Üniversiteye hazırlanma

12. sınıfa geçtim ama salak saçma şeyler yaptım. Mesela 9,10,11. sınıfta TM bölümündeydim bu sene TS ye geçtim. Aslında daha önce geçmem gerekirdi çünkü matematik yapamıyorum. Şimdi istediğim bölüm YGS4'den alıyor. Puanı da 430 civarında. Siz üniversiteye nasıl hazırlandınız neler yaptınız anlatır mısınız biraz?

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• bence ts okuma çünkü meslek yok adam gibi tm oku mat halledilmeyecek kadar zor ders değil. Matematik icin önerim anterenman kitapları.. güvender alabilirsin. şimdiden kitap oku ve paragraf soruları çöz. Sana bunları yasamış biri olarak söylüyorum bu sene üniversiteye gidiyorum Allah nasip ederse. Tm oku. Mata agirlik ver .. Sonra git sosyal hizmet isletme iktisat maliye belki hukuk oku. Olmadı lysde tslerin sınavına da gir

0|0
    1|0
    • hangi kitapları okumamı önerirsin paragraf soruları için?

• piyasada sadece paragraf soruları satan kitaplar var.Ama genel turkce icin palme önerim. Matematiğini guvenderde geliştirirsen orta seviye önerim esen. Ts serisinde ise değişmez Fem.

Erkekler Ne Diyor 5

• Liseden mezun oldum bu yil bende umdugum puani alamayinca tekrar bu yil hazirlaniyorum. Diyecegim o dur ki yazi bos gecirme ne kadar konu eksigini kapatirsan senin icin kardir. TS olsan dahi matematikten 5 soru cozsen bile sen 100-200 kisinin onune gecirir. Bende TM'den hazirlanacagim kaynak kitap felan istersen oneririm.

0|0
    0|0
  • Öncelikle YGS' den yerleşeceksen geç falan kalmadın, ygs için üst düzey bilgi gerekmiyor.

Eğer mantığın ve akıl yürütmen iyiyse Ygs'de epey iyi sonuc alabilirsin, ben ygs'ye fazla kasmadığım halde ilk bindeydim.

bol bol konu calış, en azından ben öyle yaptım. oturup 3-4 saat calısmak yerine 1 saat verimli calısmak cok daha tatminkar, zamanı verimli kullanmayı ögrenmelisin.

asla konuyu bilmeden teste baslama, tek kaynak yerine bircok kaynaktan faydalan.

ve bol bol deneme sınavı çöz.

1|0
    0|0
  • valla ben mfciyim ama dershaneyi tm okudum sanada onun gibi birşey önerebilirim yani tsci olmana rağmen tm gidebilirsin dershaneye sonuçta artık çözdüğün her soru puan demek eskisi gibi katsayı olayı kalmadı :D

0|0
    0|0
  • ben ts ci değilim.ama arkadaşlardan haberim var.mat olmadığı için sıkıntı yok.her dersten alıyosun bir konu anlatımlı kitap yardırıyosun.sonrada birer tane soru bankası yeterli.yinede matı sallama 20 25 civarı bişeyler yap.

0|0
    1|0
  • muhtemelen diyetetik diyetisyenlık istiyosun.ekolhoca dan hazırlanmanı şiddetle tavsiye ederim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• hangi bölümü istyosun?

0|0
    1|0
    • zihin engelliler öğretmenliği

• geçmişi nasıl iyi devam ettirebilirim vardır öncesine kayma önünü göremezsib olmuş bikere.. Bu sene daha iyi hazırla kendine önünde bir hedef var ona çkan yollara git.. dershaneye gdersen denemelere girersin fazla kasma kenedeni yapabilicene inan..

• zamana bıraktım :D

0|0
    0|0
  • Çalışmaya başla bir an önce.

0|0
    0|0
  • sınava iki ay kala tmden tsye geçmiştim ve mutlu sooon

0|0
    0|0
  • hangi bölümü istiyosun

0|0
    0|0