Kuyu mu çok derin yoksa ip mi çok kısa?

köyüm antalya yolu üzerinde antalyaya üçyoz km uzaklıkta tarladayım patoz yapıyoruz hava otuziki derece millet binmiş pahalı tenekelerine giymiş caprileri tatile gidiyor evde banyo bile yok çeşmede yıkanıyoruz erkeksi ihtiyaçlarımı bile gideremiyorum bu nasıl adalet ya da gerçekten adalet var mı hiç göreniniz oldumu

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Güzel kardeşim seni anlıyorum. Bugün orada o şartlar altında olman yarın onların olduğu yerde olmayacağının garantisi değil. Yarın orada gördüklerinin de senden çok daha kötü şartlarda olmayacağının garantisini kimse veremez.

Hayat hem çok kısa hem de her yanına bir çok hali, durumu sığdıracak kadar da uzun..

Meseleye bir başka yandan da bakmaya çalış; her ayağında capri tekneye binen senden çok mu mutlu?

Hiç bir şey karşıdan göründüğü gibi değildir hayatta..Onlar senin yaşadıklarını, ruhunda kopan fırtınaları, hayallerini bilemediği gibi sende onların yaşamının Aysberk inin görünen yüzünden farklı olan su altını bilemezsin.

Son olarak bu böyle gitmez adaletsiz dünya demekle hiç bir şeyi değiştiremezsin hayatta..O tarlaya tohum atıp, sulamayıp, biçmedikten sonra toprak dünya iyisi olsa ne yazar? mahsul alabilir misiniz? hayır!

O zaman yaşamının gidişatını değiştirmek için önce okumaya eğitim almaya çaba göster bunun için şartlarını zorla mücade et, çalış. Sonra da bak gör, toprağı çapalayıp kanal yaptığında suyun yolunu tarlaya verdiğin gibi kendi hayatının akan yönünü de yavaş ama emin adımlarla emeğinle nasıl değiştirmeyi başarıyorsun..

Geçtiğimiz yıllarda en yüksek öss puanı alanlardan birinin doğunun en doğusunda çobanlık yapan bir gencimiz olduğu ve benzeri bir dolu örneği düşün..

Bu ya da başka bir yol bulmak senin için elbette kolay değil ama inan hayatta Ege de ya da İstanbul da doğan içinde her şey çok kolay değil bilesin..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• Sen adalet istemiyorsun ki dostum.. En kağıt üzerinde haliyle eşitlik istiyorsun..

Filanca beach'te sereserpe uzanan kevaşenin yanında poz veren jiglenin yerinde olmak istiyorsun..

Veya hadi o kadar hard girmeyeyim topa, "sosyetik sevgilisiyle Seyşellere giden genç işadamı neden ben değilim?" diyorsun..

O boyuttan bakınca haklısın belki kendince..

Ama inan o pahalı tenekelerine binip pahalı motorlarıyla poz veren tiplerin carpacciosu veya gündemin moda yemeği 100 liralık mantısından senin üstüne alın teri damlayan domates-ekmeğin daha değerli..

Bahsettiğin ilahi adaletse "ilah"tır onu dağıtan.. Herşeyin güzel olmayacağına emin misin bir gün?

1|0
    0|0
  • "bir yanımız yaprak döker, bir yanımız bahar bahçe" demiş şair... sen yaprak döken taraftasın usta...

0|0
    0|0
  • Hacı merak etme herkes 2 metre bir mezara girecek sonunda asıl mesele ondan sonra bugün gördüğün o teknedekilerin ahireti nasıl olucak asıl önemli olan orası orayı düşünerek kıyaslama yap

0|0
    0|0
  • Öyle ya da böyle yaşar ve ölürsün çok yıpratma

0|0
    0|0
  • fazla önemseme sadece bakmakla yetin :S

0|0
    0|0
  • öteki dünyada artık maalsef.

0|0
    0|0
Yükleniyor...