Vampir furyasıyla ilgili ne düşünüyorsuinuz?

Alacakaranlık serisiyle başlayan furya ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Dizileri takip eden, kitapları okuyan ya da daha öncesinden ilgisi olan var mı?

Güncellemeler:
İşin içine animeleri yada mangaları da katabiliriz.
Bütün cevap ve yorumları okumadan yazanlar için söylüyorum; furyadan kastım birbiri ardına başlayan diziler, çıkan kitaplar.

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Vampir olayı iyidir.SeveriHa bu son çıkan alacakaranlık ve animelerden rosario to vampire,vampire knight vb serilerle olayın suyu çıkarıldı.

Gerçek vampir edebiyatı için

Bram Stoker Dracula,Anne Rice sevmem ama fena değildir kitapları,fantastik kurgu ile iç içe olan Ravenloft diyarı'ndan Strahd Von Zarovich ile Jander Sunstar vb

Oyunlardan:Vampire Masquerade Bloodlines(vampir olayı budur demek için),Soul Raver

Filmlerden:Bram Stoker Dracula,Interview with the Vampire

Action içeren filmlerden:Blade,underworld

Anime,mangalardan:Vampire Hunter D,Hellsing

Müzik link

Maalesef vampir olayı,saçma sapan ergen aşk olayına indirgenip pazarlanıyor.Günümüzde bu tutuluyor.Nerede bir Dracula,Jander vb karakterler nerede ergen kızlara aşık olan edvırd

twillight'ın asıl anlatmak istediği link

Ayrıca ture blood,vamğire diaries gibi dizilere de uyuz oluyorum.Vampirlerin gotik bir havası olmalı

Son olarak tarihçe link

5|0
    2|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Love never die! en iyi vampir filmiydi, vampirle yüzleşme de iyiydi, blade değişik bir soluk kattı da be kardeşim, güneşe çıkınca parlamak nedir yahu, alacakaranlık, genç kızların içindeki barbie sevdasını kaşıyan çocuk masalına benzer ve edebi hiçbir özellik taşımayan acınası bir prodüksiyon. Maalesef tüketici toplum bilinci, anahtarlık model şeyleri çok sevdiği için, bizim draculayıda şala düşürdüler

1|0
    0|0
  • Bram Stoker's Dracula (1992) link

(bkz: bram stoker)

Ayrıca biz küçükkene Blade'e hastaydık, hani şu karizması paçadan sallanan Marvel elemanı Blade...

Alacakaranlık ne imiş!?

2|0
    0|0
  • Vampir karizması o film serisi ile noktalanmış bana göre .

1|0
    0|0
  • Sanırım çoğu arkadaş yanlış anlamış soruyu... Sevip sevmediğiniz değil de... Bu furyanın ne tür tehlikeli boyutta olduğunu imgelemek istemiş soruyla... Böyle bir ırk,tür yok olmadı da ama sinema dünyası bunu öyle bir hale getirdi ki sanki aramızda yaşıyorlar da biz farkında değilmişiz gibi yaşıyoruz... Ve bunu öyle güzel ustalıkla yapıyorlar ki kız erkek ilişkilerinde mahremiyet koyarak daha da ilginçleştiriyor olayları...

Neyse bu furya çok tehlikeli bir furya :)

1|0
    0|0
  • alacakaranlık ne la, tırt. güneşte parlayan vampir mi olur allaşkına avize gibi ne öyle. ergen vampiri onlar.

2|0
    0|0
    • ergen vampiri. artıladım.

• Ya bırak burada şov yapmayı.Çok güzel,edwırd şahane ceykıb şöyle kaslı diye beni zorla filme soktunuz.

• @lusa şovun alasını yapmışın bana laf ediyon. ayrıca o tırt filme seni sokan ekipte ben yoktum iki tane pure lavuk vardı. iftira atma. ayrıca "kaslı edvırd" lafıyla filme girmeni sağa sola çekmek zorunda bırakma beni.

