Özel üniversitelerin stajları hakkında bilgisi olan var mı?

atıyorum sabancı üniversitesinde okuyor bir öğrenci stajı da bakıyorsun sabancı şirketlerinde yapıyor veya özyeğin üniversitesi. bakıyorsun hüsnü özyeğinin şirketlerinde yapıyor falan. bunlar oraya parayla mı giriyor napıyor? bu sistemi bilen var mı?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Siz fakirler, vakıf üniversitesine giremediğiniz gibi, vakıf üniversiteleri olan şirketlerde de staj yapamıyorsunuz. Zira, onlar stajyerlerini kendilerine para kazandıranlardan alıyorlar. Öyle ki, stajyerler şirkete geldiklerinde dahi yürüyen dolar gibi görünüyorlar. Bknz, özel arabayla gelenler var.

Betimlemelerim latifedir. Bende vakıf üniversitesinde okuyorum, ancak benim gibi %100 burslu olanlara pek o yolu açmıyorlar. Soracağın başka birşey varsa cevaplarım.

1|1
    2|1
    • %100 burslulara staj imkanı vermiyorlar mı yani?

• alakası bile yok. sen sadece bomboş bir özgeçmişe-cv'ye sahip olursan tabi ki almazlar. ben de İstanbulun çok kaliteli bir vakıf ünisinde burslu okuyorum. anladığım kadarıyla sen vakıfların vizyonunu bilmeden tercih etmişsin sırf imkanlarından faydalanmak için... -->

• ... peki sen karşılığında okula ne vereceksin? o okullarda hem vizyonlu, hem bir kaç dil bilen hem de okul dışı kişisel stajlarını kovalayan insanlar var. sen bomboş cv'de kuru kuru %100 burs yazarsan bir ...'ya yaramaz, artı olarak, o adamların senden beklentisi 2 kat artar. sana sorar bu başarı ezber de olabilir, doğuştan da veya sonradan da, peki sen bunun üstüne ne koydun? hangi aktiviteye sosyalliğe projeye katıldın ne yaptın diye. alaturka düşüncelerle biryere varamazsınız.

Erkekler Ne Diyor 5

• özel üniversitelerde staj mı varmış :D

1|0
    0|0
    • varmış ya stajyer öğrenci falan yazıyorlar ne biliimm

• Tabi ki var hem de en kalitelileri :D

• Mezun ya da öğrencilerine imkan sağlamak konusunda kimse sabancı üniversitesinin eline su dökemez.

1|0
    0|0
    • misal verdim ya. o stajları parayla mı yapıyorlar acaba onu merak ediyorum.

• anladım teşekkürler. özyeğin hakkında bilgin var mı?

• Oradan mezun arkadaşım yok ama öğrenciler için imkanlar çok geniş diye duyuyorum. Çok hızlı gelişti orası 5 yıl sonra adını çok fazla duyacağımıza eminim. Ama şu an sabancı ile kıyaslanamaz buda bir gerçek.

• Yardımcı oluyorlardır.

0|0
    0|0
  • neyi anlatayım paran varsa başlarsın 2 de 3 te ya da 1 de sıtaj başlayanbölümler bile var

1|0
    0|0
  • evet biliyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• öyle bir şey yok ki fakat öğrenci başarılıysa niye giremesin? sabancı'dan mezun olanların işi orada garanti gibi bir söylem var ama doğru değil kesinlikle.

0|0
    0|0
Yükleniyor...