Kabak dolması ve mücver Türk yemeği mi?

Yarın yabancılara türk yemeği yapıcam ve bunları pişirmeye karar verdim.

Güncellemeler:
ya sizce güzel değil mi başka ne pişirebilirim kafam karıştı şimdi:( mantı da yapabilirim ama daha önce açmayı denememiştim (ben artık yurtdışında yaşıyorum hazır bulmam imkansız)

0|0
10|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kuzu çevirme olacak var ya. Böyle hani ateşin üstüne atmışlar, **çından girmiş ağzından çıkmış bir odunun üzerinde ağır ağır dönecek... Yemezsen hatıra fotoğrafı çektir, yanında yaw. :) öz türkün yemeği odur yani. Göçebe kavim kabağın yetişmesini mi bekleyecek?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sarma dolma,kuru fasülye,pilav,karnıyarık,börülce yemeği bunlardan bir iki tanesini yapabilirsin gayette güzel olur.

0|0
    0|0
  • Böyle yemeklerin kökeni Anadoludur... Yani Pers-Arap-Ermeni-Yunan uygarlıklarından birine ait olabilir. Öz be öz Türk yemekleri olamazlar çünkü Türklerin ana yurdu olan Orta Asya'nın iklim şartlarında bu tür yemekler olmaz.

Haa şöyle olabilir. Türkler Anadolu'ya gelince ve yerleşince bu yemekleri Pers uygarlığından esinlenerek icat etmiş olabilir. Çünkü isimlerinden bile belli Türk yemeği olmadıkları. İrani bir havası var. Yani Türk icadı olsa bile kökeni Türk değildir. Emin olabilirsiniz.

0|0
    0|2
    • sadece bi olasılık seninkisi

• Olasılık değil bir gerçek... Böyle yemekler bozkır kültüründe bulunmaz, kültür yönetmenliği felan okuyan bir arkadaş varsa bunu belirtsin. Bozkır kültüründe konserve tarzı yiyecekler bulunur. Türkler insanlığa yoğurt gibi bir nimeti armağan etmiş millettir ama mücver felan... Bunlar bozkır kültüründe olmaz.

O iklim şartlarında, o zorlukta yapılamaz yani.

• link

Zaten genelde kabak dolması yapılınca; kabağın oyulan iç kısmı heba olmasın diyerekten mücver de yapılır...Takdir ettim. :)

0|0
    0|0
  • evet türk yemeği.sevabına biraz mücverde bana gönder öğrenciyiz malum yapan yok çok da severim :)

1|0
    0|0
  • afiyet olsuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun

0|0
    0|0
  • değilsede artık türktür.

0|0
    0|0
  • evet güzel menü bunları yapabilirsin bence

0|0
    0|0
  • öyle ama yazık adamlara :)

0|0
    0|0
  • Iyi karar vermişsin güzel yap :)

0|0
    0|0
  • böii

yahu okadar güzel türk yemekleri dururken neden bunları yapmaya karar verdin ki :S

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kurufasulye pilav yap bide soğan kır gösteri yap al sana türk usulü yemek dahha nee

ayrııca mücveri çinliler çok yapar türk işi olmayabilir

0|0
    0|0
  • Girit mutfağında da var bildiğim kadarıyla .. istersen kurutmalık patlıcan ve biber dolmasıda yapabilirsin ,içine reyhan da katmayı unutma ...

0|0
    0|0
  • :) Mercimek çorbası da yapabilirsin. Ben yapmıştım değişik bir tat onlar için. Yağda kızartacağın için mücver ağır gelebilir ama

0|0
    0|0
  • Türk yemeği. Ben Öyle biliyorum.

0|0
    0|0
  • Çorba olarak tarhana,yanına cacık yapabilirsin acele tarafından,tabi hala gelmemşlerse :)))

0|0
    0|0
  • Sarma yap,karniyarik yap bence

0|1
    0|0
  • Canım istedi

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama çok güzeller :)

0|0
    0|0
  • Olabilir..