Amişlere özenen var mı?

21.yüzyılda 17.yüzyıla bağlı kalan, o dönemin geleneklerini sürdüren ve bu konuda çok katı olan Amişler'den bahsediyorum elbette. ABD'ye gittiğinizde mutlaka ki karşılaşacaksınız. İlk "Amiş" topluluğunu gördüğümde kendimi bir film setinde sanmıştım. Etrafta kameralar aradım ancak gerçeği öğrenmem uzun sürmemişti.

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• Bazen :) Hengameden bıktığım zamanlar

0|1
    0|0
    • güzelmiş :D

• Amishleri çok fazla bilen yoktur ama kapalı bir toplum sonuçta. Problem neredeyse ilgi de orada. "Revaçta" olması bundan :)

• desene bizim milletin gelecegi tehlikede :D

Kızlar Ne Diyor 7

• yeni bişeyde daha öğrenmiş oldum

1|1
    0|0
  • amişere özenmiyorum.Ama dikkatimi çekiyorlar.Kültürlerine bağlılıkları konusunda.Geri bir toplum olarak görmorum sadece sıkı sıkıya bağlılar değişime kapalılar.Erkeklerin evlendikten sonra sakal bırakmaları ilginç gelmişti.Ayrıca medeniyetin içind yaşamlarını sürdürüyorlar.Bu en zoru olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Telefonsuzluğu saymazsak eğlenceli olurdu:)

0|0
    0|0
  • Yok..

0|1
    0|0
  • Ben de Alabama'dayken Amişlerle karşılaşmıştım ama bunlar kendini dışarı atmış olanlardı :)

0|0
    0|0
  • ilk kez böyle bir topluluk ismi duyuyorum nasillar bunlar acarmisin

0|0
    0|0
    • Google dan arayıp bakabilirsin. Oldukça ilginç bir durum. Modern dünyanın nimetlerinden kendilerini uzak tutmuş bir toplum herşeyleriyle 17. yüzyılda yaşıyorlar.

• baktim almanca konusuyorlarmis

• tüm teknolojik aletlerden yoksun bildigin orta çag insanı araba yok at var düşün artık elektrik yok

• bıyık bana yakışmıyo.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir film izlemiştim bir karı-koca bir şekilde amişlerin içine düşüyor, onlarla bir süre kalmaları gerekiyor. Çok komik ve güzel bir filmdi, adını hatırlarsam buraya yazarım.

0|0
    0|0
  • Elektirik, telefon, internet, ulaşım aracı olmadan bir hayat bilemiyorum ama bankasız bir hayat güzel olurdu :)... Bankalardan nefret ederim...

0|0
    0|0
  • filmi eğlenceliydi ama o şekilde bi yaşam sürmek istemezdim.

0|0
    0|0
  • şimdi amişler degilde PAN piş, Ci ciş bunlara özenti çok.

0|0
    0|0
  • Yok, böyle iyi...

0|0
    0|0
  • inzivaya çekilmek gibi

bir şey diyorsun

0|0
    0|0
  • nesine ozeneyim? esimi bir misir toplama yarisinda kazanmayi istemiyorum sahsen.

0|0
    0|0
  • Gizli gizli playstation oynadıklarından adım gibi eminim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...