Felsefe ve mitoloji meraklıları

Bu iki alanada merakım var ama hadi şunu alıp okuyayım diyemiyorum biraz bilgi birikimi gerekiyor o yüzden böyle felsefeye giriş gibi kitaplar,mitoloji nedir gibi bildiğiniz kitaplar var mı önerir misiniz arkadaşlar :)

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Yunan mitleri- robert graves

Bullfinch mitolojileri-thomas bullfinch

link

link

Romanlastirilmis mitoloji kitaplari da var bir dunya Neil Gaiman Amerikan Tanrilarini tavsiye ederin

Felsefe voltaire in felsefe sozlugu var iki cilt. Nietzsche agladiginda, sofi'nin dunyasi gibi romanlastirilmis felsefe kitaplarina bakabilirsin. Eglenceli olarak nietzsche oldu! Bir hipotatatm olarak dogdu ile platon bir gun kolunda bir ornitorek ile bara girer kitaplarina bakilabilir.

-izm sozlugu gibi bir sey bulup daldan dala atlayabilirsin. Bir sürü yol var, istedigini seç.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Mitoloji için percy jackson serisi iyidir. Ayrıca ilyada ve odysseia çok öğreticidir. Ama ağırdır homerosun eserleri.

1|0
    0|0
  • Felsefe descartes felsefenin ilkelerini öneririm. Mitolojide aşka bayırılırım. Googledan arat onuda

1|0
    0|0
  • mitoloji icin homeros ilyada -odessia can yayinlarindan .

felsefe icin gorusune ve alanina gore fikir sahibi insanlarin kitaplarini okumalisin mesela sigmund freud.

1|0
    0|1
    • Mitolojideki tüm dediklerini okudum felsefede öğrenmek istiyorum :)

• bence bunu yapacağına tamamen kendine tek bir alan belirle bu zamana kadar ney ilgini çekti neyden ilgi duydun bu konuları araştır her konuda bilgin olmayabilrr

0|0
    0|0
    • Okulumdan dolayı mitoloji,merakımdan dolayı felsefe zaten okusan bilirdin ikiside iç içe sayılır deliliğe övgüde falan mitolojik karakterler geçer

• Mitolojinin hasını ansiklopedilerden okursun, en detaylı anlatımları ve betimlemeleri onlarda bulunur, gözünü korkutmasın su gibi akar ;)

0|0
    0|0
  • felsefe okuyarak öğrenilmez... öncelikle düşünmelisin; irdeleyici, derin ve şümul bir düşünme yetin olmalı... felsefeyi bir yol gibi düşün, kitaplar sadece yolun nereye gittiğini gösterir... sen önce yürümeyi öğrenmelisin...

0|0
    0|1
  • ohaa bu senmisin :D ilyadayı oku

1|0
    0|0
  • büyük şef var biraz küfürlü ama olsun güzel kitap

1|0
    0|1
  • sofinin dünyasını oku

1|0
    0|1
  • Efsaneler ve Mitler okumalısın.

link

0|0
    0|0
  • sen bu fizikle eros'u bile baştan çıkarırsın asıl mitoloji seni öğrensin sen onu değil :))

0|2
    0|0
  • GILGAMEŞ destanını oku roman gibi 700 sayfa civarı ama günde 50 sayfa rahat gömersin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Mitolojiyi romadan ibaret sananlardan degilsen.

Sumer miyolojisi icin Samuel Noah Kramer'in kitaplarini tavsiye ederim. Dunya capinda bir sumerolog ve asur bilimcisidir. Muazzez İlmiye Cig keza tapilasi dunya tatlisi insan.

Misir mitolojisi icin Geraldine Harris Pinch. Turkce kitabi yok sanirim. Gene de arastir. Misirin oluler kitabini bulabilirsin turkce bol bol. Zibil tane yazar var.

Felsefe icin herhangi bir felsefeye giris kitabi yeterlidir.

Oku bakalim bunlari sonra gene sorarsin.

0|1
    0|0
    • benim için mitoloji God of War'da ötesi değil :/

• Unutmadan cin mitolojisi istersen David Adams Leeming :). Onun da turkcesi var mi bilemedim.

@whateveritsover: bunlar hep playstation :(.

• Ben daha çok Yunan ve Roma mitolojisi meraklısıyım Sümer mitolojisinede bakıcam roman değilde ana hatlarını öğrenmek istiyorum tanrıların doğuşu,ilyada,odiseus okudum,Azra erhatın mitoloji sözlüğünü aldımda daha da genişletmek istiyorum kendimi,teşekkür ederim :))

Yükleniyor...