Türkiye'ye eyalet sistemi gelmeli mi?

Şimdi Akp'nin kafasında bu var. Eyalet sistemli Türkiye. Akdeniz eyaleti, Kürdistan eyaleti, Trakya eyalet gibi...

Evet soru acık. Türkiye'ye eyalet sistemi gelmeli mi?

• Evet gelsin
    25% (4)27% (8)26% (12)Oy Ver
  • Hayır helmesin
    75% (12)73% (22)74% (34)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Evet , birde aynı Amerika'daki gibi başkanlık sistemi amaçlanıyor. Erdoğan zaten demişti '' hayalimde başkanlık sistemi '' var diye.

0|0
12|28

En İyi Kız Görüşü

• eyalet sistemi gelirse marmara bölgesine kürtler gelmeyecek mi kanka bana onu söylermisin ?

4|1
    0|0
    • böle böle bitiremediler parçalaya parçalaya bizi ! dillerinde ki Allah sevgisi yüreklerinde olsaydı bunca haksızlık adaletsizlik olmazdı zatende kürtlerde toplanıp giderlerse hepimizi çok mutlu edecek ve huzura kavusturacaklar sokaklarımız huzur dolacak hangi biriyle uğraşacağımızı şaşırdım bir yandan bağnazlık yobazlık eğitimsizlikleri cehaletleri sokaklara hamileler yerine bu kürtler çıkmasın bu da benim kişisel fikrim nasılsa rtük ceza vermiyor kişisel fikrimize !

• +1 kardeşim. inşallah görürüz o günleri.

Erkekler Ne Diyor 28

• Hayır gelmesin.kaldıramayız

2|0
    0|0
  • Amerikaya özene özene resmen küçük amerika olma yolunda ilerliyoruz .. gelmemeli

2|1
    0|1
  • Eyalet sisteminin getirileri ve götürüleri iyi hesaplanmalıdır. Mesela ülkemizde bir adalet yani hukuk probleminin olduğunu biliyoruz. Bunun nedeni aslında hukukun topal olması değil, insan sayısının fazla olmasıyla birlikte meydana gelen zamanlama kısıtlanmasıdır. Amacım Erdoğan'ı savunmak ya da övmek değildir. Ancak eyalet sistemlerinde her bölge kendi adalet sistemine odaklanıp, netice olarak bir yerde toplanacağı için işler daha erken zamanda halledilebilir. Bununla birlikte iş istihdamları da aynı şekildedir. Erdoğan ya da başka biri bu gün Türkiye'nin tamamının ekonomik durumunun ne şekilde olduğunu bilemez. Diyeceksiniz ki valilikler kaymakamlıklar vs. ne işe yarıyor? Evet zaten hukukun topallamasının nedeni de burada yatıyor. Çünkü bir yönetim şekli yok bölgelerde dolayısı ile işlerin uzaması durumu söz konusu olabiliyor. Bence geç kalınmış bir şey.

2|0
    0|2
  • Gelmemeli. Bunlar, böl-parçala-yönet taktikleri.

1|0
    0|0
  • Hangi bölgede yaşıyorsun?

0|0
    0|1
  • kürdistan diye bir yer yok lan!

2|3
    0|2
    • aynen kabul etmiyoruz

• haberleri takip etmiyorsun galiba. AKP Suriye kürtlerinlen konusuyor. Esada karsi cikarlarsa , Türkiye yani daha dogrusu AKP, bizim sinira ve suriye tarafinda bir Kürt devletini yani Kürdistani kabul edecek. Ve Türk devleti o kürtleri , kendi devletini kurmakda destekliyecek.

• ya yemişim akpyi be kime toprak veriyoruz arkadaş yalan hepsi versinler bakalim yiyosa!

• Allah korusun böyle iyiyiz halimizden Kurdistan isteyen ırak veya suriyeye gitsin silahlı destek vermezsem namerdim

0|0
    0|1
  • bence gelmemesi daha iyi her zaman demezmiyiz bu vatan tek yürektir bölünemez diye sadece sözde kalmasın.

0|0
    1|1
  • Hayır..

Ayrıntıya girip seviyesizleşesim yok ..

0|0
    0|2
  • bensem tatar ramazan ben bu oyunu bozarım :) olurmu yaa öyle birşey kesinlikle olmamalı olursada türkiye yanar

0|0
    0|0
  • bnce gelmemeli cunku dunyada eyalet sistemini abd den baska hiç bir ulke kaldıramaz kolay kolay

1|1
    0|0
    • Katılıyorum. Bi Amerika değiliz sonuçta. Bir de ABD, koca kıtanın yarısı. Türkiye öyle mi? Biz de millet çeşitliliği var ama ABD gibi toplama kampı da değil.