• alaca karanlık kromsu oldu ameleler izlio artık:D ve underworld ve wan helsing üntüne tanımam zaten:D

1|0
    0|0
  • lanet olsun vampir-insan aşkına. herkes kendi türüne aşık olsun! ben gidipte ne biliyim tavuğa ineğe falan aşık oluyo muyum hayır.onlarda bana olmuyo. deli saçması hikayeler bunlar.! eskiden severdim vampirleri bi çıkardılar şu aşk zırvasını içine ettiler zevkimin

0|0
    0|0
  • Vampirlerle ilgili bildiğim tek şey var o da Blade gelir hepsini öldürür.

0|0
    0|0
  • Biz kurtadamlara gönül verdik, neyleyelim vampiri ?

1|0
    0|0
  • Vampir filmlerinin yüz karasıdır dandik alacakaranlık serisi. Hele ki vampir furyasının bu filmle başladığını söylemek ayrı bir dandiklik.

0|0
    2|0
    • Bence güzel. Eksiledim.

• Onu demesen iyiydi be reyiz :d

• Furya tabi ki bu seriyle başlamıyor. Kastettiğim şey daha sonrasında birbiri ardına çıkan diziler kitaplar kitapçılara girdiğiniz zaman oldukça geniş bir yer ayrılmış oluyor ve hepsi yeni çıkan kitaplar. Kastım buydu dandiklik değil...

• onu pek bilemiyorum fakat korku filmlerinde ilk zenciler ve şişkolar ölüyor.

0|0
    0|0
  • çok saçma buluyorum bide entrika eklemişler

0|0
    0|0
  • takip ettikçe bende dönüştürülmek ısırılmak istiyorum.

0|0
    0|0
  • Zombiler hepsini yıkar.

0|0
    1|0
  • bokunu çıkarmasınlar yeter. ya da Türkler el atmasın o da yeterli.

0|0
    0|0
  • vampirlik bunlarla başlamadı ki daha önce hiç mi duymadın drakula diye bişey

0|0
    0|0
  • hiç ilgi çekici gelmedi bana bugüne kadar

0|0
    0|0
  • Vampirle kurt adam kapışıyor kız için. Dışarı gel lan aklını alıcam senin modunda. Çok yanlış işler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Alacakaranlik serisini sevemedim..Ama sevdigim vampir fimleri var tabi ki...Interview with the Vampire,Near Dark,Bram Stoker's Dracula,Let the right one in...

1|1
    0|0
  • Vampirleri sevmiyorum ben. Böyle ruhlar filan olsa tamam ama wampirler sıkıcı...

Tek bir film vardır vampirleri bayıla bayıla izlediğim onu da burada yazarsam izlemeyenler için spoiler olur. Bu yüzden yazmayayım. Başlangıcında belli olmuyor çünkü ve bilinen bir film..:)

0|0
    0|0
  • bir ergen akımıdır.beni vampirlerden soğuttu bu seri.

1|1
    0|0
  • Şu alacakaranlığa bir göz atmam gerekiyor sanıyosam:)::)

1|0
    0|0
  • Çok ilgimi çekmez.

0|0
    0|0
  • vampire diaries ve alacakaranlık en iyileri ...

1|0
    0|0
  • Evet hem vampir dizilerini takip ediyorum hem bütün serileri okuyorum.

0|0
    0|0
  • Vampirizm ile ilgileniyorum. Alacakaranlık serisi biraz basit kaçıyor o ayrı.

Anita black serisi favorim. Gerçekten kaliteli bir seri.

Sanırsam bütün vampir serilerini okudum.

Ama dizi olarak takip ettiğim sadece True Blood.

0|0
    0|0
  • iki vampir romanı okudum. bir de alacakaranlığı seyrettim. sadece bundan ibaret ilgim.

0|0
    0|0
  • kitapların hepsini okudum filmleride kaçırmadan izliyom

0|0
    0|0
Yükleniyor...