90'larda çocuk olmak! neler hatırlıyorsunuz?

merhaba gençlik.

90'larda çocukluğunu yaşamış çok üye vardır diye tahmin ediyorum şu an. belki bu resmi görmüşsünüzdür; link

peki sizler eskiye dair başka neler hatırlıyorsunuz? gözlerim doldu da biraz -.-

Güncellemeler:
mesela şu; link şu; link ve şu; link

0|0
20|43

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• link

şu oyuncak vardı bide renkli istoplar oynardık yağ satarım bal satarım vardı. aahh ahh yaşlanmışız bee

0|1
    0|0
  • Yere ekmek ya da yiyecek düşünce üç kere öper başımıza koyar ve yerdik, böylelikle Allah babanın onu temizlediğini düşünürdük.

0|2
    0|0
  • küçük piramit şeklinde renkli kolonyalar vardı link ağızda patlayan şekerler ve en önemlisi de daha gürültülü ama sıcak mutlu bir sokağımız vardı :)

0|1
    0|0
  • susam sokagini cok severdim leblebi tozu cok yerdik gece yarilarina kadar mahallede oyunlar oynardik annem zor alirdi eve simdi insan cocugunu gunduz cikarmaya bile korkuyo o cocuklarda bilgisayar basinda bir on yil sonra anlatacaklari bir cocukluk hatirasi bile yok

0|1
    0|0
  • Barış Manço,Çılgın Bediş,teletubbies,99 depremi ve Tarkan. :) link

0|1
    0|0
  • Hugooo :D

teletabiler.

pembe panter

winny the pooh

1|1
    0|0
  • maria mercedes mi ne vardı :D:D hep izliyordk mahalle odaya toplanıp hey Allah'ım :))

0|1
    0|0
  • çok güzel ya gerçekten ama migrosta nostalji şenliği var orada daha çok hüzünleniyor insan.Ağlarım ama. :(

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Hepsini biliyorum tek bilmediğim Lambak yazan dergi

0|2
    0|0
  • şemsiye şeklinde çikolatalar :))

0|1
    0|0
  • 99 depremi. Gerçi 90ların sonuymuş ama aklıma direk o geldi :)

0|1
    0|0
  • bize tv yasakti o yuzden fransiz kaldim olaya:D

0|1
    0|0
  • Tolga abiiii. Basıyorum basıyorum, bu hugo gitmiyor.

0|1
    0|0
  • O zamanlar güzeldi

0|1
    0|1
  • 0|0
    0|0
  • Power rangersss favorimdi yaa :) kücükken büyüyünce ne olcaksın dediklerinde robot olcam derdim. :)

0|0
    0|0
  • sokakta akşam ezanına kadar oyun oynardık su savaşı yapardık aşyağı ki mahallenin çocuklarıyla kavga ederdik ah günler :D

0|1
    0|0
  • Salca ekmek:)

0|1
    0|0
    • işte bu! sabaha doğru ufkum açıldı resmen yahu :)

• Seksek diye soyledimde biz ona zarf derdik diye hatirliyorum ocok gzldi ya:)

• ehehe kız kuzenlerim oynardı heveslenir ben de girmek isterdim hep :)

Erkekler Ne Diyor 43

• nerden başlasam ki karışık olcak biraz ama aklım ailk gelenleri yazayım

mıchael Jackson

Saddam huseın

süper marıo

hugo

susam sokağı

barış manço ile 7 den 77 ye

ındıana jones

back to the future

sulugöz sakızı

britpop

skapunk

triphop

özal suikasti

parliament pazar gecesi sineması

taso

hakan şükür espirileri ( berbattı )

akın akın kompela ( berbattı )

pokemon

tsubasa

lego

grup vitamin

rezil Türkçe pop

majorette oyun cak araba

kuru fasulyeyi pamukların arasına koyup filizlendirme

iş teknik dersinde halı örme

fucking polyanna

tutti frutti

Show tv ( erkeklerin kapalı cinsel hayatına devrim yapmıştır geceleri, keşke şimdide penguenlerin hayatına yapsa )

comodore 64 ü amigaya kaptırmak

Pentium 166 bilgisayara salya akıtmak

mountain bike

havalar nasıl olursa olsun sizin havanız güzel olsun

bmx bisiklet

kaygısızlar

süper baba

bizimkiler

yalan rüzgarı

BEŞİKTAŞ ( tarihin her döneminde 1903 ten beri )

offfff neler var neler beynimde fırtına oluşturdunuz valla . parmaklarım yorulmasa yazacak çok şey var kafamda of tısssladım valla :)

0|1
    0|0
  • Odun sobası ve üzerinde kestane çevirmek, mısır patlatmak ve daha bir çok şey..

Misket,saklambaç, yakartop, istop oynamak,

BİFA bisküviler,

SuluGÖZ, TURBO, Baycan sakızlar,

Bizimkiler dizisi, 7'den 77'ye, Kara Şimşek, He-Man, Voltran, Transformers, Ninja Kaplumbağalar, Calimero, Yalan Rüzgarı, Hayat Ağacı, Susam Sokağı, Mavi Ay, Uzay Yolu, İner misin? Çıkar mısın ?ve nicelerini izlemek.

Elektrik kesintilerinde mum ışığında ödev yapmak.

Pazar geceleri Parliament gecesi sinema filmlerini izleyemeden uyumak zorunda kalmak.

