20 lik dişin çekilmesi şartmıdır?çok ağrı var

20 lik dişim hem ağrıyor hem şişti.ama ben çektirmek istemiyorum acaba çektirmesem ilerde bana sorun yaratırmı?gömülü değil.yada ağrıyı nasıl dindiririm?doktora gittim 1 ay sonraya randevu verdi gerizekalı.ağrı var şişmiş olan dişim için ben bir ay nasıl dayanabileceksem

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Gerekli degil.dha dogrusu cene yapina gore değişir. Benimkiler agrisiz sizisiz ciktilar ne bir itme ne bir sorun. Guel guzel kullanıyorum :) bu 1 ay alkolik olabilirsin :) bebekler icin olan cok dusuk seviyeli surup agri kesiciler var lezzetlilerde bide :) 2 sene once bademcik ameliyatı oldum staj donemi bide.. o surupla geciyordu agrisi.. dikliyordum 2 yudum agri falan yok :) tavsiye ederim :) 2-3 saat rahattim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Eğer tam çıkmamışsa sürekli olarak iltihab oluşturuyorsa ve dişlerin yapısını bozuyorsa çekilmelidir. Aksi halde sorunsuz bir dişi çekmenin hiçbir anlamı yoktur.

0|0
    0|0
    • 4 yıldrı kullanıyorum.her ramazanda diş şikayetim oluyor nasıl bir tesadüf oluyorsa bu anlayamadım.çıkmış tam olarak

• 20' lik dişlerde iltihab bağışılık sistemindeki zayıflıklardan ya da dişin tam olarak damaktan çıkmamasından kaynaklanır. Siz bir dişçiye görünün mümkünse tanıdık olsun. Bu operasyon hem düşük riskli hemde cerrahi bir operasyon niteliği taşıdığı için dişçiler size potansiyel müşteri gözü ile bakabilir (işini adam gibi yapanları tenzih ederim). Eğer ortodontik bir problem yoksa başka branşalarada görünün(intaniye gibi). Geçmiş olsun.

• teşekkürederim

• çaresi varsa kalsın tabi en iyisini doktor bilir ve ilerde başka bir tedavide (köprü felan) yardımcı olacak diş olr.

0|0
    0|0
  • Şart çektirmek. Zaten çok zayıf olur 20'lik diş ve çok hızlı çürür kaldığı müddetçe. Bir ayda çok uzunmuş be. Durumunuz varsa özele gidin bence.

0|0
    0|0
  • arkadasım ben 20lik dişimi 21 yaımda cektirdim cünkü dişcim ilerde zaten cürüceyek cünkü kullanmıyorsun o dişini be zamanla cürür ameliyatla bie gerebilirsin demişti

0|0
    0|0
  • diğer dişlere zarar vermiyorsa çektirmene gerek yok. ben bir tane çektirdim. 2 gündür diğeri de çıkmaya başladı. ağrısı fena oluyor.

0|0
    0|0
  • doktorlar genel de çekerler. özele gidip hemen çektirseydin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• agri varsa cektir

bende 2 sini cektircem tr de olunca

0|0
    0|0
  • 20'lik dişin kökü yok. Gömülü de değilmiş, yarmazlar. Çektir gitsin ağrıyorsa.

0|0
    0|0
    • çok köklüdür diye biliyordum yanlışmı biliyorum bu yüzden çok korkuyordum çekimden

• Ben yok diye biliyorum, hatta bir faydası olmadığı için çekiyorlarmış.

• sart degil ama cogu doktorlar cekerler benimki duruyor mesela .

0|0
    0|0
Yükleniyor...