Kimler kitap yazıyor?

Kimerin böyle bir girişimi var ya da en azından hayalliyor bir gün yapacağım diye? Ben 2 senedir bir kitap yazmaya çalışıyorum da çok dağınığım,erteliyorum sürekli. Var mı yazan ? (Roman,öykü,şiir vs.)

0|0
14|3

En İyi Kız Görüşü

• Beeeeeen :D

Kitap yazıyorum ama oldukça zor.Çünkü kitap düzenli olmalıdır düzenli cümleler aklı karıştıran paragraflar meraklandıran sayfalar olmalıdır yoksa kitap ilgi çekici olmaz .okuyucuya merak ve heyecan yüklemek gerekiyor bence.Böyle olabilmesi için uğraşmanız gerekiyor.Eğer bir kurgu yazıyorsanız yani bir hikaye yaratıyorsanız.Fakat gerçek hayatla ya da kendi hayatınızla ilgili yazacaksanız şayet bende bu tür bir şey yazıyorum sadece içdenlik gerekiyor.Her şeyi yazmak yeterli çünkü insan zaten meraklanıyor.Helede toaf bir hayatınız varsa :)

Kitap yazmayı her kez ister ama her kez kitap yazamaz.Kitap yazmak demek bilgi sahibi olmak demektir.Hayal gücünüzün olması demektir olayları yaşamanız gerekir.Yazarsınız yazarsınız sonra okumaya geçersiniz.Geçtiğiniz zaman da bakarsınız bir yeri olmamış ve silersiniz geri kalanını.Yani en önemli şey SABIR ve KENDİNE GÜVENMEK :) bence böle işte :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben yazıyorum bitmek üzere çok güzel olacağını düşünüyorum..

kalbim dile gelmese de, kaleme dökülüyor ..

yazmak kadar güzel birşey olabilir mi arkadaş ?

yazdıklarımı okuyunca çok mutlu oluyorum <3 ;)

öykü~şiir ;)

2|1
    0|1
    • evet onun okunma aşaması çok zevkli oluyor. hatta bazen yazacağım diye elime alıyorum kalemi bir bakmışım eski yazdıklarımı okurken yarım saat geçmiş,doyamıyorum...

• anladım,uzak olduğum konular,duygularım yoğun olsa da yaşayamadığım konular,bunları sadece psikolojik alanla sentezleyebiliyorum

• kim neye yakınsa :)

• Evet, çok zahmetli, zaman isteyen ve insanların zannettikleri kadar kolay olmayan birşey. Ben bir sözlük yapıyorum. 3 yıla yakın oldu, ertelemeden dolayı değil, yabancı dilde şifalı bitkiler sözlüğü olunca, bitkileri hem latince hem türkçe hem de çevirmek istediğiniz dile çevirmek epey bir zaman alıyor. Ayrıca açıklamaları ve aynı bitki ailesinden olanları fayda ve zararlarınıda yazmaya kalkınca hali ile zaman alıyor.

0|1
    0|0
  • teee lisede bir roman yazacaktım yok satacaktım. en fazla 3 sayfa yazmışımdır:D:D

0|1
    0|0
  • Bende çok istedim hatta bir ara baya denedim bilgisayar üzerinden sonra pc ye format atıldı flash bellek de kayboldu gitti yani o anda :)

0|1
    0|0
  • ben 12 yaşımdayken "Beyaz Kan" isimli bir fantastik kitap yazma girişiminde bulunmuştum lakin sonu çok hazin olduğundan bir daha öyle bir girişimim olmadı :D

İleride kariyerimde istediğim noktaya geldiğimde, anı ve otobiyografi karışımı kişisel bir kitap yazmayı düşünüyorum ama.

1|0
    0|0
  • deneme yazıyorum ben de ama aynen çok dağınığım yazdıklarımı kaybediyorum daha sonra düzenlerim hepsini diyorum kalıyo öyle :) ertelememek lazım, bu lazımlığı da bilinaltına kabul ettirmek lazım :)

0|0
    0|0
  • evet roman yazıyorum.. zor ama yazmak gerçekten çok keyif verici.. kahramanlarım artık hayatımın bir parçası haline geldi..

0|0
    0|0
  • Ben yazmaknisterdim keskeeeee

0|0
    0|0
  • Ben bir ara parodi yazıyodum ama şimdi bıraktım

0|0
    0|0
  • bı tane yazdım onu da 6. sınıfta yazmıstım asdfdsa

0|0
    0|0
  • orta okulda arkadaşımla yazıyorduk şimdi okuması çok zevkli :)

yazmak istiyorum ilerde :)

0|0
    0|0
  • Kompozisyondan fazlasını beceremem ben.

0|0
    0|0
  • Ben roman seklinde bir defter almistim yazmistim ama ortada kaldim devami gelmiyo aklima getirdin yarin yine bir dusnucem ve ben kucuk metinler yazarim hatta ogretmenlerim beni secerdi olse sey oldugunda hatirliyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şiir roman ve birde karikatür dizisi.. Ciddiyim senaryo yazıyorum roman şeklinde ama..

0|1
    0|0
    • süper. birinde yoğunlaşsan iyi edersin bence

• Yaa şiirde yogunlaşamıyorsun zaten bazen işte bir gece geliyor yazıyorsun o acıyla yalnızlıkla.. Fakat bir senaryo yazıyorum kıvanç baş rolde planıma görede kabul etmez o fakat çok ortamı sarscak bir senaryo :D :D Endomole sarıcam en kötü..

• yazmak istiyorum ama bunun için başlamam gerek ama hic niyetimde yok başlamaya

0|0
    0|0
  • Çocuk büyütmek gibi emek isteyen bişey kitap yazmak ve her yiğidin de harcı değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...