• sadece o değil eyaletler e ayrılsaK bile ülke parçalanir millet özerklik ister

• abd nni kendi içinde de ona bakarsanız etnik kökenler var ... o kadar cok demokratiklerse Amerika yerlilerini bulsunlar da iade etsinler , eyalet sistemi diolar eyalerin bir tanesi turkiye kadar zaten koca kıta birde bizde ki gibi terörle uğraşmıyor adamlar ve de dünyada Amerika şakşakçıları da cok ... yani tası toprağı altın İstanbul misali ...

• ulan burası türkiye burası bölünmez bir bütün kimsede bu ülkeyii böyle eyalete bölemez tayip kimkiii

0|1
    1|1
  • gelmemeli..! yavaş yavaş bölünmeye doğru gider...

0|0
    0|0
  • sen daha kendıne bağlı ılın beledıye baskanına hükmedemezken eyalet baskanına hükmetmeyı nasıl düsünürsün ya

0|0
    0|0
  • başkanlık sistemi bir yönetim sistemidir. cumhuriyeti ve laikliği tehlikeye sokacağını sanmıyorum. Zaten öyle bir kaygımda yok:))

1|0
    2|2
  • Gelecek zaten..

tartışılır.

0|0
    1|2
  • Hayır gelmesin...

1|0
    0|1
  • gelmese daha iyi ama. kürdistan eyaleti diye eyalette gelmez. milleti gazlamanın alemi yok.

1|0
    0|1
  • eyalet sisteminin tam olarak kötü yanları ne. bilmiyorum da. o yüzden soruyorum.

0|1
    0|1
  • evet gelmeli ve evet gelecek

1|0
    4|5
  • kafirlerin ülkesinde olan şey bizim gibi bir müslüman ülkesine gelmemeli bence

0|0
    0|1
  • Valla bencede aletlerimizle uğraşması gerek insanlar var.

Sıkılıyoruz bee.

0|0
    0|1
  • böyle iyi

0|0
    0|1
  • Güzel olur.

0|0
    3|1
  • Akp olduğu sürece herşeye hazır olun hem para verir arkadan da bölmek için ugraşır...

AKP hükümeti işini hep konuşarak müzakre yolu ile yapmak istiyor...Savaşmayı kıçı yemez...

2|1
    0|0
  • türkiyenin yüz ölçğmü göründegü kadar büyük deyil amerikanınher eyaleti türkiye kadar

ondan uymaz her eyalitin ayrı yasası ayrı yürütmesi var çok degişik bir sistem elin oglu işini bilio

0|1
    0|1
  • tam düşünce açıklanmadı diye biliyorum. zaten anayasa olaylarında gerekirse kaldırırız istenmeyen bişeyi yapacak değiliz dediler. ama oraya kürdistan yazman tam bir ajitasyon olmuş.

0|0
    0|2
  • Hüloğğğğğ :D D't kılıyız :D Erdoğan erdoğan Recep Tayyip Erdoğan :D

1|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 11

• *ıç kadar memleketi bir yola hale sokamadılar mk.

1|0
    0|0
    • sokamazlar tabi işlerine gelmez bir cok ülkenin ve bir cok kişinin ... mişlletin gozu açılmasın die dua ediyorlardır ...

• Hayır hayır gelmemeli.amerika güçlü bir devlet Türkiye her eyalete başkan falan kaldıramaz şuan ama önümüzdeki yıllarda olabilir,iyi yanları da var.

0|1
    4|0
    • İyi yanları ne mesela canım?

• neden 4 eksi

hiç yahşi olmamış bu

• senin o dediğini belediyeler ustlenmiyormu zaten ... belediyeler ne için ? hadi diyelim bu adamların ustune daha 1 adam koydunuz adnı başkan yaptınız ... eee ... ne olacak goten zembil le para mı yağacak ... vahiyle mi inecek demokrasi ... bunlar bilinç altımıza yerleştirilen mazaretler ... inanmayın böyle seylere ... bir ulke kendi içinde istediği bölge için istedigi kararı verebilir . eyalet sistemine gerek yok yani ...

• En iyi cevaba katılıyorum

1|0
    0|0
  • gelmesini istemiyorum

1|0
    0|0
  • Cumhuriyet var eyalet sistemine gerek yok

1|0
    0|0
  • Demokratik bir ortamda başkanlık sistemi de tartışılabilir ama SADECE tartışılır. Vatan uğruna dökülen kanlar kirlenir diye bu topraklarda mezarları bile olmaz.

0|0
    0|0
  • hayır tabikide

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır...

1|0
    0|0
  • asla bir kere türkiyenin kuruluşunda yok bu uymaz ki . amerikada var ama onların kuruluş hikayesi çok farklı bizden. türkiyeye bu sistem gelirse ülke bölünür

0|0
    1|2
  • hayıııııııır

1|0
    1|1
  • link Misal böyle olduğunu bir düşünelim özellikle 15.eyalet de işler nasıl olur ? Şırnak ve Iğdır'ın yönetimi nasıl ne kadar yanyana yürüyebilir ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...