Erkeklerin rengi Mavidir! Kızların rengi Pembedir!

Sorum şu ki;

Neden toplumumuzda erkeklerin rengi mavidir, kızların rengi pembedir diye bir yanılgı oluşmuştur? Ve neden erkeklerin pembe renk giymesi ve sevmesi tasdiklenmez?

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• bi kaç yıl önce bu konuyla alakalı bir sunum hazırlamıştım,renklerle ilgili.2.dünya savaşı sonrasında askerlerin psikolojikl durumunu rahatlatmak için tüm erkeklere mavi giydirmişler,zaten amerikan askeri üniforması da mavi ağırlıklıdır dikkat ederseniz.o günden sonra erkeklerede bir maviye yöneliş olmuş.yine amerşkada bir zaman muhabirin biri çıkmış demiş ki kız çocuklarınıza pembe giydirin kendilerini mutlu hissederler.bu tamamen renklerin enerjisinden kaynaklanıo tabi.o zamandan snra da kızlarda pembeye yöneliş olmuş.sanırım böyle bir doğuş hikayesi vardı bu durumun :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Saçma geliyor ya. Yine bayanların mavi giymesi garip gelmiyor. Ama erkeklerin pembe girmesi çok ayıplanıyor. Laf ediliyor. Bence herkesin kendi zevki. Herkes özgürce fikrini taşıyabilmeli. Bazı erkeklere gayet güzel yakıştığını düşünüyorum. İsteyen istediğini giysin. Kime ne.

0|0
    0|0
  • bilemiyorum, ama ben mavi rengi de çok severim. mavi elbiseler giyerim. sevgilim de geçen yaz tatilde pembe tişörtle dolaşıyordu. :D yakışıyor da çirkinime. yani bu genellemeyi biz çürütüyoruz :)

0|0
    0|0
  • Amerikanın oyunu lan :( arastırmalara göre cocugluğundan mavi giyen erkekler,kırmızı pembe giyen kızlar daha cabuk büyüyorlarmış..

0|1
    0|0
  • Pembe tişört giyenler çok gördüm. Yakışıyor bence.

0|1
    0|0
  • neden pembe giyen erkeklerde var abartmadıkça hoşta duruyor.

0|0
    0|0
  • Benim rengim siyahtır

0|0
    0|0
  • genelleme dediğin gibi.. kişiliklerle alakalı renk sevme meselesi

0|0
    0|0
  • Mavi rengi kendome cok yakstryorum..

Pembe her erkege gitmiyo .. Bi ksmina yakstryorum ama..

0|0
    0|0
  • artık renk ayrımı yok. pembe giyen erkek var. kupe de takıyorlar tam oluyor.

0|0
    1|0
  • dogduk pembe nüfus verdiler pembe kıyafetler elbiseler aldılar neyse ki büyüyünce mavi de giyebilme özgürlügümüz oldugunu farkettik ama siz erkeklerin ne yazık böyle bir özgürlügü yok en azından psikolojik olarak giymekten cekiniyorsunuz bu durumda bizler daha sanslıyız kıyafet rengi secimlerinde kızlar şu rengi giymez diye bir düsünce yok :)

0|0
    0|0
    • Başkalarının ne düşündüğünü önemsemeyen erkekler için de hiç bir engel yok.

Erkekler Ne Diyor 3

• Oysa erkeklerin beyaz kızlarınki siyah olmalıydı!

1|0
    0|0
  • Erkek adam ağırdır. kadında zaten biliyon dengesi sağ sol olanlar. o yüzden bize pembe falan gitmez. ha evet ben geri kafalıyım şimdiden söyliyim.

0|0
    0|0
  • Artık öyle şeyler kalmadı pembe ,lila vb renkler giyen bir sürü erkek görüyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...