Konya nasıl bir yer?

Okuyan ya da bilen varsa bilgi verebilir mi?Şimdiden teşekkürler

0|0
16|49

En İyi Erkek Görüşü

• ben konyalıyım :D "minik mekke" diyenlere inanma her çeşit insan var dindar açık sosyetik sadece bu cemaatler biraz fazla kendine hakimsen zorlanmadan günlerin çok güzel geçer sonuçta büyükşehir

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Ben Konya da yaşıyorum ama Konyalı değilim Konya'nın durumu geldiğin ilede bağlı bana göre Konya'nın insanı soğuk ve kaba sonradan görme olanlarıda var. Adam gibi adamda var ama nadir.Ama şehir okumak için ideal bir şehir bence...

1|2
    0|0
  • kardeşim konyalıyım ve gerekli açıklamayı hemen yapayım
    1 ) alkol tüketimi
    konyada alkol epeyce tüketilir ama %90 sanayi bölgelerinde tüketilir merkezde tek bir tane alkollu restorant bile görmedim ben en çok kullanan şehir mevzusu yalandır ama çünkü İstanbul nufusu 14 milyonken konya 2,5 milyon nufusla türkiyede en çok alkol kullanan şehir olamaz bu sadece muhafazakar insanların şehri olduğu için atılmış bir iftira
    2 ) yobazlık
    konyada yüzlerce yobaz insan tanıyorum ama öncelikle şunu bilmelisinki yobaz demek kendi doğrularının herkeze kabul ettirilmeye çalışılması ve farklılığın daima yanlış olduğuna inanmak demektir yani bu gün insanlara dindar-başörtülü-kürt-köylü kısacası faklı olduğu için yobaz yakıştırması yapılır ama bu çok yanlış yani gerçek anlamda yobazlıktan bahsedecek olursak %25 %30 diyebiliriz konya için bunun türkiyede çok fazla dillendirilmesinin sebebi muhafazakarlığın karalanması için medya tarafından pompalanıyor yani sen konyaya bu gün gel ve istediğini yap kimse bişey demez merak etme
    3 ) şehir nasıl
    konya huzur şehri olarak bilinir yani genellikle sakindir bu yüzden üniye gelen gençler pek beğenmiyor ama zaten konyayı konya yapanın bu olduğuna inanıyorum clup & bar tarzı şeyler her şehirde olan basit şeyler yani bize göre bir güzellik ölçütü değil bizim için güzel olan şeyler tarihi ve doğal olan şeylerdir ve belediyede buna yatırım yapar süslü plazalar birçok şehrin kimliğini değiştiriyor hatta yerle bir ediyor bu yüzden konyanın güzel olması için kimse batı çakması olmaya çalışmıyor ki buda zaten gericilik olarak algılanıyor

gel gez güzel şehirdir

0|0
    0|0
  • Konya çok güzel memlekettir. Manevi havasını her yerde hissettirir,Ulaşımı rahattır tramvay,dolmuş, otobüs (metro yapım aşamasında) imkanları vardır ayrıca Ulaşım imkanları diğer illere göre çok ucuzdur.Bir konyalı olarak efsanıfını bakkalını bilmemnesini hiç sevmem çok 'kazıkcı'lardır ama genel olarak insanı iyidir.Yaşaması ucuz bir şehirdir.Her türlü imkana sahip.Okumaya gidiyorsan kampüs şehir merkezine biraz uzak (Eski tramvaylarla 55 dk.).İlk sene yurtta kalırsan daha iyi olur sonra bir kaç arkadaş bulup eve çıkmak daha mantıklı gelebilir yalnız konyada öğrencilere ev aileye verilen ücretten 100-150 tl daha yüksek fiyata verilir.Çevresi yeşilliği muhteşemdir.Etkinliği çok olan bir şehirdir.

0|0
    0|0
    • Cevap için gerçekten çok teşekkür ederim baya faydalı oldu.Selçuk Üniversitesi geldi.Okulun yanında yurt bulacağım için merkezden uzaklığı o kadar da önemli değil :)

• Rica ederim İnşaallah memnun kalırsın Konyadan.

• İnşallah

• Ben de Konya'da okudum... sadece Mevlana'sı için gidebilirsin. Diğer herşey berbat. Bi Kulesite avm var, Ankara Atakule çakması...

