Fani şeyler sizi tatmin edermi?

Şu kısa, fani ömrünü fani şeylere sarf etme ki, fani olmasın. baki şeylere sarf et ki, (ömrün ve helal sevgilerin lezzetlerin)baki (daimi)kalsın

RNK

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Faniyim, fani olanı istemem; acizim, aciz olanı istemem.

Ruhumu Rahman'a teslim eyledim, gayrı istemem.

İsterim, fakat bir yar-ı baki isterim.

Zerreyim, fakat bir şems-i sermed isterim.

Hiç ender hiçim, fakat bu mevcudatı umumen isterim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• kısa süreliğine evet.

0|1
    0|0
  • etmiyor etmez etse 8 yıl bitti yalnızım güzelim gencim ama bu dunya ahıretınde ömur kısa fani şeylerle mutlu olmaıyorum...

0|1
    0|0
  • hangi insan nefsi ve zevki yaşamak istemezki.fani dünyada yaşıyorsak zaten başka nasıl yaşanabilir.fani isek fanı gibi yaşayacağız.

0|0
    0|0
  • fani şeyler tatmin ediyor sanıyoruz fakat yanılıyoruz maneviyatımız olmadığı için çok büyük boşluktayız, sitede de soruluyor ya canım sıkılıyor boşluktayım off puff falan hepsi bundan işte..

0|2
    1|1
    • Çok özür dilerim ekran küçük parmak kalın geldi beğene tiklamak isterken dokunmatik ekranın azizliğine uğradım bağışlayin lütfen,

• Fani şeyler, fani hislerimi tatmin eder.

0|2
    0|0
  • etmez mi .

1|1
    0|0
  • Faniyim,fani şeylerle yetinmeyi bilmeliyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İnsan Kulluk için Yaratılmıştır. İbadetle mükelleftir.. Bu mukellefiyet iman ile başlar.. Namaz ile temellenir ve diğer farz ibadetler ile olgunlaşıp kemal bulur..

İnançlarını yaşamayan ve bunları görmzden gelen insanlar, günah işlere dalar. İçki içer, humar oynar, zina eder, ve bunları yaptıkça kalbi kararır ve pişmanlık duymaz.. Bu kalbinin manen öldüğüne işarettir. Tevbe etmeden ölürse yakıcı bir azap yakalar.. Bu yüzden İman sahibi insanların imanlarını muhafaza etmesi için salih amel işlemesi gerekir.. Ahlakını güzelleştirmek iiçin dini ilimleri öğrenmeli namaz gibi oruç gibi, zekat gibi hac gibi ve diğer kulluğa ait kıymetli amelleri yapması icap eder.. Bunları terk edip, nefsine köle olanlar, hüsrana uğrar, haram yollarda ömrünü heba eder,

0|1
    0|0
  • Tatmin etse de çok kısa süreliğine. Çok çok kısa... Her daim içimde bir boşluk hissediyorum.

0|2
    0|0
  • Üstadın sözünün üstüne söz söylemek farklı tespitlerde bulunmak bana yakışık kalmaz.

0|0
    0|0
  • Evettttt

0|0
    0|0
  • Tüm kaynaklar kullanılmalı ve zevkler ortaya çıkarılmalıdır. Hiç bir zevkten mahrum kalınmamalıdır.

Sevgiler.

0|0
    0|0
  • yani bu dünyanın güzellikerinde yararlanmak gerekir diye düşünüyorum çünkü allah güzeli estetiği yaratmıştır.

0|0
    0|0
  • Geçiçi olarak sadece bunu hissedebiliriz sadece .. Bazımız hala gerçek olduğunu sanır :)

0|0
    0|0
  • bir de zekeriya hocanın fikrini alaydık iyidi..

0|0
    0|0
  • Evet, beni tatmin ediyor. Diğer tarafla ilgilenmiyorum.

0|1
    0|0
  • online oyun gibi ya hayat bir gün banlacağını ya da soyulacağını biliyorsun yine de oynuyorsun

0|1
    0|0
  • Etmiyor, etse bile kısa sürelik

0|1
    0|0
  • YARADILIŞ GAYESİNE BİR GÖZ ATSAN İYİ OLUR

0|0
    0|0
Yükleniyor...