Venusun disi oldugu kararina nasil varmis alakasiz yerlerdeki insanlar?

Bakiyorum sumer mitolojisine venus inanna. Hadi gittim yunan mitolojisine venus Afrodit. Donuyorum roma mitolojisine venus İsis gene disi. İran mitolojisine gidiyorum bu sefer orada da Anahita. Yetmiyor ayni topraklar etkilenmislerdir diyorum. Misirlar da disi kabul ediyor.

Aborjinlere bakiyorum. Onlar da disi olarak bahsediyor. Kuzey amerikada ( simdi degil nan. ) sabah venus gorununce kiz cocugu kurban etmeler falan var. ( hay rituelinize )

Her neyse. Hadi mezopotamyayi anliyorum cografya ayni etkilenecekler haliyle lakin aborjinler ne diye disi yapmis yahu venusu?

Ben bakinca disi goremiyorum. Bu insanlar nasil bakmis ta disi gormus pek sevdigim gezegeni?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• kadınlara benzetme var ve biraz da kullanılan kelimler sebebi ile. şurada değinmiş bir bak istersen.

link

0|0
    0|0
    • Ay tanricasindan bahsediyor burada. Venus gezegen. Gene de tesekkur ederim. Guzel bilgi oldu :).

• Bulursam bir şey ler atarım ama tahmin yürütecek olursak Dünya ile Venüs benzerdir. Dünya ise erkek olarak tasvir edilir. Bu bakımdan eşi olarak Venüs dişi gösterilmiş olabilir.

• Olsun yeni bir sey ogrenmis oldum. Bu daha cok bir sey ararken kaybettigin baska seyi bulmak gibi olmus :D.

Erkekler Ne Diyor 6

• link

Burada da dişi olarak kabul ediliyor

0|0
    0|0
  • Tevratta geçen ve Peygamber Efendimizin ilk kez müjdelendiği, Harut ile Marut'un hikayesinde de Venüs yıldızı dişi kimliği ile yer alır.

0|0
    0|0
  • kolayı var Hermaphrodit de bitsin gitsin :)

1|0
    0|0
  • bacaklar size mi ait ?

0|1
    0|0
  • estetik olarak heralde..erkeklerde aramaz o kadar estetik :D

0|0
    0|0
  • Kızıl gezegenden geliyor olabilir mi? Kırmızı kanı ve tutkuyu temsil ediyor sonuçta.

0|0
    0|0
    • Kizil gezegen marstir. Venus degil.

• Bir daha nerede gorecegim diye doya doya baktim :D.

• Hehe iyi yapmışsın :D

Kızlar Ne Diyor 1

• benimde aklımdan geçmişti bir ara araştırdım tam olarak bir sonuç bulamadım ama sonra her şeyi bırakıp diğer bakış açılarını kendi penceremde venüsün dişi olduğuna karar verdim diğer gezegenlerden farklı her daha gösterişli ve daha parlak tıpkı kadınlar gibi her zaman göremezsin ya gün doğrundan hemen önce ya da gün batımından hemen sonra bir dişi gibi nazlı ve gizemli sonra doğudan batıya doğru dönmesi dişi kadar farklı böyle baktığın zaman genel özellikler bakımından bir dişi bir kadın çıkıyor ortaya mükemmel bir varlık olarak yer edinmiş kadın (hikayelerde ,yazılarda vs) ancak venüs gibi bir gezegen benzetilebilir

1|0
    0|2
Yükleniyor...