1|2
    2|0
  • Nufus ta KONYALIYIM çok güzel yer derler ama hayatımda merkez e hiç gitmedim :8 :) ama çok güzelmiş ;)

0|1
    0|0
  • konyada okumadım ama arkadaşlarımla gtmiştim kısmende olsan bir kaç yer gördüm bnce konya güzel yer bn beğedim çok temiz di sokaklar ve düzenliydi yani bnce gelişmiş bir yerdi ama tekelbayi bulmak oldukça zor :) tek diecğim gidilir ve yaşanak bir ilimiz buna emin ol

0|2
    0|0
  • tavsiye ederim çok güzel alatin tepeye çık çayını yudumla ben orda okumadım ama işim geregi bir kaç kez ziyaret ettim..

0|2
    0|0
  • konyanın akıllısı döne döne ölmez en cahili bile bu kelimeyi konuşanları dönderir semazeni karıştırmayın sizin şehirleriniz çokmu güzel böyle lafları konuşuyorsunuz kendi şehrinize kendinize soruyormusunuz bizim şehrimize nasıl konuşuluyor diye konyanın havası yine yeter çakma diyenler Ankara çokmu güzel gördük defalarca nasıl bir şehir oldugunu konyanın 3 te 1 etmez memur kent başka bişey degil yollarınıda gördük hep rampa etli ekmek yöresel bir yemek kimse etliekmek kafalı degil üniversitesi selçuk üniversitesi bunu okuyanlara sorun tabiki rahatlıgınıda dagbaşında dediginiz üniversiteler sadece kolu keşke her şehirde her ilçesinde olsun insanlar açık çıplakmı gezecek böyle bişeymi arıyorsunuz konyayı bozanda sizler gibi dışardan gelenler

0|0
    0|0
  • Askerliğimi orda yaptım.Nasıl bir yer derken kişiliiğini bilmediğim için net birşey diyemicem ama merkezi yerleri güzel öğrencilik yapılabilir.Soğuğu soğuk sıcağı sıcaktır.Bol bol etli etmek yer kilo alırsın :) Selçuk üniv gideceksen üniversite büyük bir alana kurulu gayet iyi bence..

0|0
    0|0
  • Yüz ölçümü büyük bir yer. Kaç futbol sahası büyüklüğünde hesap edilemez ta öyle düşün.

Biz Türkler niye herşeyi futbol sahasıyla kıyaslıyoz yav.

0|1
    0|1
  • ben Mevlana üniversitesindeyim 2. sınıfa geçtim , otogar şehrin içinde düzenli temiz bir şehir ama gece hayatı pek yok insanlar gece dışarı çıkmıyor :) Rixos hotelde İnferno club var orası iyidir , onun dışında güvenli bir şehir biraz yobazlıkları var tabi , mevlana bence konyalılarla ilgili a olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol demiş :)

0|0
    0|0
  • Sevgilim orda yaşıyor ve üniversitesinden bir halt olmazmış. Dağ başında bir yermiş. ailesi tutucu olduğu halde diplerindeki üniversite yerine şehir dışına yolladığına göre gidilmez ki anne ve babasıda eğitim sektöründe. zaten konyadaki ortamı söylememe gerek var mı ?

0|0
    1|2
    • sen bişey görmemişsin üniversitesi dag başında degikl açta incele nerdeymiş selçuklu

• Konyada dağ mı var kardes söyle de bizde bilelim bende konyaliyim

• Konya çok güzel bir şehir her yıl büyüyen gelişen bir şehir yaşanabilir şehirlerden birtanesi gezip görmen gerek

0|2
    0|0
  • ben konyada sadece karapınarı gördüm ama anladımki konyanın altında erenler üstünde verenler var:)

1|1
    1|1
  • bende bu sene yeni bitirdim daha konyayı. öğrenci olarak geliceksen eger kampüs merkezin dısında. ama güzel bir mahalledir. cafe canlı müzik tarzı yerler çogunlukta olup alkollü mekan olarak sadece iki yer var :D

0|0
    0|0
  • link :D

1|0
    0|0
  • en akıllısı bile döne döne ölmüş, sence nasıl bir yerdir :))

1|1
    0|0
  • Konyalıyım eskısehır de okuyorum ve tavısye etmıyorum yobaz dolu yobaz gıtme gercı kampus ayrı bı yerde ama yıne de konya ıyı degıl eskısehıre git bence hala sansın varsa her konuda bombadır

0|0
    0|1
  • Aşk parçası bir yer :)

1|1
    0|0
  • Video herşeyiyle anlatmış .. Sanırım yeni kazananlardansın sende.. Buyur kardeşim..

link

0|0
    0|0
  • en kalabalık uni lerinden biri, egitim bolume gore degisir her unide oldugu gibi 3 tane kampus u var insanı garip gelebelir buyuk sehirden gitdiyosan falan, dahası icin p.m.

