Kitap okumayı mı yoksa o kitabın filmini izlemeyi mi tercih edersiniz?

Sizce kitap okumak mı daha iyidir yoksa o kitabın filmini izlemek mi?

0|0
159|107

En İyi Kız Görüşü

• kitap okumak kesinlikle onun ayrıntıları betimlemeler bambaşka filmde aynı tadı veremiyorlar ve yazılanlar tamamen senin hayal gücünle canlanıyor , film ise tek bir kişinin hayal ürünü ve kısıtlı senin o karakteri canlandırmanla film deki çok farklı. ondan okuduğum kitaplarn filmini izlemiyorum hayal kırıklığı.

8|3
    2|1

Kızlar Ne Diyor 158

• Ben kitabıda okuyorum filminide izliyorum... Bu sayede kendi kafamda kitabı ve filmini muhakeme ediyorum. Elbette kitap okurken olayları kendi hayal dünyamda canlandırıyorum. Fakat filminide izlemekten kaçınmıyorum çünkü benim hayal dünyam ile bir başkasının hayal dünyasını karşılaştırmak hosuma gidiyor.

0|0
    0|0
  • Once okuyup sonra filmini izlemek. Sozsel zekayla fotografik zeka birlestiginde daha akilda kalici oluyor.

Fight Club in ilk kitabini okumustum misal sonra filmini izledim. Gayet akilda kaldi.

0|0
    0|0
  • film izlemek

.

0|0
    0|0
  • Bazen kitap iyi bazen film. Keyfimle kahyasına göre değişiyor.

0|0
    0|0
  • kesinlikle kitap..

0|0
    0|0
  • bilgiden kültürden yana olduğum için filmi olan kitapların sadece filmini izlerim kitabı okumak benim için vakit kaybı olur bir kitabi 10 saatte bitiriyorsam filmi 1 saatte izlerim. geriye kalan 9 saatte başka bir kitap okurum bana bu daha mantıklı geliyyor

0|0
    0|0
  • Kitap benim için her zaman farklı elimde her zaman illa bir kitap olur

1|0
    0|0
  • Okumak tercihimdir tabiki .

0|0
    0|0
  • Görünce kesin cevap vermişimdir dedim ama nasıl es geçmişim anlamadım.. Tabii ki kitabı okumayı tercih ederim

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı tercih ederim,kendi zihnimde hayal etmem yaşamam gerekir.

0|0
    0|0
  • Kitabın verdiği haz daha bir bambaşka..

0|0
    0|0
  • Filmi varsa kitabını okuyamam :D

0|0
    0|0
  • kitap okumya bayılırım.. önce okuyup daha sonra da filmi varsa izlerim

0|0
    0|0
  • önce kitabını okumak sonra o kitabın filmini izleyip ohaa tamda böyle canlandırmıştım diye sevinmek :))

0|0
    0|0
  • tabiki de kitap okumayı tercih ederim. kitap okurken hayal dünyanı kendin oluşturuyorsun. kimse müdahale etmiyor. istediğin gibi yaşıyorsun o dünyada. ama bir filmde öyle olmuyor. hayal dünyanın önüne geçiyorlar

0|0
    0|0
  • kitap okumaya bayılıyorrumm

ben o kitapta ki konu beni öyle sürüklüyor ki,kahramanları kafamda canlandırmak süper çekici bana göre

geceleri kitap okumaya bayılırım

mesela en son beni çok etkileyen okuduğum kitap "ejferha dövmeli kız" idi o kadar kaptırdım ki kendimi 600 sayfadan fazlalık kitabı 2 gece de okudum

sonra filmini izledim ama kitabında aldığım o hazzı filminde alamadım malesef

0|0
    0|0
  • Önce kitabını okurum. Karakterleri ve yaşanılan olayları kendi hayal gücümle canlandırır daha sonra filmini/dizisini izlerim. Kendi hayal ettiğim karakterlerle oradaki karakterleri karşılaştırırım. Aslında kitabını okuduktan sonra filmini izlemek gereksiz ama karşılaştırma yaparak izlemek hoşuma gidiyor, kendi hayal dünyamın ne kadar güçlü olduğunu görüyorum.

0|0
    0|0
  • Kurguya veya anlatıma bağlı kitaba bağlı bazı şeyler dinleyince okuyunca bazı şeyleri ise sadece izleyince zevk alırsın

0|0
    0|0
  • okumayı... kendi hayal gücün ve karakterlere verdiğin hayat çok daha güzel oluyor

0|0
    0|0
  • kitap okumayı tercih ederim çünkü kitap benım kontrolümde ilerler ama filmde hazır önüne gelir izlersin emek yok hayal yok

0|0
    0|0
  • ben çalıkuşunu okudugumda aldığım haz ile filmdeki hazzı kıyaslayamam çünkü filmi kenan kalav ve aydan şener o kadar başarılı oynamışlardıki aglamaktan bitap olmuştum halada izlerim

0|0
    0|0
  • kıtap okumak.

