Neden herkes İstanbul'a taşınıyor?

Arkadaşlar ben İstanbul'da yaşamıyorum.Ama etrafımdaki btün aklı başında kişiler istanbula taşınıyor.Orda okuduktan sonra kalanlar,başka şehirde okuyup yine orda iş aramaya kalkanlar,hiç sebepsiz taşınanlar,bazıları da varki kendi şehirlerinde adamakıllı işlerde çalışmaktansa istanbulda çalışıp sürünmeyi tercih ediyo.

Kısacası ipini koparan istanbula taşınıyor ve herkes benim de taşınmamı istiyor çevremdeki. çok güzelsin bu şehirde harcanıyosun istanbula gidersen kesin ünlü olursun diyolar bi de. üstelik yaşadığım şehir büyük bi şehir olmasına rağmen küçümsüyolar orda hayat yok,orda şu yok bu yok gibi.bazen bende sıkılıyorum istanbul daha kafama göre ama bu illaki taşınmamı mı gerektirir?

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• İstanbul'a gidip yerleşenler, daha sonradan tüm şehirleri yok sayarcasına yaşanılmaz olarak görüyorlar nedense. Nedense diyorum çünkü buna ben de anlam veremiyorum. Sanırım çok canlı ve kıpır kıpır bir şehir oluşu İstanbul'u vazgeçilmez kılıyor, sürekli bir tempo var.

Ancak bir dönemden sonra herkes bıkıp bu sefer Ege yöresinin şirin beldelerine kaçıyorlar. Hatta orada yaşamak için çaba sarf ediyorlar. Tuhaf işte insanoğlu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben bursada yaşıyorum.

İstanbul yaşancak şehir değil.

Bu benim değil istanbulda oturan kişilerin sözü.

Gerek trafiği gerek her türlü canlının bulunması falan filan.

Kira fiyatlarıda mağlüm.

1|0
    0|0
    • istanbul paran varsa belki yaşanacak şehir,yoksa ya da ortalamaysa yaşanmıyor.ama iyi eğleniliyor.hayatın tadı çıkarılıyor

• param olsa ne istanbulu parise giderim madamların yanına

• İstanbul yaşamasını bilirsen güzel bir şehirdir ama bilemez isen adamı yutar eritir .

0|0
    0|0
  • istanbulda bile yer kalmadı hala geliyorlar iş bulucaklar sanki istanbula tanışıyolar

1|0
    0|0
  • illaki taşın.

0|0
    1|0
    • o niye

• istanbul pahalı olabilir ama diğer şehirlere göre her sökterde ücret daha fazla bir de iş olanağı çok daha fazla. zaten sorunda demişsin 'tüm aklıbaşında kişler' diye sen de onlara katıl.

• Cunku hayat istanbulda :)

0|0
    2|0
  • bütün ipsizler orda zaten,sözüm meclisten dışarı:)...git git seni orda ünlü yapsınlar..

1|0
    0|0
  • Gelsinler gelsinleee ... var İstanbulda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Aslında bahsettiğin gibi ipini kopran soluğu orada aldığı için İstanbul'u hiç sevmiyorum. Stajımı orada yapayım dedim 45 günlük staj dayanamadım trafiğe kalabalığa 2 haftada yarıda kesip döndüm. okul bitince İstanbul'da iş imkanım oldu. ama sırf İstnabul diye istemedim. Ama biryerden sonra mecbur kalıyorum sanırım. İşim konusunda İstanbul geleceğim için daha verimli olacak. Tüm büyük firmalar orada . o kalabalığa dahil olmayı hiç mi hiç istemiyorum. ama başka şansım da kalmıyor gibi... yine de direniyorum başka bir alternatif bulursam değerlendirecem ama olmazsa İstanbul yolu bana da görünüyor :(

1|1
    0|0
  • Kardeşimin okulu için geldik.Hiç alışamadım.Yalova'ya dönmek için fırsat kolluyorum.Trafiği çekilmiyor.

Belki durum senin için aynı olmaz.Sen seversin ve güzel bir hayat kurarsın.

0|0
    0|0
  • istanbula 3. köprü yapmak yerine 2. kat çıkıcaklar. bu kadar insanı sığdırcak yer yok.

0|0
    0|0
  • Istanbul'un farkli bir havasi oldugu dogru. Bana sorsan Izmir daha guzel gerci.

0|0
    0|0
  • Güzeldir İstanbul. Taşı toprağı altın.

0|0
    1|0
  • istanbul'dan kaçanlar da var, misal ben. ki tanıdığım en aklı başında insanım.

0|0
    1|0
Yükleniyor...