Pastırma yediğimizde terimiz neden pastırma gibi kokar?

Diğer yiyeceklerde bunun etkisi neden yok?

..

Güncellemeler:
Bu arada niğdeliyim, pastırmayı da nasıl yapıldığını da bilirim. Çemen olabilir de sarımsakla alakası yok

Cacık yerken sarımsak kokmamız gerekirdi o zaman ;)

0|0
19|23

En İyi Kız Görüşü

• sucuk yiyince de az biraz sucuğumsu kokuyoruz

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• İyiki yemiyoruz nan terinde mi kokuyormuş :O

0|1
    0|0
  • Ben bir ara kebaba sarmıştım. O zamanlar baya bir deodorant kullandım :D Şimdi tabi sodexholarım bitti, öyle her gün kebab yiyemiyom ya :S Neyse mis gibi kokuyoz :DD

0|1
    0|0
    • sodexo demişken , paraya çevirebileceğimiz yer var mı? yemek yemek zorunda bırakılmak kötü.

• baktım da 50 60 tl eksiğine çeviriyorlar çok fazla 10 20 tl olmalı en fazla

• Bi yerde rast gelmiştim ama, hatırlamıyorum.

• Baharatlı olanlar daha çok kokutur. Aslında bütün yiyecekler kokumuzu etkiliyor. Mesela bir öğünü çok tüket o öğüne benzer kokun. Hoş kokan besinlerle beslenip kötü kokanlarla beslenilmediğinde terin kokusunun güzelleştiği bilimsel olarak ispatlanmış. Fakat pastırma nedendir bende bilmiyorum daha çabuk ve az miktarda olsa daha çok etkiliyor.

0|1
    0|0
  • bence eve çok pastırma alıosunuz ev pastırma kokuo koku da sana sinio?:D

0|1
    0|0
    • diyecek bir şey bulamıyorum , içinde yüzmüyoruz ki 10 dilim pastırma işte topu topu :)

• pastırma bu hacı soğanı kessek bile elde nasıl kokusu kalıyorsa. onda da böyle birşey vardır belki:D ne çekti canım be. buralara yolla da kokmaya da razıyım:P

• Terin pastırma gibi kokması diye bişey mi var? Vay anasını

Ozaman keşke aynı şey cheesecake yediğimizde de olsa oyyhş

0|1
    0|0
  • gecenlerde bunun konusu gecti bence yalan ya elimize siniyodur kokusu ordan cikarmislardir bu lafi

0|1
    0|0
  • ter kokunu oluşturan yediklerindir zaten pastırmayla alakası yok.sadece yediğin en ağır kokulu o.o fark ediliyor ter kokusunda

0|1
    0|0
  • Çemenden dolayı.Bazı pastırmalar çemensiz oluyor sırf kokmamak için insanlar onu tercih ediyor.

0|1
    0|0
  • Sarımsak olduğu için.

0|1
    0|0
  • çemen o çemen :) aynı etkiyi çemen de yapıyo çünkü

0|1
    0|0
  • içinde çok fazla baharat var cünkü vücut bir sekilde atıyor ya da atmaya çalısıyor :D iğrençççççç :D

0|1
    0|0
  • bedava verseler yemem hiç sevmemiştim

0|1
    0|0
  • nedenini bilmem ama maydanozla birlikte yenildiğinde kokuda olmuyor?

0|1
    0|0
  • ıyyy .

0|1
    0|0
  • Hiç sevmem pastırmayıı.

0|1
    1|0
  • a aaa öyle mi, iyiki pastırmayı sevmiyomuşum

0|1
    1|0
  • geçen annem patetesin üzerine aldığı yedi çeşit bahart karışımını yapmıştı yedim sonra duş aldım ertesi gün bir tişört giydim çıkarınca kokladım koltuk altları aynı o baharattan kokuyo başka hiç bir koku yok sanki tişörte o baharattan dökmüşüm gibi

0|1
    0|0
  • Çemenden dolayı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• problem baharat,sperm kokusunu bile etkiliyor

0|1
    0|0
  • Ben orta okuldayken pastirma salam sucuk tukettim 3 hafta arkadaslarim yanima yaklasmadilar o derece artik kese parfum deodorant hic bisi etki etmemissti uzun lafin kisasi iceriginde cok sey olmasi daha cok baharattan kaynaklaniyor. Mesela ben kahve tukettigimde tirnagim veya kol altimda hafif kahve kokusu aldigim oluyor. Bir doktor arkadas bunun cevabini cok kolay verebilirdi aslinda.

0|1
    0|0
  • Çemenden dolayı.

Sırf bu yüzden, üste para verseler

çemen ve pastırma yemem.

ne kadar yıkanırsan yıkan, kokusu

bir hafta çıkmıyor.

Nimet gerçi ama, iğrenç ötesi...

0|1
    0|0
  • bir dönem tanıştığım uzakdoğulu kız kırmızı et yiyen insanların çok fena koktuğunu söylemişti. thai food ye mis gibi kokarsın demişti :)

0|1
    0|0
  • çemen den dolayı oluyor bu koku

0|1
    0|0
  • içinde cemen otu var o kokuyor :)

0|1
    0|0
  • o kadar para veriyoz, koksun tabi:D

0|1
    0|0
  • Pastırma yediğimiz belli olsun diye.

0|1
    0|0
  • 1 hafta geçmez onun kokusu he :)

0|1
    0|0
  • Pastırma değil kokan.Çemen kokar terimiz.

0|1
    0|0
  • Entere San ..

0|1
    0|0
  • bir kayserili olarak cevap veriyorum çemen vardır pastrmanın etrafında o elinle çektiğinde ayrılır pastırmadan o zmn daha az kokar

0|1
    0|0
  • vucuda nasıl gıda girerse o şekilde ter kokusu çıkar , pastırmanın içinde binbirtürlü baharat var

0|1
    0|0
  • pastırmanın sosu olan çemen sosu vücuttan ter şeklinde çıkar o yüzden

0|1
    0|0
  • o kokuyu çekmek bir eziyet

0|1
    0|0
  • çemenle alakalı pastırma yeme çemen ye gene aynı koku ter + çiş :D

0|1
    0|0
  • Hayır nerden çıkardın bunu ?

Ben Kayseriliyim... ?

0|1
    0|0
    • bilmem, bende öyle oluyor, kolumun altından taze çemen kokusu geliyor yedikten sonraki gün :)

roll on bile fayda etmiyor çok güçlü bir koku

• Geçilmiyor zaten, kokmadıklarını kim söyledi :)

• hahah adam kayserili olduğu için kendini bilir kişi ilan etti yaa ahahahah

• o dediğin şeyi ne tüketiyorum nede hakknda bilgi biliyorum.

0|1
    0|0
  • ömrü billah pastırma yemedim böe

0|1
    0|0
  • işettirince bile kokuyor ya dışarı çıkacaksam yemem ben ıyy çemende öyle leş gibi kokuyor

0|1
    0|0
  • ağzın kokar zaten sevgiline sor bide onu istersen

0|0
    0|0
  • babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi,Pastırma yediğimizde terimiz neden pastırma gibi kokar, osuruk yanarg*tkanar mı ?

dr. öetker çünkü ben buna değerim !

0|1
    0|0
  • sen hiç çemen yedin mi ya da bolca sarımsak bunlar ye sonra fikrin deiğişecek

0|1
    0|0
Yükleniyor...