Türkçemize Değer Veriyor Muyuz?

Merhaba arkadaşlar...

Kendi öz dilimize ne kadar özen gösteriyorsunuz? Daha fazla ne yapılabilir

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum tabi, gerek yazışmalarda, gerekse konuşmalarda olsun. Bu konuda yapılacak tek şey de daha bizler "yaş" iken bunları aşılamak olmalı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Insan kullandigi her dili mümkün oldugunca düzgün ve güzel kullanmaya özen göstermeli.

Kaldi ki bu insanin kendi öz diliyse.En iyi sekilde kullanmaya gayret etmeli.

Eksiklikler yanlislar vardir elbet.Olmaz da degildir.

Fakat dedigim gibi,gayret ve mühimsemek olmalidir.

Bana gelince de...Güzel kullanmak ister,buna cabalarim.

Ha ne kadar basariliyim...Orasi tartisilir. :)

0|1
    0|0
  • Mümkün olduğunca kurallara uygun yazmaya çalışıyorum. Ama telefondan bağlandığımda bazen Türkçe karakterleri değiştirmeye üşeniyorum. Onun dışında imlada hata yapmam pek. Yaptığım olmuştur elbet ama dikkat ediyorum.

0|1
    0|0
  • Kotu durdugu icin evet oldugu kadar

0|1
    0|0
  • Türkçem ve yazım çok kuvvetlidir. Ama kullandığım kelimeler %100 türkçe olsun gibi bir takıntım yok

0|3
    1|1
  • ok. bay

cevabını yok etmemiz gerekiyor:)

0|1
    0|0
  • hic

hep Hollandaca konusurum

0|1
    0|0
  • geliştirmeye çalışıyorum :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ben cok onem verıyom nıtekım bu sıtede cok seyler ogrendım turkcem cok gelıstı. ıyı kı bu sıteyı bulmusum uye olmusum. sorunuz cok guzel sızden allah razı olsun.

öldüm bittim, nasıl beceriyorlar bu kadar çirkin yazmayı, ben iki satır yazarken bu kadar zorlandım, demek ki adamlar çok zeki, kendilerin aşmışlar, bu arada şunu de söyleyeyim (chorome) kullanıyorum ve hata denetimi yapıyor direk düzeltiyorum, büyük küçük harflere bile dikkat çekiyor.

0|1
    0|0
  • kanky choq özen qösteriyom ama herkz BnM giBİ yapmıyor ... Bu tarz yazan genetiği bozuk organizmaları gördüğüm zaman daha da özen gösteriyorum

0|1
    0|0
  • Türkçe'yi mümkün olduğunca güzel yazmaya ve kullanmaya çalışıyorum. Bu konuda çok hassasımdır. Soru bile sordum iki gün önce.

link

0|1
    0|0
  • Kendi dilimize değer vermemiz mümkün değil çünkü cumhuriyet döneminde türkçe katliama uğratılmış eğitim sistemimiz türkçeye değer vermeyi aklımıza getirmemiştir..

0|1
    0|0
  • Elimden geldiğince önem veririm ama zaten dilin yarısı Fransızca kelimelerle dolu. Bu konuda milliyetçilik yapılması biraz komik oluyor.

0|1
    0|0
  • Kendi ana dilime özen gösterdiğim kadar sizin dilinize de özen gösteriyorum

0|1
    0|0
  • sırf laf sokmasınlar diye yazarken tüm yazım kurallara uydun dimi :D bu arada yapılabilirin sonunda soru işareti olmalı :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...