Öğrenciyken kaç para harcanır ?

arkadaşlar yurt parası hariç kaç tl para harcanır üniversitede ?

Güncellemeler:
yurt parası hariç 600 tl yeter mi ?

0|0
423

En İyi Erkek Görüşü

• Yurtta yemek varsa o para sana yeter gezip tozarken alışveriş yaparken dikkatli olman lazım ama

0|0
    0|0
    • evet yemekler yurttan

• o markalar benim olduğum şehirdede var.. istanbulda gerçekten ucuza çok iyi kıyafetler var.. tabii öyle çok lüks markalara gerek yok

• Valla ben bir erkek olarak alışveriş merakım olmamasına rağmen sapıtmıştım bende ilk sene yurtta kalıyordum bu para bana her turlu yeter yemek masrafimda yok diyip harcadım sonra baktım sıkıntı oluyor dikkatli olursan hesabını bilirsen yeter

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• ben ünideyken aylık Bin tl harcıyordum sigarası yemeği içindeydi 200 tl de 4 kişiden apartmana veriyorduk temizlikçiye 15 günde bir 100 tl iyi para harçamışız aklıma geldide

0|0
    0|0
  • 600 lira deli para,bu parayı tedarik edebılen annen baban varsa basının ustunde tasımalısın

0|0
    0|0
  • Bu iş biraz da sana baglı ama bence ıdeal rakam 500- 600 civari.

0|0
    0|0
  • bu sana bağlı bende üniversite öğrencisiyim. Hiçbir etkinliğe katılmayıp sosyal faaliyetlerde bulunmazsan hiçpara harcanmadığıda oluyor. ben 1,5 2 hafta hiç para harcamadığımı biliyorum. Ama aylık ortalama 250 300 lira olması lazım harcamasan bile yanında bulunsun rezil olmamak için :D tecrübelerime dayanarak söylüyorum :D

0|0
    0|0
  • geçen sene 320 tl yurda veriyordum bide üstüne o kadar harcıyordum.

0|0
    0|0
  • valla bana yurt parası hariç 300-350 lira yetiyor da artıyor bile o da çok alışveriş yaptığım halde ama kızları bilemem siz biraz değişiksiniz :DD

0|0
    0|0
  • Gittiğin ile göre değişir. Banka kartı çıkart sen şimdiden 15 gün sonra geliyo. Paran bittikce bankamatikten çekersin.

0|0
    0|0
  • bütçen kadar harcarsın

hangi şehirde ama

otobüs parası 100

giyim 200

yeme içme 200

okul için masraflar 100 de ona desen 600 civarı

0|0
    0|1
  • 600tl ile aile geçindiriyolar la

0|0
    0|0
  • yeter. sıkarsan 400-500 arasında bile harcayabilirsin. 600 tl'yle istanbul'da bile rahat geçinirsin. kendimden biliyorum.

0|0
    0|0
  • Nerede yaşayıp, ne kadar rahat yaşadığına göre değişiyor cevap. Genelde ailen bir bütçe verir, sen o bütçeye uymaya çalışırsın :)

0|0
    0|0
  • kızlar çok para harcar kıyafet vs.

0|0
    0|0
  • paran kadar harcarsın :D

0|0
    0|0
  • 600 gider ...

0|0
    0|0
  • Nasıl harcadığına bağlı :D

0|0
    0|0
  • Yurdun kalitesine bağlı aç kalırsan harcarsın haftada 100 felan

0|0
    0|0
  • ilk ay 1500 harcamıştım, bir dönem bütçeyi denkleştiremedim :) 600 ideal .d

0|0
    0|0
  • kızsan ve çok lüx harcamıyosan 600 yeter

0|0
    0|0
  • :D baya bir para harcanır aylık en az 400 tll filan oda hiç eğlemenden ot gibi yaşamak gibidir

0|0
    0|0
  • şehirden şehire göre değişir

0|0
    0|0
    • benim aylık 1500 le 1800 harcamam oluyor

• ev parası hariç mi

• oha sen nabtn baba:D ben istanbulda burslu okym aylık 800 giderim var dahada acaba devlete mı geciş yapsam az vermk ıcın dıyodm:D

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 4

• ne kadar paran olursa o kadar harcıyorsun lisans bursu varken 200 yüksek lisans bursuyla 500 harcıyorum

0|0
    0|0
  • Kimileri binlerler oynar kimileri aldığı krediyi ay sonuna kadar yetirmeye çalışır şekil a o kişi benim . sefalet diz boyu

0|0
    0|0
    • Nerde okuduğuna bağlı..

• istanbul

• orası hakkında bir fikrim yok ama yeter herhalde öyel çok gezip tozmayan biriysen. Olmadı part-time işe girersin yapacak birşy yok

• Otlanma kültürünü öğrendiğinde az para harcarsın ;)

0|0
    0|0
  • kimi 300 Tl kimi 3000 Tl yurtta masraf fazla olmaz ama şehirden şehre yurttan yurda da fark eder.

0|0
    0|0
Yükleniyor...