Ingilizce burdan nasıl öğreninirm?

ingilizce burdan nasıl öğreninirm yardımcı ola bilirmisinz

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba :) Ben 2012 - 2013 döneminde hazırlık okuduğum için biraz kaynak konusunda tecrübe edindim :) Aklıma gelenleri söyleyeyim.

Sözlük:

Öncelikli tavsiyem: eğer biraz İngilizce altyapınız varsa; ingilizce - ingilizce sözlükleri kullanmaya çalışın. Biraz daha uğraştırıcıdır fakat daha yararlıdır. Bunun türkçe anlamı neydi diye fazla düşünmezsiniz. Sözlükten de çok fazla şey öğrenebilirsiniz bu şekilde. Bağlantılı kelimeleri öğrenirsiniz. Örnek cümlelere bakınca oradan da kelimeler çıkar onları da öğrenirsiniz. Hiç anlayamazsam ingilizce-ingilizce sinden; türkçe ye bakıyordum :) .Sözlük denince de akliniza illa kitap şeklinde sözlük gelmesin :) Birkaç site ismi paylaşayım:

"cambridge dictionary" (arama çubuğunun yanındaki seçeneklerden british english, american english vs seçebilirsiniz. cambridge nin bu sitesinde hem ingiliz aksanıyla okunuşunu, hemde amerikan aksanıyla okunuşunu tıklayıp dinleyebiliyorsunuz. Amerikan aksanına filmlerden, dizilerden daha çok kulağımız yatkın gibi :) . )

"merriam webster": bu site de hocamızın tavsiye ettiği güzel bir ingilizce-ingilizce sözlük sitesi.

daha nicelerini "english dictionary" diye aratıp bulabilirsiniz. Link olarak veremiyorum bunları seviyem yetmiyor. Siz aratırsınız.

Kitap: Grammar kitabı olarak "Raymond Murphy" nin "English Grammar in Use" (farklı seviyelere göre kitapları da olabilir. Bu sanırım intermediate idi. (türkçe değil kitap. dünyanın en çok satan gramer kitabı olarak geçiyor. Okulda bize de arada yeni konu öğrendiğimizde bu kitaptan alıştırma getirebiliyordu hocalar.)

Eğitim Seti, Site: Eğitim seti olarak yaygın iki eğitim seti var. Rosetta Stone ve Tell me more. İkisini de biraz kullandım. Pek vakit ayıramadım. Ama sıkılabilirim diyorsanız bunlara benzer online site : "livemocha" sitesi var. Herkes kendi ana dilinde yardımcı oluyor. Yani siz, türkçe öğrenenlere yardımcı olarak, cevaplar vererek puan kazanıyorsunuz ve bu kazandığınız puanları eğitiminiz için harcayabiliyorsunuz. Mesela site içinde kilitli yerleri açabiliyorsunuz. Çok fazla kullanmadım bu siteyi de ama memnundum, hoşuma gitmişti.. Farklı bir eğitim seti olarak ta "Effortless English" e bir bakmanızı tavsiye edebilirim. Youtube'a "effortless english rules" yazarak aratıp videolarına bakabilirsiniz. Eğitim seti görsel değil, mp3 halinde. Nette de bulunuyor, tabi satın almanızı tavsiye ederim :) . Google da "effortless english podcast" diye aratarak podcastlerine de ulaşabilirsiniz. Bu podcastler radyo yayını gibi oluyor. İngilizce konuşmaları. (eğitim seti, podcastten ayrı birşey.) Podcast demişken başka bir podcast daha tavsiye edebilirim: "eslpodcast". "british council" sitesine de göz atabilirsiniz. Kaynak çok :)

Youtube de videoları olan güzel bir başka site de : "engvid". sitesinden videolara ulaşabilirsiniz. Çok güzel ve esprili hocaları var. Youtube da "podenglish" i de abonelik listeme eklemişim ama hatırlayamadım onu ona da bakabilirsiniz. Yine youtube da "teacherphillenglish" var. Eğlenceli bir hoca :)

1|1
    0|0
    • Film, Dizi: biraz ingilizce altyapınız varsa film ve dizileri ingilizce altyazı ile izlemenizi öneririm. Anlamadığınız kelimeleri de not alarak daha sonra öğrenebilirsiniz. Atıyorum, filmi izlerken kararterler hakkında karakterlerin kişilikleri hakkında sıfatlar düşünebilirsiniz. (handsome, optimistic, strong, cruel vb gibi. Bunları bir kağıda; karakterin isminin çevresine yazabilirsiniz.) Yani aktif bir şekilde izlerseniz daha fazla yardımcı olur öğrenmeniz adına.

• Filmleri izledikten sonra "imdb" sitesine girip film hakkında yapılan ingilizce yorumları okuyabilirsiniz. :D aslında yazabilecek çok şey var da karakter yetmiyor :D Yabancı arkadaşlar edinin. Livemocha sitesinden bulabilirsiniz. Skype a filan ekleyebiliyorlar. Oradan sesli olarak ta ing. konuşabilirsiniz. Yeni kelimeler de öğrenirsiniz cümle kurmaya çalışırken :)

Kızlar Ne Diyor 6

• hergün 5 kelime veren siteler var facebooktan 5*30=150 kelime 150*12=1800 kelime öğrenebilirsin oturduğun yerden ;)

0|1
    0|0
  • GirlsAskGuys.com

burda takil ogrenirsin :)

0|1
    0|0
  • livemocha

0|1
    0|0
  • burdan derken KSden mi bahsediyorsun? :D

0|1
    0|1
    • internetten

• brz zor.. yani ögrenirsin de okunusunu felan bu sefer :/ fakat inertnetten sana yardim edicek bir arkadas bulursan o sana yardimci olabilir telfonda felan okunusunu söyler sen de bu sekilde ögrenebilirsin..

• Are you disco ?

0|1
    0|0
  • bursa nasıl öğrenceksin :D git kursa falan

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 3

• Bazı siteler var videolu ders anlatımları olan. Araştır bulursun.

0|1
    0|0
  • Yabancı şarkı dinle altyazıları ile (ingilizce) altyazılı dizi film izle.

0|1
    0|0
  • hawww aryu babi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...