Bu zamana kadar kıtabını okudugum bırcok fılm ızledım. Hepsınde de soyledıgım; kıtabı daha ıyıydı oldu. Kıtaptakı duygular hayal gücü vs. Bambaska oluyor.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Kitabını Okumak.

2|0
    0|0
  • hangisi o anıma uyarsa ama filmler kitapların başarısında olamıyor genelde

0|0
    0|0
  • kitabını okumayı tercih ederim çünkü kitaptaki olayları kendi hayal gücüne göre özgürce şekillendirebilir hayal edebilirim

0|0
    0|0
  • ikisininde keyfi bir baska ama kitap okurken kendı kafanda kurdugun sahne tasarladıgın kısıler sankı daha bır zengın kılıyor o anki zevki

0|0
    0|0
  • kitap okumayı tercih ederim izleyince güzel gelmiyor

0|0
    0|0
  • Kitap daha dazla detayli anlatiliyor filmde kücük olaylar net olmuyor

0|0
    0|0
  • kitabı okuyup snrda filmni izlemek ayrı bir zevk. ama çok yernde oynamalar olmuşsa ona gıcık oluyor insan..

0|0
    0|0
  • kesinlikle kitap okumak okuduğumuz kitapların filmlarini o kadar beğenmeyiz çünkü hayalgücü senaryoları döver :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    128

Erkekler Ne Diyor 107

• kitap ile film arasındaki en önemli fark. Film hazır olarak önüne gelir olayları çok irdelemez karakterleri verilen şekilde kabul edersin kitapta konu bellidir ama karakterler mekanlar snein hayal gücüne kalmıştır. Örnek olarak ikisinde de menemen yersin ama birinde önüne hazır gelir güzel ya da kötü olması ahçının kabiliyetine kalmıştır diğerinde yine menemen yersin ama sebzesini yumurtasını kendin seçer kıvamı kendin ayarlarsın ve her seferde ustalaşırsın.

0|0
    0|0
  • Önce al kitabı eline, sonra okumaya başla. Satırlar arasında ki o Dünya da dolaş, gör, hisset ve yaşa. Kitap bittikten sonra da filmini izle.

Film ile kitabı analiz edebilir ve eksik olan her ayrıntıyı keşfedebilirsin. Çevrene de bunları anlatabilecek bilgi birikimin olur.

0|0
    0|0
  • Şöyle bir deyim vardır okurken sayfaların kokusunu hissedeceksin. Bizimkisi de o hesap :) Kendi kurgunuzla oluşturduğunuz kahramanları filmini izlerken karşılaştırmanız fikrimce daha ayrı tat verir. Diğer açıdan filmler hayal dünyamızın çizgilerini biraz sınırlar

0|0
    0|0
  • Çok Gezen Mi Çok Okuyan Mı Bilirden Yola Çıkarak Film Diyorum Daha Akılda Kalıcı Olduguna inaniyorum .

0|0
    0|0
  • 1. si tolkien yüzüklerin efendisi serilerinin sinemaya uyarlanmış olan dvd versiyonları her ne kadar romandaki önemli karakterlerin ve yerlerin birçoğu sinemaya aktarılmamış olsa da güzeldi.. 2. si kelebek gerçekten kapkalın bir kitap 2001 de 4 günde soluksuz okudum sinema filmi de eski yapıt olmasına rağmen çok iyiydi özellikle dustin hoffman müthiş bir oyunculuk sergilemiş gerçekten <3

0|0
    0|0
  • kitaplari okumak iyidir.Flimleri kitaba bagli olarak yüzde yüz yapmiyorlar.Ama mesala örnegin game of thrones dizisini izledikten sonra kitabini okumaya karar verdim.Bazi dizilerde kitap okumaya tesvik ediyor :))

0|0
    0|0
  • kitap pkumayı tercih ederim. elinizde bir hikaye var ama kişiler ve mekanlar tamamen sizin hayal gücünüzün ürünleri oluyor. onları siz yaratıyorsunuz. ve daha güzel daha heyecanlı oluyor.

ama filmi izlemek böyle mi ya? her şey hazır olarak sunuluyor. ve kitabını okuduğum filmleri izlediğimde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. mesela yüzüklerin efendisinde Entler benim için öyle devasa ağaçlardı filmede onları kuru ağaç şeklinde görünce yıkıldım. game of thrones da aynı şekilde ak yürüyenler nasıl dehçet verici yaratıklardı benim için. filmde gördüm yine hayal kırıklığına uğradım. Yani hikayeyi kitaptan okuyınca orda yaşananlar değil ama karakterler mekanlar size ait oluyor sizin arkadaşınız oluyor. televizyonda ya da sinemada bir hikayeyi seyredince kendimi yabancı biri gibi akvaryunda ki balıklara bakan kişi gibi hissediyorum

0|0
    0|0
  • Game Of Thrones2u izlemek ve Taht oyunları serisini okumak. Sonuç bak ilerde neler neler neler neler olacak. 4. Sezon bombalarla saklı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle okumak daha iyi örnek olarak şeytanlar ve melekler filminin kitabını okumuştum sabırsızca filmini bekledim ama izledikten sonra hayal kırıklığına uğradım tom hanksi hayranımyoksa çıkıp giderdim filmden detaylar falan çok köyüydü

0|0
    0|0
  • ben aslında filmciydim ama bir kitap okumaya başladım kitap okuyasım var her an. bir gün filmini izlemiştim. geçen gün kitapçıda kitabına baktım ilk iki sayfayı okumuşum orda sonra aldımda kitabını okuyorum şimdi. kesinlikle ilk önce kitabını okumak sonra filmini izlemek

0|0
    0|0
  • Film kitabın özeti kıvamında oluyor. Birçok detay ve olay kaybolup gidiyor. Hiçbir şey kitabın yerini tutamaz, betimlemeleri ve akıcı kurgusuyla adeta yaşıyorum yazılanları.