( Geleceğe Dönüş, Terminatör vs.. )

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Tom ve Jerryi izlemek için erken kalkardım! Bir bölümü bitince son jenerikten sonra Abime sorardım:

- Abi bitti mi bitti mi?

+Bitmedi devamı çıkıcak şimdi

derdi ve çıkardı keyifle izlerdim...

sene 99-2000 biz taşlı savaş yapardık. Harbiden taşları mekanımıza götürürdük siperleri bile hazırlardık. elime kocaman taşı aldım çocuğun kafasını yardım o günden sonra yasaklandı taş bize:)

kesinlikle şaka değildir. uydurma değildir..

3 gün sonra ise; çatı katından taşlar yağdı kafama ama hiç biri denk gelmedi bedenime hep sıyırdı Allahın işi :)

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Ciklet çıkartmalar vardı hepsini heyecanla toplardım ama bir tane vardı ki hiç çıkmazdı . Avuç avuç sakız alırdım ama o yıldızlı çıkartma çıkmazdı link

Bir de çekiliş vardı tonla güzel oyuncak varken bana hep en dandiği çıkardı. ulan bedirhan bakkal hakkımı helal etmiyorum

0|1
    0|0
    • abi türk ligi çıkartmalarında fatih akyel'i bir türlü denk getiremezdim ya. onu bulsam galatasaray tamamlanacaktı mesela :/

• aynen dediğin gibi fatih akyel yıldızlı bişeydi bizim mahallede birine çıkmıştı 1 ay havasını atmıştı bize :)

• ag ag tasolar mısketler susam sokagı taştankale yapmak cızgı fılm ızlemek atlaıkarınca dızısını seyredıp sirilloyla aglamak

0|1
    0|0
  • ben bunu asla unutamam :D

link

0|1
    0|0
  • kaygısızları

0|1
    0|0
  • dışarıda ekmek arası bşiler yemek oyunu bırakamazdık arkadaş açlıktan ölsek bile :)

0|1
    0|0
  • unutamıyorumki. bkz.profil resmim :)

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • O zamanlar insanlar bir başkaydı milletin kapısını açık bırakıp uyuduğunu bilirim yoktu öyle çelik kapılar falan 20 30 çocuk gece 3'e 4'e kadar saklambaç oynardık ne birimiz kaybolur nede ailemiz birşey derdi çok güzel günlerdi televizyonda güzel şeyler vardı şimdiki gibi çok boş şey yoktu...

0|0
    0|0
  • son insanları hatırlıyorum son çocukları hatırlıyorum paylaşmayı yardımlaşmayı kahkahaları

0|1
    0|0
  • mahalle maçları :) komşu camlarıını azmı kırdık az mı kovalandık:)

0|1
    0|0
  • kumu eşip altın topladığımız atari oyunu

0|1
    0|0
  • Dışarda top oynardık öğlenden akşamlara kadar aylık oynardık hep bazen tartısırdık :D sonra playstation yeni cıkmısdı çok lüksdü yine insnlar temiz böyle abuk sabuk ergenler yoktu o zamanlar komsuluk ilişkileir kuvvetliydi komsular birbirine gidip geliyordu felan cok güzeldi 90 lar.

0|0
    0|0
  • herşeyden öte arkadaşlık sokak oyunları muhabbet vardı aileler birbiriyle arkadaş tı

0|1
    0|0
  • çocukluğum süper geçti ya ne günlerde bee...

0|1
    0|0
  • Rosalinda.

0|1
    0|0
  • her şeyi yapardık ya yeri gelir sokakta bilye oynardık yeri gelir bisiklet zaten sokaktan eve zor girerdik dayakla:)her tarafımız yara bere içinde olurdu ne bileyim bir anlamı manası vardı bizim çocukluğumuzun

1|0
    0|0
  • O zamanlar serdar ortacın kara biberim şarkısı yeni cıkmsıtı ve klibinde kızın göbeginden zeytini yerdi cocukluk işte gözlerimizi kapatırdık :)

1|1
    0|0
  • Go Ko power rangers izlerdim

şanslı pazar

cine5 şifreliye geçtiğnde filmi çözmeye çalışırdım

Boncuk tabancasıyla çöp tenekesi vurmak

taso meşe ticareti

restore edilmemiş eski tarihi yerlerede boncuk tavancasıyla şavaş yapardık.

her pazar mutlaka şanslı pazar izledikten sonra duş alıdım (bunu çözemedim.)

babamla telegol vardı kavede derbi maçlarını izlerdim.

0|0
    0|0
  • Özledim harbiden o zamanları :/

link

0|0
    0|0
  • Hepsini hatırlıyorum :)

vallahi

0|0
    0|0
  • Heman

Hugo

Susam sokagi

Gazoz kapqgi cikolata

Keloglan tipitip turbo mino yumiyum ve minti

Abakus

Bizimkiler ve cicek taksi

A1018-A1016

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • resımdekı hemen her karakterı oyuncagı sakızı severdım. karısıkltı zordu ama guzel yıllardı

0|0
    0|0
  • lessi köpek dolphin yunus küçük ev dizisi yalan rüzgarı tabiykide ceyarlı dallas G.ı.joe çizgi filim alf dizisi ve daha niceleri RC kola meybuz alaska firigo :) daha da var ama iftar vakti :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13
Yükleniyor...