Tarihin ışık bekleyen tarafları aydınlanacak mı?

Lozan benim için hezimet olmakla birlikte o masa da kaybedilen topraklar da ayrıca avrupa devletleriyle yapılmış gizli bir anlaşmanın var olduğunu düşünüyorum. Sizin de düşündüğünüz tarihin karanlık olan bir tarafı var mı?

0|0
1|11

En İyi Kız Görüşü

• O dönemde gizli anlaşmaların var olduğu bir gerçek o dönemi ve dönemin stratejilerini okuyamayan türkiye her zamanki gibi ingiliz oyunlarına mağlub oldu tabi dediğin gibi lozanı bende hezimet olarak görüyorum ki hezimettirde o zamanın idarecileri lozanı zafer olarak lanse ettiler halka ki bunu 70 80 li yıllara kadar savunan bir zihniyetin siyasette aktif rol aldığını iyi biliyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• İsmet İnönü orada beceremedi bu işi

0|1
    0|2
  • Lozan herkes için tam bir başarı sayılamaz. Sonuç olarak bakarsanız Sevr antlaşması sonrasında Lozan ile herşey lehe dönemezdi. Çünkü Türkiye masada yalnız ve karşıda ingiltere fransa yunanistan italya gibi çok güçlü ülkeler oturuyordu. Türkiye kurtuluş savaşını kazanmış ancak bu bir meydan muharebesi değil ülkeyi kurtarmak adına girişilen bir savaştı karşı taraf saldırı gücünü yitirmiş savaştan çekilse bile orduları dağıtılmamış durumdaydı Türkiyeninde savaştan bezmiş durumdayken Lozan bizim için kurtuluş oldu. Savaşta gösterilen çok büyük başarı olsada dediğim gibi Türkiye işgalci değil işgal edilendi. Olaya bu açıdan bakarsanız daha net görebilirsiniz düşüncesindeyim.

0|0
    0|0

• Yıllardır haliç'in (Golden Horn) dibinde altınlar olduğunu Japonlarında; ''Haliç'i temizleriz çıkan altınlar da bizim olur.'' teklifini yaptıkları konuşulur.

Ben doğma büyüme bu semtteyim hiçbirşey olduğu yok :) Bu açıdan da aydınlanırız inşallah.

0|0
    0|0
  • cephede hep başarılı olurken savaşarak kazanırken tarihin en karanlık anlarını hep masa başında antlaşmalarla yaşadık. şuanki dönemde de savaşarak koruduğumuz topraklarımızı yine antlaşmalarla kaybediyoruz.

0|0
    0|0
  • Bence en karanlık olan noktalardan biri de Prut savaşı. link

0|0
    0|0
  • tarıh aydınlatsa ne yazar o masaya o anlasmayı ımzalayatanların kellesı murekkep olmayınca .s

0|0
    0|1
  • bilinmez

hep beraber görucez

zaman zaman

0|0
    0|0
  • Tabiki var ve senin ki deede kulak

Teodor Hertzel, Jack de Mola.

İsimlere bir göz at.

cut.

0|0
    0|0
  • Rıza Nur okuyun

0|0
    0|0
  • Aaaah mka ah cehennemde yanacasun gençliği getirdiğin hallere bah :D

0|0
    0|0
  • Kurtuluş savaşında bize yapılan silah yardımlarını merak ediyorum. birde che filan ne kadar adam öldürdü küba da onu da bir açıklasınlar gari

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...