemde 2 ay önce :) yine bir tavsiye üzerine tesk ederim ..

• bunu oku ama şimdi olmasada aklının köşesinde olsun eline alınca bırakamıcagın sürükleyici bir roman vede etkileyici

Erkekler Ne Diyor 74

• Kuran-ı Kerim..

8|1
    0|1
  • Dostoyevsky;

Yeraltından notlar - suç ve ceza

George Orwell;

1984

Cengiz Aytmatov;

Gün olur asra bedel - dişi kurdun rüyaları

Charles dickens;

İki şehrin hikayesi

Yaşar Kemal;

Binboğalar efsanesi

Orhan Kemal;

Murtaza

Oğuz Atay;

Tutunamayanlar

Hewingway;

silahlara veda

Steinbeck;

Gazap üzümleri

Artur C Clarke;

2001 bir uzay macerası

Garcia marquez;

Yüzyıllık yalnızlık

2|0
    0|0
  • TAHT OYUNLARI SERİSİ,

JEAN CHRİSTOPHE GRANGE KİTAPLARI (EN BAŞTA ;KIZIL NEHİRLER, LEYLEKLERİN UÇUŞU VE SİYAH KAN OLMAK ÜZERE DİĞERLERİ )

CERRAH ( TESS GERRİTSEN )

SİNESTEZYA

1|0
    0|0
  • Refakatçi-Perihan Mağden.

Psikolojik gerilim türü bir roman.

Okurken gerim gerim geriliyorsun.

Bende öyle bir etki bıraktı en azından. :)

1|0
    0|0
  • Nutuk

Tesla

Karıncalar

9.hariciye koğuşu

ölü ozanlar derneği

parfümün dansı

Taş meclis

Benim ünv.lerim

Okulsuz Toplumlar

Hortumsuz dunyada fıl yanılız bı hayvan yadana ona benzer bısı

Ölü canlar

Ana

Behcet Canturkun anıları

vs vs vs aklıma gelenlerın bı kısmı bunlar gercektende bı dersler cıkarttım

v

1|0
    0|0
  • Oğuz Atay tutunamayanlar,Sabahattin Ali kürk matolu madonna,Küçük prens,hayvan çiftliği,kafka dönüşüm...

1|1
    0|0
  • Ted Dekker - Çember serisi ( yeşil, siyah, kızmızı, beyaz) Kitaba istedigin kitapdan baslayabiliyosun. Bu yuzden cember serisi deniyor. Istersen siyah kirmizi beyaz yesil diye oku istersen beyaz yesil siyah kirmizi olarak. İlgi cekici güzel bir seri :)

1|0
    0|0
  • Ömrümce hiç unutamamıştım kesin tavsiye ederim.

Suçun p*çi . diye bir kitap bir suçlunun hayatını anlatıyor .

Gerçekten iyi

1|0
    0|0
  • taht oyunları kurgusu karışıktır ama okudukça zevk verir

1|0
    0|0
  • cin ali esprisi yapılmış yine yetişemedim neyse şimdi bir kitap ismi vermek zorundayım tolstoydan itiraflarım asimov un kısa öyküleride bayağı iyidir

1|0
    0|0
  • "Grinin elli tonu" gerçekten okunmaya değer. belki erotizm içerdiğinden dışlayanlar olabilir fakat farklı bir deneyime sahip olmakta güzeldir.

1|0
    0|1
    • Rica ederim okumadıysan geç kalma tarzını ve içeriğini yadırgama :) seri 3 kitaptan oluşuyor. "Grinin elli tonu" "Karanlığın elli tonu" ve "Özgürlüğün elli tonu"

• Yüzüklerin efendisi serisi, Suç ve Ceza, Forest Gump

1|0
    0|0
  • Aşk romanı olarak kesinlikle Kürk Mantolu Madonna'yı okumalısın. Ha eğer ben bilim kurgu aksiyon filan severim dersen Olasılıksız'ı tavsiye ederim.

1|0
    1|0
  • Şibumi-Trevanian

1|0
    0|0
  • Jo Nesbo - Şeytan Yıldızı

1|0
    0|0
  • John Fante - Toza Sor...

1|0
    0|0
  • voltaire candide

1|0
    0|0
  • kürk mantolu madonna

1|0
    0|0
  • Kütübü sitte

1|0
    0|0
  • Hikaye-i Rabia ve Hikaye-i Bilal

1|0
    0|0
  • hpsini unuturum ama "bilimsel gafları" unutmam :)

1|0
    0|0
  • şeker portakalı , hiç okumadığım ve hiç unutmadığım kitap.

1|1
    0|0
  • Sibumi

1|0
    0|0
  • çerkes aşkı..güzel bir aşkın içine tarihi öyle güzel yerleştirmiş ki..akıp gidiyor ve 1864 soykırımını iliklerinde hissettiriyor..

1|0
    0|0
  • gung-ho efsanesi

yatmadan önce yüz fırça darbesi :)

1|0
    0|0
  • Gölgelerin Efendisi - John Flanagan kesinlikle okunması gerekir 10. Kitabını yeni aldım devamıda geliyor :) her kitap bir diğerinden mukemmel :))

1|0
    0|0
  • 9.hariciye koguşu :) orta okulda okudgum ilk kitap :) hep çocuk kitabı okurdum hocam bu kitabı vermiştei ince bir kitaptır bir gecede bitirmiştim :)

1|0
    0|0
  • jale demirdöğen'in kan ağacı kitabını okumalısın. hatta herkes okumalı. o kitabı okumadan ölme derim :)

1|0
    0|0
  • sefiller den iyisi yoktur

1|0
    0|0
  • Cingöz Recai serisi Peyami Safa yazarı galiba polisiye istersen son derece esrarengiz ve akici bir seri.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    44

Kızlar Ne Diyor 36

Yükleniyor...