0|0
    0|0
  • aslında kitabı okumak daha güzeldir ama zaman sıkıntısından filmleri tercih ediyorum. belkide kolayada kaçma vardır işin içinde birazda.

0|0
    0|0
  • Okudugum kitaplarin filmini izleyince hayal kirikligina ugruyorum. Eger filmi yapilacaksa yönetmen vb. Mutlaka yazarin kendisi olmali.

0|0
    0|0
  • her zaman için kitap okumak daha iyidir. çünkü sinema kitaba ait dünyayı kısıtlar, oysa zihnin sonsuz bir zenginliğe sahiptir.

not: dövüş kulübü bu genellemenin dışında tutulmalıdır. filmi kitabından iyi olan yegane eserdir sanırım...

0|0
    0|0
  • mesela lordoftherings serisinin o mükemmel atmosferini görmek istiyorsan film daha iyi. ama okadar fazla detay atlanmıski filminde kitabınıda okuman gerek. ama genel olarak filmi yapanlar kitap kadar güzel yapamıyor

0|0
    0|0
  • hem kitap hemde filmi ile izleme akılda kalır diye düşünüyorum ama filmler kitaba göre gitmiyorki gitse co güzel olcakta cıvıklastırıyorlar artık

0|0
    0|0
  • kitap okumak daha önemli. birincisi kitaptaki her bilgi filmde yer alamayabilir. ikincisi filmde sadece senaristin fikri yer alır ve sen onu izlersin. ama okurken öyle değil sen istediğin gibi okursun, hatta istediğin gibi hayal edersin.

0|0
    0|0
  • içinden gelen sesi kelimelere çevirebilmek için kitap okumalı, insanlar hakkında yaptığın psikolojik tahlillerde de ıskalamamak için film izlemelisin ;)

0|0
    0|0
  • okuduktan sonra filmini izlemek sonra da şurayı kesmişler kitapda böyle bir şey yok diye eleştiri yapmak :))

0|0
    0|0
  • biri anlatıp özet geçsin çok üşeniyorum :(

0|0
    0|0
  • kitap daha iyi çünkü kitap daha detaylı hem okudukça hayal gücünle beraber çok daha güzel canlanıyor karakterler, filmlerde öyle değil ama yinede izlerim ama filmlerinide

0|0
    0|0
  • kitabın kendisini okumayı daha çok severim çünkü o kitap kokusu ve içindeki olayları okumak beni daha çok hikayenin içine çeker.

0|0
    0|0
  • Önce orjinali neyse onu yaparım.Kitapsa kitabı okurum filmse filmi izler sonra kitabını alırım.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı pek beceremem. ondan dolayı film diyorum.

Hatta size aşık olacağınız bir film önerisi yapabilirim ayriyetten kitabı da var ;

Monte Kristo Kontu

0|0
    0|0
  • kitabını okursam kendi hayal dünyamda yaşayabilirim onu...

film ise yönetmenin hayal dünyasının bir ürünüdür..

0|0
    0|0
  • kesinlikle okumak

0|0
    0|0
  • görsellik video oldugu için daha iyi olur aklımızda daha iyi kalır.

0|0
    0|0
  • kitap okumayı tercih ederim. çünkü kitabı okurken o anda tamamen kendi hayal dünyanı yaratıyorsun. olayları, mekanları kendin kuruyorsun. zaten bu yüzden öncesinde kitabını okuduğun bir hikayenin filmini izlediğinde genelde beğenmeyebiliyor insan.

örneğin dan brown'ın da vinci şifresi ve melekler ve şeytanlar'ın kitaplarını okudum ama filmlerini izlemedim. aynı şekilde alacakaranlık serisinin de hiçbir filmini izlemedim.

0|0
    0|0
  • Önce filmi izleyip sonra kitabı okumak daha güzel oluyor. Öbür türlü filmde hayal kırıklığına uğrayabiliyorsun..

0|0
    0|0
  • Adamim meslektas olcaz yakinda boyle sorulari ortalikta sorma biz muhendisiz bizim daha orjinal sorular sormamiz gerek :-)

Cevap cok basit ve kisa:

Kitap okurken aktifsin film izlerken pasif ikisinin sana verdigi kazanimda lezzet de cok farkli

Birisi hatuna uzaktan uzaktan bakmaktir digeri gidip her yolu denemek :-)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    77
Yükleniyor...