Şu seceneklerdeki hayatlardan hangilerini tercih ederdiniz secme sansiniz olsa?

Ankette en cok tercih ettiginizi isaretleyin. Ama cevabinizi da iki secenekle sinirli tutun lutfen. Din ve cinsiyet kaygilarini unutun cevaplarken. Varsayin onlar da her şıkta tercihiniz dogrultusunda. Bu gibi sorular soruldu ama bir de ben sorayim :) Not: Karakterler hayal urunu. Gercekte yoklar ama benzerleri cok :)

• Anne, baba ve kardesler dahil hic kimsesi olmayan, bir sirt cantasiyla dunyayi dolasan bir dunya vatandasi.
    A seç
  • Cok caliskan milyarder bir Çinli sanayici. Çin sosyetesinin onde gelenlerinden. Su siralar ustuste dunyanin heryerinde is baglantilari ve ortakliklar yapiyor. Hukumetle adi yolsuzluk ve rusvet iddiasina karistiysa da ortbas edildi.
    B seç
  • New York Times yayin editoru ve cok satanlar listesindeki bir romanin yazari. Alkol duskunu. Kendisi gibi evli bir meslektasiyla yasak aşk iddialari yuzunden son zamanda basi epey agridi. Jamaika'da malikanesi var. Yazilarini genelde orada yazar.
    C seç
  • Yasamin ve ruhunun sirlarini kesfederek henuz 30lu yaslarindayken dunya bilgeleri arasina girmis Afrikali bir sufi.
    D seç
  • Piyango yilbasi buyuk talihlisi, ilkokul terk, 6 çocuk babasi/annesi dul bir ciftci
    E seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Herkese tesekkur ediyorum. Kendim biraz dusunmek istedim; dusunurken biraz da dusundurmek.

0|0
189

En İyi Kız Görüşü

• d deyiverdim. e de fena değil ama d daha bir iyi geldi :D

0|0
    0|0
    • D ve E arasinda kararsiz kalman ilginc. D ve A arasinda kararsizlar cikacagini tahmin ediyordum ama bunu degil :)

• fakir olmak mutsuz olmak demek depil. ailem değerlidir benim için :D diğerleri pek cazip gelmedi bana :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 17

• D diyorum.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle A.

Sırt çantasıyla dünyayı dolaşan keşfeden bir insan.

0|0
    0|0
  • Anne, baba ve kardesler dahil hic kimsesi olmayan, bir sirt cantasiyla dunyayi dolasan bir dunya vatandasi.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • en mantıklısı D ama bu şıklar nedir böyle ya..

0|1
    0|0
  • çok caliskan milyarder bir Çinli sanayici.

0|0
    0|0
  • hiçbiri aslındaa...

0|0
    0|0
  • HİÇBİRİ KENDİM OLMAKTAN MUTLUYUM

0|0
    0|0
  • tabiki A ((:

0|1
    0|0
  • mekkeye gitmis haci olmus öbür dünyasini smdiden güven altina almis birisi olarak ölmek...

0|1
    1|0
    • Musluman oldugun icin soruyorum: "D şıkkındaki kisilik kadar dunyanin sayili bilgeleri arasina girmis bir sufi (Islamdaki karsiligi Allah dostu, ermis) olmayayim. Haci olayim. Gunahlarim gitsin. Bende cennet nimetlerine kavusayim. Bunu daha cok tercih ederim" demek olmus seninki. Ama haci olarak obur dunyani garanti altina almis olmazsin. Neden bunu tercih ettin? Hacilik Islamin farzlarindan biri. Bahsettigim sey apayri. Farki biliyorsun degil mi?

• Tmm olur ;D

Yasamin ve ruhunun sirlarini kesfederek henuz 30lu yaslarindayken dunya bilgeleri arasina girmis Afrikali bir sufi.

Şıkkı ;))

• Her turlu A sikki...

0|0
    0|0
  • A

0|0
    0|0
  • D ya da A bence,ama D dedim

0|0
    0|0
  • kesinlikle A:))

0|0
    0|0
  • yazar olmak isterdim

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • a olmalı :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• A şıkkı diyorum... Yine de yanıımızda kafa dengi bir arkadaş olsa iyi olur...

Bir de nereden çeviri yaptı isen berbat çevirmiş...

0|1
    0|0
    • :) Cok zeki oldugunu sanarak aceleyle yaptigi hamleler yuzunden ordusu yokedilmis hukumdarlarla doludur tarih sahnesi ve dehalari degil elbet, ancak kibirleri genclere ders olsun diye anlatildi. :)

• Belli ki sen yazdigim yazinin Turkcesine epeyce takmissin ki o cumleyi yazdin. Hakkaten insanlar Turkceyi cok bozuyoruz. Sen duzelt. Bekliyorum. Sinirlenme. Edebiyat konusuyoruz. Sen actin konuyu. Ben de cok bilgilisindir diyerekten istifade etmeye calisiyorum.

• Dogrusu senin gibiler beni hasta ediyor. Hosgorulu olamam ARKADAS. Bu "arkadas kelimesinden de nefret ediyorum. Sen kullandigin icin karsilik olarak yazdim. Herseyi cok iyi bilir havalarinda olup ustune de bos cikmiyor musunuz! Iyice fittiriyorum. Neyse,

• a: hiç kimsesi olmamak zordur,

b: çok zengin olmak çok daha zordur ne burada ne ötede hesabını veremezsin

c: yasak aşk alkolik ve entrikalarla dolu bir yaşam bize ters

D: yaşamın ve ruhun sırlarını keşfeden bir sufiden daha mutlusu varmıdır dünyada

e: insan sevdiği ile evlenip ne diye onu kaybetsin dul kalsın şimdi bu da cevap değil

DOĞRU CEVAP D ŞIKKI

0|0
    0|0
  • B şıkkı...

Çünkü içlerinde bir şeyler üreten, insanlara iş ve aş sağlayan tek kişi o. Ayrıca adam çok çalışkan :)

0|0
    0|0
  • nedense hiç birini işaretleyesim gelmedi :D hiç biride uymuyor bana.

0|0
    0|0
  • Guzel olmus soru a dedim

0|0
    0|0
  • a ile c arasında gidip geliyorum ama biraz c sonra a olsam

0|0
    0|0
  • Aralarında en çekicisi D şıkkı geldi.

0|0
    0|0
  • a diyorum :d