Karsambaç yer miydiniz?

İstanbulda kar var.eski günleri anımsadım.yaşadığım yere yağmazdı kar.fakat tatilde kar yağan bir yerlere gittiğimiz zaman ilk işimiz kardan adam ve karsambaç yapmaktı.karsambaç yapılırken ne heyecanlanırdık...hava kirliliği bu nostaljiyi birebir yadetmeme engel oluyor..ne günlerdi..

Güncellemeler:
karsambaç: rendelenmiş buz veya temiz kar üzerine tatlı bir şurup (şerbet) katılarak yapılan bir yiyecek:)

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• pekmez ve benim favorim vişne reçeli :D çok yerdim de yıllar oldu yemedim

0|0
    0|0
  • Annen baban seni küçükken fena yemiş gibime geliyor. Karsambaç dediğin seyin adı Kar Helvası olmasın.

Küçükken Elinde Kar helvasıyla, karlar içinde saklanbaç oyanıyıp o ismi de pipiden uydurmuş olabilirsin.

0|0
    0|0
    • karsambaça kar helvası da denirmiş ben bunu öğrenmiş oldum.saçma sapan yorum yapacağına kar helvasına karsambaç da dendiğini öğren, sus. adam sansınlar

• eğlenceli ya da komik olmak ayrı saygısızlık ayrı...

• Tamam yaaaa. Kültür, evet kültür. Ben de diyorum neden böyle cevaplar geliyor. Burası ciddi bir kategori. Pardon paşam :) Zıhıhıhahaha

• hiç yemedim ama eskilerde kaldı

0|0
    0|0
  • Bizim bu taraflarda ' Kar Helvası ' yada ' Kar Şerbeti ' olarak geçer.Küçüklüğümden beri hastasıyımdır.Bide Gencer Macunu vardır ki...Memleketimden esintiler :)

0|0
    0|0
  • çocukluğumda evet şimdi istnabulda asla ... havanın kirliliği yağan kara yansıyor ... bu arada ilk yağan kardan karsambaç yapılmaz denemeye kalkacak olan olursa bilgisi olsun

0|0
    0|0
  • kar helvası denir ona aydın'da. alplerden (bildiğin aydın dağı işte) toplanılan kar keçelere sarılrak yazın serintiletici olarak kullanılır. pekmez veya vişne şurubu kullanılarak yenir.

uğur mumcu parkının oradaki teyze güzel yapar.(nazilli'de)

0|0
    0|0
  • bende yemiştim 1 2 kere galiba..ey gidi günler ey

0|0
    0|0
  • tatlı şurup yerine pekmez konuluyor biliyordum onu.seneler önce yemiştim

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum adını..

0|0
    0|0
  • karsambaç ne olaki

0|0
    0|0
  • ben yemiştimde tadını alamadım pek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• evet ben 1 kere yemiştim küçükken antalyada yaşıyoduk toros dağlarının tepesine çıkmıştık yanlış hatırlamıyosam orda bir yerde getirmişlerdi bal dökmüşlerdi ben öyle yemiştim pekmezle falan yiyenler de vardı birdaha da yemedim görmedim de

0|0
    0|0
  • Mersin'de yapılır. Karı yerde görmeyince heyecanlanılıyor öyle... :)))) Hiç anlamadığım anlayamayacağım tatlıdır.

0|0
    0|0
  • hiç karsambaç yemedim. çok eskiden küçücükken ist. tıklım tıkışık değilken binalardan kocaman buzlar sarkardı hep beraber kardan adam yapardık artık bırak buz sarkıtlarını kardan adam için bile kar tutmuyor

0|0
    0|0
  • İlk defa duydum sayende. Tatlı olayı cidden ilginçmiş.

0|0
    0|0
  • Karsambaç mı ?

0|0
    0|0
  • Karsambaço bilmiyorum,yemezdim. Kar yerdim...

0|0
    0|0
  • karsambaç yemek istedim şimdi. meraktan.

0|0
    0|0
  • Buzlaş mı o yedim.

0|0
    0|0
  • biz ona karlı pekmez deriz :) bayılırım ben de yazın yenir ama.

0|0
    0|0
    • annelere göre dondurma da yazın yenir:)

• anlaşıldı:) yoksa yani kar dediğin kışın olur.toplarsın temiz karı pekmezle harmanlar annen sende afiyetle yersin:)

• Karsambaç yazın yenmez mi ki? Ben öyle biliyordum. Bir kere yedim sadece.

0|0
    0|0
  • Karsambaç ilk defa duydum :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...