Kadın kaptanlar iş bulabilir mi?

Kadın kaptanlar iş bulabilir mi? siz ne öneriyorsunuz ?

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• artık management işletmeler kadın kaptanlara daha fazla imkan sunuyorlar. böylece kadın kaptanların da 4. ve 3.lükle başlayıp ilerleme şansları arttı. her ne kadar kadın kaptanlar daha çok ofiste operasyon yapmayı, evlilik gibi önemli sebeplerle tercih etseler de bence en azından chief olana kadar gemide çalışmalarıdırlar. böylece mesleki yeterlilikleri ile ofiste daha başarılı olacaklardır. gemide kadın zabit çalıştırmak gemiye de bir ciddiyet kazandırır. laubalilikler azalır. yine de ben tanker işletmesi yapan firmalarda ofiste çalışma imkanlarının çok olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
    • peki teşekür ederim yardımların için..

Erkekler Ne Diyor 12

• Kadın kaptanlar iş bulabilir rahat ve kolaydır..Bizim şirkette 4 kadın kaptan var 2 si yardımcı..Kaptan olma arzun mu var iş bulma derdinde misin bilmiyorum ama kaptanlık bayanların az bir kısmında bulunan özelliklere göre tercih edilir..Biraz özgür ve kendi başına buyruk olman lazım uzak yol durumlarında özel hayatına dair bazı noksanlıklar yaşayacaksın..

Bu işde maddiyatını kazanırsın ancak bu iş bir aşk işidir sonradan ağlanılmaz sıkınılmaz..

0|1
    0|0
    • ben üniversitede bölüm üzerinden eğitim alıca, kaptan adayıyım..

• Demekki mesleğe bir aşkın var bir yere kadar gelmişsin..İş bulma konusunda sıkıntın olmaz neden olmaz gemicilik ve denizcilik sektörü uçuş sektöründen sonra ikinci sırada gelişmede..İstihdamı fazla ben kendi şirketimizden biliyorum en azından..Sorun ve sıkıntı etme yani..Gemi adamı kağıdını bir al bakalım..

• Bulurlar

0|0
    0|0
  • Abim Uzak Yol Kaptanı..

Denizcilik'te boş kalmazsın ama önemli olan maaşını zamanında alabileceğin bi' şirkete kapak atabilmektir.. Bayansın bi' de elin ayağın düzgün bi' şeyse Güzel bir firmanın güzel bir yatına kapak atabilirsin..

0|0
    0|0
  • Tercih bilem ediyorlar. Sadece erkek dolu olan gemi aylarca denizde kaldimi geriye geldiklerinde tam erkek degiler artik :D

Anlayan anladi, deniz erkekleri bozuyor , orda kadin sart :D

0|0
    1|0
  • kadın polis oluyosa herşey olur

0|0
    0|0
  • Denizde de kadınlara ihtiyacımız var. O kaptanlar nasıl dayanıyorlar aklım ermiyor :)

0|1
    1|0
    • Bilmek istemiyorsun nasil dayaniyorlar niye ;)

• çok mu belli oluyor

• Esprisine bir şey yazdım hemen başladın erkekler öyle de böyle de felsefesine.

• onu bunu bilmem de türkiye de kadınların iş bulması herzaman daha kolay olmuştur...

0|0
    0|0
  • İşinde ustaysa neden bulamasın ?

0|0
    0|0
  • Araba kullanan kadın neysede denizde olmaz o riske giremem.

0|1
    0|0
  • Her türlü bulur bulamayacağı varsada bulur :D

0|0
    0|0
  • Denizcilik sektöründe çalıştım çok rahat bulabiliyorsun 2 . 3. kaptan olan kadınlar gördüm

0|0
    0|0
  • tabiki bulabiliyor.. ama erkek veya kadın karketmez denizcilikte iş bulabilmeleri için hangi okul mezunu oldukları çok önemli.. birçok genç denizcilikle ilgili eğitimler alıyorlar ve sonları hüsran oluyor.. bir çoğuda çıkıp kendilerine uygun olmadığını görüyorlar.. hem boşa vakit kaybı hemde maddi kayıp yaşıyorlar.. sen ne şekilde kaptan olmayı düşünüyorsun? yaşın dolayısıyla kazandığın üniversite bölümünden dolayı mı? öyle ise 2 yıllık mı 4 yıllık mı?

0|0
    0|0
    • 2 yıllık kazandım

• benim alacağım eğitim yat kaptanlığı...

• ya sanki amerikan başkanı kızısın. yazsana şuraya ne kazandın ne istiyorsun neyi soruyorsun.. yat kaptanlığı bambaşka birşey, güverte bölümü (okur bitirir çalışır kaptan olursun) bambaşka birşey.. hayırlısı olsun .. yatçılık ve yat kaptanlığı dediğim gibi bambaşka birşey.. benim bu konuda çok fazla bir bilgim yok.. ayrıca piyasası, adam donatımı hakkında da pek bilgim yok o yüzden çok birşey diyemem ama bildiğim kadarıyla iş buluyorlar.. he nekadar tatmin edicidir maaşları onları bilemiyorumm..

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...