Stephen king kitap tavsiyesi

şu ana dek hiç bir kitabını okumadım sadece uyarlanan dizi ve filmleri seyrettim sizce hangi kitabından okumaya başlamalıyım tavsiyeleriniz nelerdir?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye de bulabileceğin kitapları

1-Göz (Carrie)

2-Korku Ağı (Salem's Lot)

3-Medyum (The Shining)

4-Mahşer (The Stand)

5-Çağrı (The Dead Zone)

6-Tepki (Firestarter)

7-Kujo (Cujo)

8-Christine

9-Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary)

10-Tılsım (The Talisman) (Peter Straub ile)

11-Ejderhanın Gözleri (The Eyes of the Dragon)

12-Sadist (Misery)

13-Şeffaf (The Tommyknockers)

14-Hayatı Emen Karanlık (The Dark Half)

15-Ruhlar Dükkanı (Needful Things)

16-Oyun (Gerald's Game)

17-Dolores Claiborne

18-Uykusuzluk (Insomnia)

19-Falcı (Thinner)

20-Çılgınlığın Ötesi (Rose Madder)

21-Yeşil Yol (The Green Mile)

22-Yaratık (Desperation)

23-Kemik Torbası (Bag Of Bones)

24-Maça Kızı (Heart In Atlantis)

25-Yüzyılın Fırtınası (Storm Of The Century)

26-Tom Gordon'a Aşık Olan Kız (The Girl Who Loved Tom Gordon)

27-Rüya Avcısı (The Dreamcatcher)

28-Kara Ev (Black House) (Peter Straub ile)

29-Buick 8 (From A Buick 8)

30-Cep (Cell)

31-Bir Aşk Hikayesi (Lisey’s Story)

32-Duma Adası (Duma key)

33-Düzenleyiciler (The Regulators)

34-Yazma Sanatı (On Writing)

35-Yüzyılın Suçlusu (Blaze)

36-Colorado Kid

37-İhanet

38-Kubbe’nin Altında

39-Ateş Yolu

40-Azrail Koşuyor

41-Gece Yarısını 2 Geçe

42-Gece Yarısını 4 Geçe

43-O

44-Sis

46-Coffey Yeşil Yolda

47-Coffey’in Elleri

48-Gece Yolcuları

49-İki Ölü Kız

50-Kamp

51-Kurtadam’ın Döngüsü

52-Ölüm Hücresindeki Fare

53-Ölümün En Kötüsü

54-22/11/63

0|0
    0|0
    • huuv sağolun :)

• en iyi cevap seç sende sağ ol :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Stephen King deme bana aşığım o adama.Yeşil yol mu diyeyim O mu diyeyim Sis mi diyeyim shawshank redemption(kısa öykü sonra filme uyarlandı) mi diyeyim yaratık mı diyeyim söyle hangisini diyeyim a dostlar.

0|0
    0|0
    • :))) hiç okumadım ama uyarlananları hep severek seyrettim o yüzden okumaya baslycam sağolun

• Ben de hiç okumadım ama tılsım, mezarlık gibi kitaplarını duymuştum. Şu an tam hatırlamıyorum ama google'dan kitaplarına bakarak alabilirsiniz daha rahat.

0|0
    0|0
    • baslangıc için özellikle söylenebilecek bir kaç isim varsa diye sordum cok teşekkür ederim :)

• Rica ederim :) google'dan bakarsanız sizin zevkinize göre bulma şansınız daha yüksek olur.

• ortaokuldayken çok okurdum. lisedeyken gerçekçi kitaplara yöneldim. hayal aleminde gezinmek pek sarmadı beni. hayvan mezarlığı'nı ve o'yu beğendiğimi hatırlıyorum.

0|0
    0|0
    • üniversiteyi bitireli kaç zaman geçti ben hiç okumadım bu adamın kitaplarını sanırım geç kalmışım,o için çevrilen filmi izlemiştim

• bu adamın birçok kitabında olaylar çok ağır gelişiyor. bu yüzden biraz sıkıcı oluyor. fakat palyaçolu kitabı sürükleyicidir, her sayfasında başka olay yaşanır.

• under the dome okuyabilirsin, d&r da suanda bestseller listesinde, diziside çekiliyor yeni. dizinin ilk bölümünü seyret begenirsen oku :) kitap 1200 sayfa bu arada

0|0
    0|0
    • diziyi takip ediyorum zaten :) güzel bir dizi sizde izliyor musunuz ? izliyorsanız bişey sorucamda :D

• ama ucak carptı kubbeye yaa ben öyle hatırlıyorum ilk içindeyken kubbe oluştu da içinde mi kaldı ki neyse açıp bir daha izlerim o kısmını cok sağolun

• Aynen öyle oldu :)

• yenı bır kıtabı cıktı ya da cıkacak çok met edılıyor korsanını bulursan banada gonder adresı verırım sonra.:)

0|0
    0|0
  • dumaisland la başla 2008 in en iyi kitabı seçilmişti. karakule serisi çok uzun direk karakuleden başlaman senin için ağır olabilir

0|0
    0|0
  • Birkaç öyküden oluşan Sis diye bir kitabı var. Ben onunla başlamıştım, bırakamadım.

0|0
    0|0
    • the mist adıyla film versiyonunu izlemiştim ama tavsiye ediyorsan sisten baslayabilirim okumaya cok tesekkürler

• Kara kule.

0|0
    0|0
  • Hayvan Mezarlıgı harika bir kitap ama kitabını oku,filmini izleme,cok igrenc :(

0|0
    0|0
    • hayvan mezarlığının filminide izlemedim ama oku iyi diyorsan okuyayım sağolun

Kızlar Ne Diyor 2

• "O" kitabını okuduğumu hatırlıyorum da ,gerçekten çok gerilmiştim.Hatta kitabı evden yolladım :D Bayağı etkilemişti.

0|1
    0|0
    • filmini izlemiştim kitabını okumadım ama o'nun filmi çok iyi değildi sanırım kitap bayaa sürükleyiciymiş :))

• Evet , filmi bende izledim kitabın yanından geçmezz:))

• Hayvan mezarlığı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...