Neyzen Tevfik haklı mı ne dersiniz?

Mecnun

ben bu dünyanın devr-i devranını,izzet-i nefsini s..k..yim,

yansın bu i*neler su veren itfayenin hortumunu s..k..yim,

ben delimiyim mecnun gibi bir*için çöllere düşeyim,

verirse verir, vermezse leylayı da s..k..yim.

Neyzen Tevfik

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• neyzen candır

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Gelmiş geçmiş en büyük sarhoşlardan biridir Neyzen Tevfik. Yılın dokuz ayında içer, üç ayında akıl hastanesinde yatarmış.

Hangi kafayla yazmış bilmiyorum ama Mecnun hiç bir zaman *m peşinde koşmamıştır. Mecnun eti kemiğe bürünmüş bir Leyla'ya değil kafasında kurduğu Leyla'ya aşıktır. Yani bir bakıma aşka aşıktır.

----------------------------

Mecnun bir gün deli-divane “ Leyla!-Leyla!” diyerek feryat edip dolaşıyordu. Hem de şehrin orta yerinde, kalabalık bir mekanda. Leyla bu yürek sızlatan feryadı işitmiş ve derinden etkilenmişti. gidip şu miskine kendimi göstereyim de hal, hatır sorayım, dedi kendi kendine. Gece-gündüz kendisi için ahu efgan eden bu zavallıyı rahatlatmak istiyordu Leyla.

Bu arada mecnun şehrin dışına çıkmış ve Leyla! Leyla nidaları ile sahraya doğru yol almaya başlamıştı. Leyla arkasından yetişerek mecnun’un önüne geçti, ancak mecnun Leyla’ya hiç iltifat etmemişti. O kadar çok “ Leyla” diyordu ki, bu zikr-i keser sebebiyle kendinden geçmiş, bayılarak yere düşmüştü. Yattığı yerde daha bütün azalarından “ Leyla” zikri yükseliyordu. Leyla şaşkın bir vaziyette olup-bitenleri izliyordu. mecnun kendine geldiğinde karşısında gölgesi üzerine düşmüş bir varlık olduğunu farketmişti. Başını kaldırdı, gözlerini Leyla’nın yüzünde gezdirdi ve:

-“sen kimsin?” diye sordu Leyla’ya.-“halin nedir aşk elinden? dedi Leyla. mecnun:-“sana ne benim halimden. dost musun, düşman mısın? uzak dur benden!” dedi.-“adını anmaktan deli-divane olduğun Leyla benim. nasıl olur da beni tanımazsın?” dedi Leyla. mecnun’un yüzünde acı bir gülümseme belirdi ve sözlerini şöyle tamamladı:Şunu -“bil ki; bütün alem bana “ Leyla” olmuştur. Benim gönlüm lebe-leb Leyla doludur. Eğer sen Leyla isen, bu bende ki Leyla nedir?

1|0
    0|1
  • Neyzen yanıyorsun dumanın ta burdan görünüyor ama şunu da bil ki yanayrum su atın diye böyle söversen o suyu da nah atarlar

0|0
    0|0
  • Adam s*kiciymiş yapacak bir şey yok

0|3
    2|1
  • Bana yâr olmayan devr-i devranın izzet-i ikramını s.k.yim olacak doğrusu.. Üstad haklı...

0|0
    0|0
  • haklı bro neyzen bu .

0|0
    0|0
  • Ben de Neyzen Tevfik'i en yağlısından S*ikiyim ! bir şair benim seviyeme düşerse yapacak bişe yok :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...