Yüksek lisans yapan var mı?

Aramızda yüksek lisans yapıp öğretim görevlisi olan var mı?

Kaç yaşınızda herhangi bir ünvanla öğretim görevlisi oldunuz?

Ne kadar maaş alıyorsunuz?

En erken kaç yaşınızda emekli olabilirsiniz ve emekli maaşı ne kadar alabilirsiniz?

Teşekkür ediyorum.Ankete katılırsanız sevinirim.

• Yüksek lisans öğrencisiyim
    100% (2)0% (0)100% (2)Oy Ver
  • Öğretim görevlisiyim
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• 2009-2011 arasında yüksek yaptım. birinci senenin ortasında asistan oldum. öğretim görevlisi olunmaz, asistan (araştırma görevlisi) olunur. öğretim görevlisi olmak çok farklı bir konu. alanında uzmanlaşmış kişiler ünive başvuru yapıp kabul edilirse ders veriyorlar. asistanlıktan sonra öğretim üyesi olursun, öğretim görevlisi değil. neyse, sen asistan demek istedin herhalde. bir buçuk sene asistanlık yaptım, 2011 temmuzunda yüksek bitince istifa ettim. 24 yaşında başladım, 25inde bıraktım. 2011 temmuzunda 2000 TL idi, şimdi anca 2200 TL falan olmuştur. yardımcı doçentler şu an 2400 civarı alıyor. kadınlar akademisyen olabilir de erkeklere maaş bakımından az. öğretim üyeleri 67 yaşında zorunlu emekli edilirler. haliyle 67 yaşına kadar istersen çalışabilirsin. en erken 60'ında falan emekli olursun diğer memurluklarda olduğu gibi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yüksek lisans öğrencisiyim yalnız akademik kariyer yapmak isteyenlerin tezli yüksek lisans yapmaları + doktora yapmaları gerekiyor. Ona rağmen hayalini gerçekleştiremeyen bir çok doktora öğrencisi ve mezunu tanıyorum. Maaşlar kötü değil bu bir gerçek ama 40 yaşından önce iyi bir maaş beklemek doğru olmaz en son yaş haddi devlet üniversiteleri için 72 ye çıkmıştı yanılmıyorsam. Emeklilik ile ilgili başka bilgim yok.

1|0
    0|0
  • orta düzeyde bir üniversitede bile bir yard. doç. 3000 lira civarı maaş alır.Bizim hoca anlatırdı sürekli

0|0
    0|0
  • Gizli cevaba izin vermiyorsun verseydin eğer ne doç ne öğretim üyeleri çıkardı şimdi buradan

Allah kurtarsın :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• güzel soru..:) takip etmek için cevap verdim sadece:) benimde hayalim akademisyen olmak;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...