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin en çok alkol tüketilen yeri :D

2|0
    0|3
  • gez konyayı gör dünyayı

1|1
    1|1
  • Benim için konya = BOSNA oda hoştur yeterince

0|1
    0|0
  • etli ekmeği olan bir yer :D

0|2
    0|0
  • konya candır can :) bazıları konyaya ayı şehri der :)

1|1
    0|0
  • anyayı konyayı dedikleri yer orası olsa gerek asdlfjasdlfkjsd

2|0
    0|0
  • Okudum ve oraliyim...Ogrenci sehri sayilmaz...Kampuste ikursan eyvallah ama ilceler sorunlu...

0|0
    0|1
  • ben 12 senedir konyada yaşıyorum ve konyalıyım. ne konuda bilgi almak istersen mesaj atman yeterli

0|0
    0|0
  • Yürümeklik , bu gezegende bir yer :):): ahahahaha , yok yerin 15 km altında ahahahaha google denen bişey var ahahahahahah

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 16

• konya güzel bir şehirdir ama şehirin içine eden insanları vardır öyle güzel bir şehirde o kadar çok bağnaz insan varki sana anlatamam ağızları laf doludur karşı cinsden olan yan komşun sizden bir ekmek ister ama onlar bunu görür ilişkileri var birlikte olmuşlar der. çok dedikoducu bağnaz ve tutucularr her haltı yerler dedikodu etmekte çolk büyük günahtır bilirsiniz ama iş size gelince sizden adisi sizden o*su yoktur :) bunu her yazını konyada geçirmek zorunda olan zavallı bir kız yazıyor malesef

1|1
    0|0
    • Bir konyalı olarak bu tür insanlardan bizde şikayetçiyiz ama yapabilecek bir şeyimiz yok konya insanı devşirme her yerden var yerli konyalı çok azdır ve inan bana asıl konyalı gayet net açık görüşlüdür.

• o kız ne oldugunu görmemiş kimse kimseye kötü bakmaz kötü insanlar öyle düşünür

• Bende her yazımı Konyada geçiriyorum malesef ;)

• Konya guzeldir, bekleriz:)

2|2
    0|0
  • Resimdeki giydigin kiyafetleri konyada giyiemezsen giysende erkeklerin hatta bayanlari bile gozleri senin uzerinde inde olur he tabi rahatsiz olmazsan iyi.acik giyinenide var kapalisida iyiside kotusude her turden var.gece hayati yoktur pek serseriler olur gece icip icip gezerler genelde.ama guzel sehir ozelliklede selcuklu.temizliktede turkiyede birinci veya ikincidi hatta.cok gurultulu degildir :)

0|2
    0|0
  • en iyi bisikletçilerin çıktığı yerleşim yeri esprisi vardı konya için..alaaddin tepesinden başka dağ felan yok düzlük diye herhalde:) insanları desen heryerde aynı. konya'lıyım bana bana güzel görünür:)

1|2
    0|0
  • Konya çok güzeldir. ;)) İnsanın içini rahatlatır Konya.. Ögrenci şehri değildir. Ögrenci sehri istiyorsan Eskisehire git derim ben. :) Ama Konyada Cok guzel bir sehir.

1|1
    0|0
  • Köken olarak Konyalıyım arada bir giderim insanlarını hiç sevmem çok kapalılar düz görüşlüler. Merkez değil Beyşehir. Ama orada okuyan bir tanıdığım vardı çok sevmişti. Merkez daha açık görüşlü olabilir

0|0
    1|1
  • severim ben ikinci memleketimdir.

1|2
    0|0
  • Güzel yani ben sevmiştim

1|1
    0|0
  • tatile giderken şehir içinde meram da bir lokanta var oraya ne zaman gitsek kaybolmadan çıkamayız konyada artık kalanını sen düşün

0|1
    0|0
  • konya doğumluyum ama hiç görmedim :)

1|0
    0|0
  • Öğrenci sehri denebilir seveceksin memnun kalacaksın :)

1|1
    1|0
  • asosyal bir insansan tam sana göre.Sosyallik olarak yapabileceğin neredeyse hiç bir şey yok,İnsanların hepsi değil fakat yüzde yetmişi yobaz ben buradan gitmek için dua ediyorum.Kampüs ve düzen olarak iyi ama

0|0
    1|2
  • büyük şehirden gideceksen çok zorlar oradaki tipler.

0|0
    1|1
  • üniversitesi pek iyi değil diye biliyorum.

0|0
    1|3
  • Bir tanıdığım dün oradaydı. "Boktan bir yer burası." demişti...

0|0
    3|3
  • iğrenç

1|0
    3|2
Yükleniyor...