Merhaba Arkadaşlar Konumuz Türkçe

Arkadaşlar Öncelıkle son Zamanlarda gözlemlediğim kadarıyla Türkçe,miz Baya bir katledılmış durumda fark ettınızmı..

Bunu Yakın cevremdede Duyuyorum En yakın Arkadaşımlarım Mesela

Meraba dıyorlar. Doğrusu Merhaba, o Aradkı Ha yı duyamıyorum ve bu bır 1000 lerce ornekten 1 tanesı Nbr vs.. selam gıbı Baq Yazanları görmek 1 haylı çok ... Neden türkçe,mizi katledıyoruz evet yerıne yes. veya tamam yeırne ok yazmak bır ayrıcalıkmı sanıyorlar...

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Çok haklısın. Ancak sen de özen göster biraz imla kurallarına filan. Türkçe'miz derken virgülü aşağıdan koyuyorsun. Olmaz... Baya denmez. fark ettiniz mi? diye soruraken soru takısı ayrı yazılır. Olur olmaz yerlerde sözcükleri büyük harfle kullanmışsın. çok uzür dilerim bunları anımsattığım için. Senin bahsettiğin yabancı sözcük kullanımı ile ilgili...

0|0
    0|0
    • Türkçe'mizi

Teşekkür ederim.

malesef kullandığımız q klavyelerden dolayı böyle alışkanlıklar kapıyoruz ne güzel sizin gibi değerli isanların olması ve bana bir virgül hatamı göstermeniz sizin gibi duyarlı toplum olduğunda güzel Türkçe'miz hep yaşayacaktır. Bu arada hep elimden geldiğince imka kurallarına ne kadar dikkat etsemde bu kadar yazabiliyorum ancak..

• Bir tek virgül olayı değildi. Ben de teşekkür ediyorum eleştiriye gösterdiğiniz tahammül nezaketinize. Asıl sizin duyarlılığınız. Konu başlığı açmanız bile başlı başına bir sorumluluk.

Erkekler Ne Diyor 15

• katılıyorum bana yardımcı ol o zman :( yaptım meslek yüzünden konuşmayı unuttum ya

1|0
    0|0
  • öyle oluyor. seyrediyoruz gecip giden zamanı.

0|0
    0|0
  • Sende katletmişin.

1|1
    0|0
    • Özür dilerım efendım ne yazıkkı

• İşte bu yüzden kimse insanların samimiyetine inanmıyor, birilerini eleştirirken kendime hiç bakmıyoruz o yüzden insanlara aktarmak istediğimiz konuların inandırıcılığı gidiyor.

• Bende konuşurken düzgün yazarken Trükçeyi katledenlerdenım. Çok fazla ımla hatası yapıyorum bu yuzden kendımı kınıyorum.

0|0
    0|0
    • Ne yazıkkı Bu hep byle ama elımızden geldıgınce güzel yazmayı çabaamak ne güzel.

• Farkındamısın burada ortalama 25 kişi cevap yazdı ve hepside bir konu dile getirdi biraz faydamız oldu birbirimize buarada birşeyler paylaştık ve ne güzelki güzel ilgiler aldık

• evet herkes ayrı birşey söylüyor ama faydası vardır eminim ki

• dil yaşayan bir organizamadır değişir, kendine yeni bir boyut bulur, o nedenle değişmesi çok normal, bugun kullandığımız 29 harfli alfabe turk ağız yapısını tam olarak karşılayamamaktadır ,ince ve kalın k, l harfleri ile a ve e nin tonları olan bir dilden bahsediyorum. bu arada merhaba türkçe bir kelime değildir, rahab kokunden türemiş arapça bir kelimedir :)))

0|0
    0|0
    • Hım harikasınız Arab kökenli kelime olduğunu bilmeniz ınanılmaz çoğu kımse araştırmamıştır bile

• senin edebiyata olan ilgin nereden ?

• Ben yılladır Edebıyet dil bilgisi aşığıyım ama işte artık konuşmalarımız galatlaşıyor git gide meşrulaşıyor

• Cümle içinde kelimeler büyük harfle başlamaz.

Baya değil bayağı

fark ettinizmi değil farkettiniz mi (mi ayrı yazılır)

cevremdede değil çevremde de (de bağlacı ayrı yazılır)

Bunlar da senin hatan.

1|0
    0|0
  • Yazarken ayrı, konuşurken ayrı şeyler ama şu q, x, yha gibi saçma sapan şekilli yazanların konuşmalarıda yazmalarıda aynı olabiliyor. Kısacası zaten konuşmayı bilmiyorlar noktalama virgül gibi küçük şeylere takılmam ama görüntüde düzgün yazılışıda severim. Engel olunamaz birşey hâl ortada ^^

0|0
    0|0
    • Crafty katılıyorum ne yazıkkı o kelimeleri kullanmayı br ayrıcalık sananlarla dolu bir ülkede yaşamaktayız :)

• düzgün türkçe dıye tabir ettiğimiz şekilde konuşurken de robot gibi oluyoruz, her ağız yapısının kendine has konuşma şekli vardir.

Cut.

0|0
    0|0
  • pfff şimdi biz merhaba nasılsın nasıl gidiyor diyemi konuşalım robot gibi bak hele etrafına hangi dil de öyle konuşuyolar ingilizleri felan what is your name ? felanmı diyolar sanıyosun yani merak etme vatanda elden gitmez türkçede elden gitmez :)

0|0
    0|0
  • yakında merhaba diyecez bu günleri özliycen :)

0|0
    0|0
  • Ama sen de düzgün Türkçe kullanmamışsın. Neden, hemen hemen, her kelimenin baş harfi büyük?

0|0
    0|0
  • :D içimden geldiği gibi konusan nadir insanlardanım yav arada bende ok yazıyorum bu bilgisayarda fazla takılmaktan oldu herhalde :D

0|0
    0|0
  • İnsanlar işine geldiği şekilde davranmayı seviyor, bir trend gibi varsayıyorlar.

1|0
    0|0
  • örtmenim örtmeni pişey sorapilirmiyim

0|0
    0|0
  • Türkçemiz bozuldu malesef

0|0
    0|0
    • Farkına vardınızmı hıç bılmıyorum ama Bir Ülke hangı ulke sömurgesı altında ise o ulkenın kulturunu ve dillerını yavas yavaş alıyor .

örnek

malavi- angola-gabon- vsss... fransız sömurgesı altında ulkede %95 şirkerler fransızların ve ulkenın 2.ci dili fransızca neyse anladınız demek ıstedıgımı

• aynen katılıyorum. Bizde de yavaş yavaş ingilizlerin himayesi altına giriyoruz. 1. dünya savaşında kabul etmediğimiz manda ve himayeyi şimdi dolaylı yollardan bize kabul ettiriyorlar.

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...