TM bölümüne hangi dersler dahil ?

Arkadaşlar üniversiteye hazırlanıyorum ve sözelden TM'ye geçiş yaptım ancak benim bildiğim kadarıyla TM'de tarih ve coğrafyada var idi ki olsunda zaten en sevdiğim dersler bunlar ancak bazı arkadaşlar yok diyorlar, ama şöyle bir şeyde var TM'den kazanılan yerlere baktım TM 3'te tarih gerektiren yerlerde vardı şimdi kafam iyice karıştı sizce TM'de tarih ve coğrafya var mıdır ?

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• ve sen Tm de Türkçe Matematik Sosyal Bilimler yapacaksın..

Sayısalcılar Türkçe Matemetik Fen bilimleri

Elbet Fen bilimleri yaparsan da katkısı olur ama çok değil. zamanını harcadığına değmez

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• TM3: Daha çok sosyal programlar, sözel ağırlıklı insani bilimler için bir puan türü. testlerin yüzdelik ağırlıkları şöyle:

YGS Türkçe = %15

YGS Sosyal Bilimler = %10

YGS Temel Matematik = %10

YGS Fen Bilimleri = %5

LYS-1 Matematik = %18

LYS-1 Geometri = %7

LYS-3 Türk Dili ve Edebiyatı = %25

LYS-3 Coğrafya = %10

0|0
    0|0
  • coğrafyayı bilmem ama tarih yok diye biliyorum. bu arada ben de sayısalcıyım ama sınavda tmden gitmeyi düşünüyorum yani umarım yoktur çünkü edebiyat başlı başlına bir sorun benim için zaten

0|0
    0|0

• Benim içinde fen ve mat ancak zaten sözelden geldiğim için eşit ağırlıkta sorun olmaz diye düşündüm.Ama TM 3'ün kazanılan yerlerine baktım arkeoloji antropoloji yani birçok tarih gerektiriyor.

• hm ben mezunum yalnız :D

• ne mutlu sana

• tabi ki var hemde 4er saat.

0|0
    0|0
  • iyi de sözeldede var cog ve tarih. evet tm de de var.

0|0
    0|0

• Benim bildiğim daha çok ders saatleri ile alakalı ve Mat da da sözel dersleri var ancak ders saati az ve TM de tüm bunları eşit dağılımı söz konusymuş.

• mesela sözelde olan sosyoloji mi felsefe mi ne o tm de yok. yani işte onunn yerine tm de eşit dağıtılıyor..

• hm sorarım abilerde çağırdılar daha kayıt yapalı 2 gün olmadan :D

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...