Sevdiğiniz bir şairin, sevdiğiniz bir şiirini/sözünü paylaşabilir misiniz?

BirTutamAşkk
Şiir severler için, hiç düşünmeden cevaplayabilecek oldukları bir sorudur. Çünkü bana böyle bir soru yöneltildiği zaman aklımın köşesinde daima ezber halinde bulundurduğum bir şiirim vardır.
Sevdiğiniz bir şairin, sevdiğiniz bir şiirini/sözünü paylaşabilir misiniz?
Çok küçük bir yalanı
Çok büyük bir orantıda
Dinlediniz mi..
Çok büyük bir yalanı
Çok yalın bir doğrultuda
Söylediniz mi..
Gecikmiş bir gizlemi,
Birikmiş bir özlemi
Sakladınız mı..
Gelmeyecek bir gideni,
Olmayacak bir nedeni
Beklediniz mi..
Bir gerçeği erken,
Bir açlığı tokken
Anladınız mı..
Hep mi hep ölecekmiş gibi,
Hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi
Yaşadınız mı.
/Özdemir Asaf/

#BirTutamAşkk
#ÖzdemirAsaf

Sevdiğiniz bir şairin, sevdiğiniz bir şiirini/sözünü paylaşabilir misiniz?