Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar lafını bizzat örneklerle yaşadığınız çok oluyor mu?

Ayet; "Emrolunduğun gibi dosdoğru ol" hepimiz bir şekilde kendimizce doğruları savunuyor ve kendimize göre yanlış doğru olanı ayırt edip yolumuzu çiziyoruz, bir çok kez doğruyu söylediğimiz için belki bizim doğrumuz başkasının eğrisi oluyor, doğru olmanın zararını çok gördüğünüz oldu mu , ya da sonunda büyük yıkımlara neden olacağını bilseniz dahi ben doğrumdan şaşmam kimse için yanlış olmam dediğiniz zamanlar çok mu? Hadi paylaşalım... Ben çok dobra biriyim bu yüzden çok kaybetmişimdir belki de kaybettiğimi sanan ben iken asıl kazanan bendim kim bilir? ;) Aşağıdaki şıklardan hangisi daha çok size uygun?

• Doğruyu söylemek insanı rahatlatır, herzaman doğruları söylerim.
    80% (4)60% (3)70% (7)Oy Ver
  • Eğer sonunda kaybedeceklerim kaybettiğime üzüleceğim şeyler ise doğru ve artı tartım o an değişebilir.
    20% (1)20% (1)20% (2)Oy Ver
  • Küçük yalanlarla hayat daha pembedir , illa ki doğrucu olmaya gerek yok...
    0% (0)20% (1)10% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• yalan hemen duyulur, fakat doğru yavaş yavaş tam zamanında yetişir, doğruların gözle görülmeyen orduları vardır...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• devamlı doğru söylemeye çalışırım. Arada mecburiyeten küçük yalanlar söylediğimde oluyor malesef. Doğruyu söyleyerek birçok şeyi kaybettiğim oldu.Pişman olmadım hiç bi zaman demekki hayırlı olanı buymuş..Ben doğru söyleyenin fani dünyada kaybetse de ebedi hayatta kazanacağını düşünüyorum.Allah sonumuzu hayreylesin..

0|0
    0|0
  • A şıkkı

0|0
    0|0
  • dogru soyleyeni degil de patavatsizi kovarlar genelde :)

2|1
    0|0
  • Her doğruyu her yerde söyleme :)

0|2
    0|0
  • bunu aslında kızlar daha iyi bilir, insanlara doğruları değil, duymak istediklerini söylemelisin :)

çok doğru söyledim, çok da pişman oldum , şimdi yine yeri geldiğinde doğruları söylemekten çekinmem.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bende çok dobra olduğum için maalesef fazlasıyla bu duruma çok maruz kaldım :) ama doğru kadar insanın içini rahatlatan başka hiçbir şey yok... a diyorum

0|0
    0|0
  • Eğer sonunda kaybedeceklerim kaybettiğime üzüleceğim şeyler ise doğru ve artı tartım o an değişebilir. :D

0|0
    0|0
  • Doğruyu söylemek rahatlatmıyor malesef ama yine de yalan söyleyemiyorum:/

0|0
    0|0
  • 7.sınıfta mat hocama karsı cıkmıstım

yanlıs cozdu soruyu dıye :D

bnı sınıftan kovmustu

gıtmıstım mudure sıkayet etmıstım:D

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Haksızlığa dayanamadığım için en yakınım bile olsa uygun bir dile gerçek neyse onu söylerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...