Sizce insanların şu kısacık dünya hayatına gönderiliş gayeleri nedir?

İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi Hâlık-ı Kâinat’ı tanımak,(kainatın yaratıcısını tanımak) ona iman edip ibadet etmektir. “Necisin?, Nereden geliyorsun?, Nereye gidiyorsun?” Suallerinin cevabını bulup gereğini yerine getirerek yaşamaktır

RNK

Ya sizce

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• İnsanın dünyaya gönderiliş amacı, test edilmektir, hiç düşündünüz mü, bir sınavdan sadece iyi veya kötü not alınacağını, insanlarda bir çeşit sınava tabi oldular, iyiler ve kötüler, ayrıştırılıp, hak ettiği notu alıp, hek ettiği yere gidicektir... 2 çeşit insan vardır, iyiler ve kötüler... başka türlü açıklamsı varmıdır ki bunun, ama insan o kadar egoistir ki kendini birşey zanneder, dünya onun için dönüyor zanneder, kimler geldi kimler geçti bu sınavdan, hiç kimse kazık çakmadı.. bazıları vardır ki onlar bunu anlayamaz ve çakılır kalır, ben neyim beni kim yarattı, evren nasıl oluştu, bunlara cevap bulamayıncada ben atesitim der... ne kadar üzücü değilmi... insan beyni sandığımız kadar zeki değil, cevaplanamayan sorular bunun delilidir.. en iyisi fazla düşünüp motoru yakmamak :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi Hâlık-ı Kâinat’ı tanımak,(kainatın yaratıcısını tanımak) ona iman edip ibadet etmektir. “Necisin?, Nereden geliyorsun?, Nereye gidiyorsun?” Suallerinin cevabını bulup gereğini yerine getirerek yaşamaktır..

0|2
    0|0
  • şöyleki cevreme bakıyorum insanalar kendilerince neyi mantıklı bulursa ona inanıp onunla yaşıyolar.ve bu düşünceleri okadar önemsiyolarki farklı düşünceleri kabüllenemiyolar dünya kocaman bir evren ve farklı yaşamlar farklı kültürler var.şimdi insanlığın var oluşu ne kadar süreye dayanıyo ve o zamanki var oluşun değerleriyle şimdiki aynımıdır insanlar değişik şeyler keşvettice farklılaşıyor.bu farklılığa kendi düşüncelerini odaklıyıp değiştiriyolar.biz hayatı nerde öğreniyoruz geçmişteki insanların bıraktıklarıyla peki insanlık gercekten dürüsmüdür bu zamanda nasıl ozamanda öyledir aslında nasıl bişidir biz bişi bilmeden dünyaya geliyoruz hangi toplumda bulunuyosak o toplumun öğrettikleriyla kendi beynimizi duygumuzu dolduruyoruz.gerçekten neden varız okadar saçma bir düzenki sırf farklı düşüncelerden olduğu için insanları kayırıyolar ve bir birlerini katlediyolar bu dünyanın mantığı nedir.

0|1
    0|0
    • Buyur burdan yak:)

• Sorun islamda değil insanlardadır, bu yüzden İslamı örnek alın İslam ahlakından uzak cühela takımını değil .zaten bahsettiğiniz o şahısların hareket tarzıda islamca ve insanca değil

• bende onu diyorum inaç ne olursa olsun sorun insanlarda..

Erkekler Ne Diyor 5

• Allaha kulluk

0|1
    0|0
  • Profil resmin herşeyi açıklıyor bence.

0|1
    0|0
  • Güzel paylaşım ellerine sağlık

0|1
    0|0
  • Çok basit bence.

Her varlığın amacı gibi insanın da amacı.

Doğmak, Büyümek, Üremek ve Ölmektir.

Dünya üzerinde canlı her organizma aynı sebeplerle hayata gelirler.

0|0
    1|2
    • Amacsizca mi yasiyoruz sence bu kadar seyin hic bir anlami yok mu

• Allah insanı okadar donanımda donatsında ,sonra böceklere yılanlara çıyanlara yem yapsın sizce akla yatkınmı? ,iyilere mükafat,zalimlere mücazatın olmadığı bir alem olmadığında ,tüm hikmetlerin abes olması akıl alıyormu mantık alıyormu? haşa haşa haşa yüzbinkere haşa

• Şimdi sizin bakış açınız ile baktığımızda insan düşünebilen tek varlıktır. Benim bakış açımla tüm evren de düşünebilen varlıklar vardır. Herşeyin en temeline inersek eğer insan DNA'sında Allaha tapınmaktan önce söylediğim 4 kavram vardır. Eğer öyle bir şey olmasaydı Hz. Adem ile Hz. Havva birleşemez böylece insan soyu olmazdı. Ben tüm yargıları, tüm uhrevi türevleri çıkardığımda insanda veya hayvanda veya çiçekte aynı şeyi görüyorum. Diğer her şey sonradan eklenen donanımlardır insana.

• hayatı sorgulamaya geldik bilim yapmaya, sanat yapmaya, kardeşliği ve iyiliği yaymaya geldik. yüce tanrı sormayacakmı öldükten sonra "ben size akıl verdim ama siz gittiniz bilim yapmak yerine binlerce yıllık masallara kandınız" işte o zaman haliniz yaman olur.

0|1
    0|0
Yükleniyor...