Film takası yapacak olan var mı?

Öncelikle kimseden bir şey istemeyi seven bir insan değilim . Size bu yıldan ön plana çıkarttığım 4 film tavsiye edip karşılığında hayatınıza yön veren , fazla kişinin bilmediği , etkisinde kaldığınız bir film istiyorum. İmdb 250 dışında tavsiyeler bekliyorum .Hak ettiği değeri alamayan film önerilerine açığım

*****(A Separation-----Codayi-i Nadir Ez Simin 2011)

Size ilk tavsiye edebileceğim İran yapımı yılın en güzel filmi.Bu film bir başyapıt olacak .Oscar almasını bekliyorum. Hayatımda izlediğim en iyi kurguya sahip olan film özelliği taşımakta benim için.

****(Blue Valentine---Aşk ve Küller 2010)

Erkek gözüyle aşka bakılan ve aşkı sorgulatan mükemmel bir film..

***(Rise Of The Planet Of TheApes 2011)

Yılın en güzel bir kaç bilim kurgu filminden bir tanesi. Bir hayvan tarafından insanlığın sorgulandığı güzel bir film..

***(Source Code - Yaşam Kodu 2011)

Bilim Kurgu sevenlere 2. tavsiyem Source Code . İnception'a alternatif olabilecek nitelikte

-------------------------------------

Seçimlerimi değerlendirmeye alanlara iyi seyirler.

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Noviembre.Noviembre.Noviembre. şu saydıklarının hepsine bedel olabileceğini iddia ediyorum.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Zodiac(2007)

Stay(2005)

The Messenger(2009)

0|2
    0|0
  • John Fritgeld Kennedy (Umarım yanlış yazmadım)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Midnight İn Paris - Pariste Gece Yarısı

Kung Fu Panda 2

Bisikletli Çocuk - Le Gamin Au Vélo

Babamın Penguenleri - Mr. Popper's Penguins

Senin bu filmlerde neler bulacağını merak ederek yorum yapmaktan çekiniyorum. Çünkü: Yorum yaparsam sen yorumlardan ister istemez etkilenecek ve filmi benim bakış açımdan izleyeceksin. İstersen izledikten sonra beraber yorumlayabiliriz :)

0|1
    0|0
  • bilenler vardır,kimsenin bilmediği şeklinde bir iddam yok,ancak imdb te oylananlar arasında yoklar.

-changeling-sahtekar diye Türkçe ye çevrilmiş.psikolojik bir film.

-my name is khan-benim için başyapıt.politik bir dram filmi

-oneday-iyi vakit geçirmiştim.romantik duygusal

massage in a bottle.romantik duygusal.

önerdiğiniz filmlerden bunlar pek tarzınız değil gibi görünse de diğer hafızlara tavsiyem olsun şayet sizde tür konusunda sorun yok diyorsanız ve izlemediyseniz izleyin.

0|1
    0|0
  • Star Wars

Fight Clup

The Green Mile

The Shawshank Redemption

İzlemişsindir büyük ihtimalle ama yine de yazdım.

Requiem for a Dream

Scarface

Leon

The Prestige

Bunlar da bonus olsun

0|1
    0|0
  • Bilim-kurgu seviyorsan 2001 yılında Matrix'e rakip olsun diye çevrilen Rus yapımı 'Avalon' filmini önerebilirim. Başrol oyuncusu Malgorzata Foremniak'a bayılmıştım.

0|1
    0|0
  • Kimsenin bilmediği filmleri istemişsin ama herkesin bildiği filmleri söylemişsin. İyi bir pazarlık olmayacak ama hadi bakalım:

1- Der Himmel über Berlin (1987) - Wim Wenders

2- Ran (1985) - Akira Kurosawa

3- Gran Torino (2008) - Clint Eastwood

4- Che (2008) - Steven Soderbergh

1|1
    0|0
  • Bar Fedaisi - Patrick Swayze

Ghost-Patrick Swayze&Demi Moore

Önerebileceğim filmlerdir. İnsanın çehresini değiştiren filmler. Zaten 80'ler filmleri fanı olduğum için eski filmlerde her zaman tad buluyorum.

0|1
    0|0
  • Kiraware Matsuko no issho link

Dancer in the Dark, Big Fish kırması bir film, mükemmeldir... Japon filmlerine karşı önyargılı değilsen tabii ki...

2|0
    0|0
  • source code u izledim pek beğenmedim basit bir kurgusu var bana göre

0|1
    0|0
  • The Human Centipede 1 ve 2

0|1
    0|0
  • not ettim sorunu yarın akşam cevaplıcam mükemmel filmleri begeneceginden eminim şimdi yatmam lazım :)

0|0
    0|0
    • sorayı taşlamak

benim adım khan

kalbine ses ver

ve en güzel mavi göl (1980)

Yükleniyor...