Alkol yasası ile ilgili kullanmayanlara bu soru?

Eylül ayında akşam saat 10dan sonra alkol satışı yasaklanıyor, sokakta içmek yasak, gerekçe olarak alkol almayan insanların rahatsızlığı gösteriliyor. peki o zaman alkol almayanlar sabaha kadar sokakta mı dolaşacaklar?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Sokakta dolaşmadan da rahatsız olabiliyorsun malesef burada bir tekel bayinde yaşanan bir olayı anlatıyım sana

Gece ilerleyen saatlerde alkol alan iki arkadaş tekel bayisine geliyor içki alacaklar paraları yetmiyor tekel bayisindeki adamla tartışmaya başlıyorlar adamlar zaten alkollü tekel bayisi laf anlatamıyor derken bu alkollü şahıslar bu adamı vuruyor

İşte bu alkol yasası bu gibi rahatsızlıkları önlemek için bu adamlar bu yasa olsaydı gece sarhoş bir şekilde sokağa çıkmayacaklar o adamda vurulmayacaktı

0|0
    0|0
    • 4 senedir alkol içiyorum, gece dışarıda da içtim kimse benden rahatsız olmadı, cevabına göre alkol kullanmıyorsun sanırım, peki sen her gece sabaha kadar dolaşacak mısın, kapkaççısı var tacizcisi var,

• ayrıca bu yasanın dedikodusu çıktığından beri alkol tüketiminde artış var

• Tüketimde artış olsun beni ilgilendirmiyor önemli olan benim dinlenme saatim olan saatlerde rahatsız edilmemem

Kızlar Ne Diyor 4

• al evinde tut ona karışan yok.ayrıca ysak değil satış saatinde ksııtlama var.amma abarttınız be.

0|1
    0|1
    • ben yasalara uyarım da gerekçe gerçek mi yoksa bahane mi bunu merak ettim

• tüm dünya da olan bir şey .

kaldı ki o ülkelerde aldığın sigara paketi ve alkol sayısında da sınırlama var. türkiye her konud açok rahatt bir ğlke.

• Akşamdan eve zula yapacaksınız panpa.

0|0
    0|0
  • Tamamen yasaklanmali bu zıkkım. :/

1|0
    0|1
  • soda şişesine vodka koyarım lisedeki gibi :'(

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• öncelikle yasa sadece bizim ülkemizde uygulanan bir yasa değil.ayrıca bu yasağın dinle de alakası yok(ki olsaydı tamamen kaldırılırdı).tamamen sosyal devlet olma gereği atılan bir adımdır.tamamen ülkemizdeki can kayıplarına milli servete sosyolojik vb çok değişkenli unsurlara yönelik atılmış bir adımdır.ben bu yasağa neden rahatsız olunduğunu anlamıyorum.benim kişisel yorumum bazı kişilerin tamamen inat uğruna veya bilgisizlik uğruna böyle davrandıklarını düşünüyorum.içeceksen 10 dan önce al içkini.yok ben almam dersen art niyet ararım.

0|0
    0|0
  • Ne olsun istiyorsunuz yani? Karışıklık çıkartmaktan başka bildiğiniz şey yok sizin. Ortalığı velveleye vermek de üsütünüze yok...

1|0
    0|0
    • senden başka celallenen var mı

• Tabii, Gezi parkını da ayağa kaldıran bendim.

• gezi parkına gidenler istemiyor kardeşim ne dayatılıyor, oraya avm topçu kışlası her ne yapılacaksa karşı gelmeyenler kaç kere gidecek oraya

• Aşılmayacak durum değil fazla abartılıyor.. bir çok ülke kurallarına bakarsanız eğer..bizden önce bir çok ülke bundan daha ağır kurallar çıkarmış

0|1
    1|0
  • Insanlarin ekmek parasindan ettiler sadece.

0|0
    0|0
  • çekirdek çitleriz artık :S

0|0
    0|0
  • O zaman ateizlerde çıksın bizde türbandan rahatsız oluyoruz desin mk.Akşam 10 a kadar onlar sokağa çıkmasın amk.Saçma bir kanun bir kişinin özgürlük alanını genişletecem diye birilerinin özgürlüğünden çalıyosun.

Not=Provakatör boşuna uğraşma ben Müslüman bir gencim,burdan sana ekmek çıkmaz yallah!

0|1
    1|0
    • Ateist birisinin türban takan birisinden rahatsız olması için fiziki bir sebebi yok ama ben sabaha kadar sarhoş naraları kavgaları dinlemek zorunda değilim sabaha kadar yolda karıya kıza laf atmasına tahammül etmek zorunda değilim

• Dinle bu konunun alakası nedir bu alkol satışı ile düzenlemeler Avrupada da var onlarda mı müslüman içmesini bilmiyorsan bu kısıtlamalar olur kimse sarhoşlara tahammül etmek zorunda değil

• Böyle bir konuyu böyle bir yerde bu konuyu tartışmayı uygun bulmuyorum.İyi günler

Yükleniyor...